• اما و اگرهای یک حراج هنری

  جامعه هنری، اول این هفته را با خبری هیجان‌انگیز و تا حدی غیرقابل باور آغاز کرد. فروش شش میلیارد و 545 میلیون تومانی دومین حراج تهران ماحصل فروش 82 اثر هنری مدرن و معاصر که عصر جمعه هفتم تیر در هتل پارسیان آزادی تهران رخ داد همه را غافلگیر کرد.

 • تجلیل از فعالان صنایع دستی با وعده‌های روی زمین مانده

  مراسم تجلیل از صادرکنندگان و هنرمندان برتر صنایع دستی کشور در حالی روز گذشته با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی،‌ گردشگری و صنایع دستی برگزار شد که هنوز بسیاری از وعده‌های داده شده در این حوزه محقق نشده است و البته محمدشریف ملک‌زاده از آغاز یک انقلاب در واگذاری تصدیگری‌های حوزه میراث فرهنگی به بخش خصوصی خبر داد.

 • با کیانوش گرامی، بازیگر سینما و تلویزیون

  کیمیایی مرا کتابخوان کرد

  کیانوش گرامی انگار درست یکی از همان شخصیت‌های همیشگی و چهل ساله فیلم‌های مسعود کیمیایی است که جان گرفته و از پرده نقره‌ای آمده باشد بیرون با همان رفیق بازی، با همان مرام و معرفت و... البته فقط بدون تیزی فیلم‌های کیمیایی!

 • فروش6.5 میلیارد تومانی آثار هنرمندان تجسمی کشور

  شبی ماندگار برای اقتصاد هنر ایران

  با فروش 6 میلیارد و 545 میلیون تومانی 82 اثر هنری مدرن و معاصر ایران، شبی ماندگار و جریان ساز برای اقتصاد هنر ایران رقم خورد.

 • با معرفی برگزیدگان

  دهمین دوسالانه کاریکاتور پایان یافت

  دهمین دوسالانه کاریکاتور تهران با معرفی برگزیدگان و با حضور حمید شاه آبادی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،اصغر امیرنیا مدیرکل هنرهای تجسمی،مسعود شجاعی طباطبایی دبیر دهمین دوسالانه کاریکاتور و جمعی ازهنرمندان کاریکاتوریست در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد.

 • معاون سیما خبرداد:

  راه‌اندازی شبکه مجازی تلاوت قرآن درماه مبارک رمضان

  علی دارابی معاون سیمای جمهوری اسلامی ایران در دیدار با مراجع عظام از راه‌اندازی شبکه مجازی تلاوت قرآن درماه مبارک رمضان امسال خبرداد و افزود: این شبکه به گونه‌ای طراحی شده که از صبح تا شب و در هر ساعتی، مردم می‌توانند روزانه قرآن را از طریق این شبکه بشنوند.

 • پدری که در جبهه دور از چشم پسرش بود

  همسر مرحوم حاج‌ علی‌اصغر رستگار می‌گوید: حاج آقا در دوران جنگ که به جبهه می‌رفت، کاظم را نمی‌دید؛ اگر هم می‌دید خودش را کنار می‌کشید تا پسرم با دیدن او ناراحت نشود.

 • شب های شیدایی در باغ موزه دفاع مقدس

  همزمان با لیالی ماه مبارک رمضان و برای چهارمین سال متوالی ویژه برنامه شب های شیدایی هر شب از ساعت 22 و با حضور رزمندگان ، ایثارگران و هنرمندان عرصه موسیقی، تئاتر و سینما در باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت برگزار می شود.

 • بارانی که عراقی‌ها را اسیر کرد

  داوود احمدپور می‌گوید: باید 14 کیلومتر پیاده می‌رفتیم؛ روبروی ما تانک‌های عراق مستقر بود و ما باید از وسط آنها رد می‌شدیم. در حال عبور از مسیر، باران شدیدی گرفت؛ شاکی شدیم که «خدایا الان موقع باران است!».

 • نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس عنوان کرد:

  نمایشگاه بازی های رایانه ای اقدامی برای حمایت از تولید ملی

  نایب رییس دوم کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به برگزاری نمایشگاه بازی های رایانه ای تهران اشاره کرد و گفت: این رویداد در اطلاع رسانی و به نمایش گذاشتن محصولات جدید گیم کشور موثر بوده و معرفی صحیح درباره بازی های تولید داخل، سبب فرهنگسازی استفاده از تولیدات ملی در این عرصه می شود.