• همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان

  طرح تـفسیر مجازی قرآن کریم برگزار می شود

  همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان و به منظور ارتقاd دانش قرآنی و تفسیری قرآن کریم شهروندان، معاونت خواهران سازمان بسیج شهرداری تهران اقدام به برگزاری طرح قرائت و تفسیر آیات قران کریم با عنوان «طلیعه نور» می کند.

 • کم مانده بود فرماندهان لشکر 27 به اسارت بعثی‌ها در آیند

  ماشین ایستاد؛ جلوتر که رفتیم، دیدیم عراقی‌اند و روی سردوشی‌شان درجه افسری نصب شده! هر دو طرف، از دیدن یکدیگر دستخوش تعجب شدند. آنها مسلّح بودند، در حالی که بین گروه 10 نفری ما تنها حاج همّت بود که یک قبضه کلت به کمر بسته بود.

 • دعای روز هشتم ماه مبارک رمضان

  أَللّهُمَّ ارْزُقْنی فیهِ رَحْمَة الْأَیْتامِ وَ إِطْعامَ الطَّعامِ وَإِفْشآءَ السَّلامِ وَ صُحْبَة الْکِرامِ بِطَوْلِکَ یا مَلْجَأَ الْآمِلین.

 • این خانه سیاه است

  سینمای ایران پس از گذراندن سال‌های اولیه و رسیدن به ثبات و تشخص حرفه‌ای در میانه‌های دهه 60 صاحب خانه شد. تاسیس خانه سینما در پی مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر اختصاص دو درصد از درآمد فروش سینما و در جهت بهبود وضع رفاهی و صنفی سینماگران صورت گرفت.

 • رمضان با رسول ‌خدا

  رسول خدا(ص) رمضان را ماهی می‌دانند که نزد خدا بهترین ماه است و روزهای این ماه را بهترین روزها، شب‌های آن را بهترین شب‌ها و ساعت‌های آن را بهترین ساعت‌ها برمی‌شمرند. به فرموده ایشان رمضان ماهی است که خداوند بندگان خویش را به مهمانی حضرتش فراخوانده است.

 • با نصرالله افجه‌ای، خوشنویس

  اثر هنری پشتوانه اسکناس است

  نصرالله افجه‌ای از چهره‌های ماندگار هنر نقاشیخط و از پیشکسوتان خوشنویسی کشور است. او موفق شده نشان درجه یک فرهنگ و هنر را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اخذ کند. در مناسبت‌های بسیار دیگر نیز از این هنرمند تجلیل به عمل آمده است. افجه‌ای که اکنون در مرز ورود به هشتاد سالگی است با بسیاری از هنرمندان معاصر کار کرده است.

 • هیات نظارت بر مطبوعات موافقت کرد:

  صدور مجوز 30 و تغییر وضعیت 56 نشریه

  در جلسه هیأت نظارت برمطبوعات، شماری از تقاضاهای صدور مجوز نشریات مورد بررسی قرار گرفت که طی آن 27 نشریه و سه پایگاه اطلاع‌رسانی مجوز انتشار دریافت کردند. در این بین صدور مجوز تعداد سه هفته‌نامه، 2 دو هفته‌نامه، 9 ماهنامه، 2 دو ماهنامه، شش فصلنامه و 5 دو فصلنامه و 41 تغییر صاحب امتیازی و مدیرمسئولی و شماری از درخواست‌های تغییر وضعیت مطبوعات مورد بررسی و موافقت قرار گرفت.

 • معاون سازمان تعزیرات استان تهران:

  بازی های رایانه ای فاقد طرح شبنم، غیرمجاز است

  معاون امور حقوقی و اجرای احکام تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: بازی های رایانه ای فاقد طرح شبنم، کالای قاچاق و غیر مجاز محسوب شده و عرضه کنندگان آن مجازات می شوند.