• چه روز شگفتی‌ست روز میلاد تو

  دلم پر می‌‏زند امشب برای حضرت باقر (ع) که گویم شرحی از وصف و ثنای حضرت باقر(ع).نخل‌های مدینه دف می‌کوبند. صدای هلهله و شادی از خانه ساده و گلی «سیدالساجدین» بلند است.

 • «فیض‌بوک» سیاسی و اجتماعی است

  «املت دسته‌دار» و «نزدیک ته خیار» از آن دست اسم‌هایی است که فرد به سرعت با خواندن و شنیدن عنوان‌های آن‌، به رگه‌های طنز این دو مجموعه پی می‌برد.

  • گفتگو
 • وزیر ارشاد :

  حضور مردم در نمایشگاه کتاب نشانگر اهتمام آنها به علم و دانش است

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: حضور چند میلیونی اقشار مختلف مردم در بیست و ششمین نمایشگاه کتاب تهران، نشانگر اهتمام و توجه مردم ایران به علم و دانش و فرهنگ مطالعه و اقبال این رویداد بزرگ فرهنگی کشور است.

 • معرفی ناشران برگزیده و غرفه های برتر نمایشگاه کتاب

  ناشران برگزیده و شایسته تقدیر و همچنین غرفه های برتر و تقدیری بخشهای مختلف بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در آیین اختتامیه این رویداد فرهنگی و با حضور سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد ، معرفی و تجلیل شدند.

 • هفته پایانی اردیبهشت ماه

  اجرای 250 برنامه در مراکز فرهنگی هنری شهرداری تهران

  نخستین نشست از سلسله نشست های «زندگی با طعم ادبیات» 25 اردیبهشت ماه با حضور عرفان نظرآهاری در فرهنگسرای شفق برگزار می شود و در هفته پایانی اردیبهشت ماه، در کنار این ویژه برنامه، مراکز فرهنگی هنری تهران میزبان بیش از 250 برنامه خواهند بود.

 • آقای مشکی‌پوش از ممنوع‌الفعالیت بودن تا علاقه به پرسپولیس

  رضا صادقی: اجازه اجرای کارهای خودم را ندارم!

  مثل ترانه‌هایش ساده و بی‌آلایش، صریح و بی‌غل‌وغش می‌نشیند روبه‌رویت. هر چه هم بپرسی رک و پوست‌کنده جواب می‌دهد. تا به حال از این خواننده خونگرم جنوبی که همه با نام آقای مشکی‌پوش می‌شناسیم سؤالی نپرسیده‌ام که بگوید خانم نپرسید این سؤال‌ها را. مثل آفتاب گرم بندرعباس پر از شور و هیجان است و هر چه در دل دارد روی دایره می‌ریزد؛ نه واژه‌ها را دور می‌زند و نه مخاطبش را می‌فریبد. رضا صادقی که این روزها آلبوم موسیقی «همین» را روانه بازار موسیقی کرده است، این بار هم مشکی پوشیده است. بعد یک سال غیبت از عرصه موسیقی بازگشته و هر چند لبخندش مثل گذشته‌ها نیست اما می‌توان گفت عمق بیشتری دارد. از آن لبخندهایی که انگار پشتش کلی تجربه است و نوید یک رضا صادقی متفاوت را می‌دهد؛ تفاوت‌هایی که فکر می‌کنم پس از خواندن این گفت‌و‌گو شما هم متوجه آنها بشوید.

 • ماجرای یک دوربین عکاسی و آخرین لحظات زندگی یک شهید

  دوستانش می‌گویند شبی حمله بسیار سنگینی داشتیم و وقتی به مقر بازگشتیم خیلی خسته بودیم. همه در حال استراحت بودیم که یکی از رزمندگان آمد و گفت: چه کسی می‌تواند با « آر. پی. چی» کار کند؟ مصطفی بلند شد و گفت: «من». از آنجایی که مصطفی شب گذشته بسیار خسته شده بود مانع رفتنش شدیم. اما گفت: «نه، باید بروم، آن‌ها به من احتیاج دارند.»

 • دورنمای اوضاع چاپ و نشر در سال جدید چندان امیدوارکننده نیست

  انتظار خبری نیست مرا...

  صنعت چاپ و نشر در سالی که گذشت با فراز و فرودهای بسیاری روبه‌رو بود. نوسانات قیمت ارز در طول ماه‌های مختلف باعث شد تا نرخ اصلی‌ترین ماده اولیه تهیه کتاب، یعنی کاغذ با نوسانات بسیاری همراه شود. در این میان ناشران و دست‌اندرکاران این حوزه نیز با سختی‌های فراوان کتاب منتشر کردند.

 • رومئو و ژولیت پیدا شدند

  حدود 400 سال پیش وقتی نویسنده سرشناس بریتانیایی یعنی ویلیام شکسپیر داشت ماندگارترین شاهکار تراژیک و نمایشی خودش را خلق می‌کرد، به‌هیچ‌وجه فکر نمی‌کرد که روزی در قرن بیست و یکم، باستان‌شناسان اسکلت‌هایی را کشف کنند و نام شخصیت‌های داستان‌های او را بر آن بگذارند.

 • خداحافظ کاغذ!

  پرونده بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران امروز بسته می‌شود و علاقه‌مندان و دوستداران باید با نمایشگاه کتاب، این چشمه جوشان دانایی وداع کنند تا سالی دیگر و اردیبهشتی دیگر.