• سنگ بینداز «سهام»

  بلند شو سنگ بینداز سهام! دخترک هویزه‌ای! عراقی‌ها آمده‌اند، دشمن از رود گذشته است، تانک‌ها شهرت را خراب کرده‌اند...

 • مجسمه‌ ساز شیلیایی:

  فرهنگ مذهبی ایران مرا جذب کرد

  اشاره: ماریسیو گواجاردو روبیو اهل شیلی، یکی از مجسمه‌سازان مطرح جهانی است که در پنجمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران حضور داشت.

 • طرح‌هایی از دفاع مقدس

  «ترکش‌های قلم» کتابی است که طرح‌هایی از هشت سال دفاع مقدس را شامل می‌شود. طرح‌های این کتاب را سیدایمان نوری‌نجفی کشیده و در 120 صفحه توسط انتشارات روایت فتح منتشر شده و عبدالمجید حسینی‌راد هم بر آن مقدمه نوشته است.

 • پایان فیلمبرداری «محمد(ص)» در‌آفریقا

  در فاصله کمتر از یک هفته تا فرارسیدن عید مبعث رسول گرامی اسلام (ص) روز گذشته مجید مجیدی کارگردان فیلم سینمایی محمد(ص) همراه با عوامل تولید این فیلم که برای تصویربرداری صحنه‌های باقیمانده به آفریقا سفر کرده بودند،‌ به تهران بازگشتند تا این فیلم ماندگار تاریخ سینمای ایران در آخرین مراحل تولید قرار گیرد.

 • فیلم‌های ترسناک و شخصیت «جن» در سینمای ایران

  چه کسی نخستین بسم‌الله را گفت؟!

  پیمان قاسم‌خانی که بارها ثابت کرده فیلمنامه‌نویس خلاق و هوشمندی است، فیلمنامه کوتاهی دارد به‌نام «تدوینگرها» که باید گفت بهترین و کاربردی‌ترین فیلمنامه‌ای است که تاکنون با استفاده از شخصیت «جن» نوشته شده است.

 • این نظم، شگفت‌انگیز

  این روزها سالن اجلاس سران در منطقه ولنجک پایتخت، میزبان یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین برنامه‌های قرآنی در جهان اسلام است، مسابقات بین‌المللی قرآن کریم که حالا آرام‌آرام وارد دهه چهارم برپایی خود می‌شود و توانسته از اسم و رسمی ویژه و جایگاهی بالا برخوردار شود.

 • باور کنید من محسن رفیقدوست هستم

  پاسخ دادم بگویید که رفیقدوست آمده.سرش را پایین انداخته و هیچ جوابی به من نداد. دفعه دوم که حرف‌ام را تکرار کردم، سربالا آورد و گفت: هر وقت آقای رفیقدوست تشریف آوردند، من خودم به جناب تیمسار می‌گویم!

 • 40 موشک مرگباری که منفجر نشدند

  خبر دستیابی نیروهای گردان «حبیب‌ بن‌ مظاهر» به هدف اصلی یعنی تصرف ارتفاعات «برقازه» و از آن مهم‌تر، تصرف برق‌آسای قرارگاه مقدم فرماندهی سپاه چهارم ارتش بعث، در قرارگاه مرکزی سپاه و ارتش با شگفتی حضار مواجه شده بود.

 • با موضوع تاریخی

  بازی رایانه ای آرنیکان ساخته شد

  بازی «آرنیکان» با مضمون تاریخی – اساطیری را شرکت آرنیکان با سرمایه گزاری استودیوهای مدریک و پارساران و با حمایت های معنوی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ساخته است.

 • غیبت فرهنگ و هنر‌ در‌ برنامه نامزدهای ریاست جمهوری

  با نزدیک شدن به بیست و چهارم خرداد و خلق حماسه‌ای دیگر، تبلیغات نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به اوج خود رسیده است اما به نظر می‌رسد با وجود چهره‌های فرهنگی در میان نامزدها، باز هم سهم فرهنگ و هنر در مقایسه با دیگر حوزه‌ها در نگاه این نامزدها دست‌کم در حوزه تبلیغات و وعده‌ها بسیار اندک و ناچیز است.

 • گفت‌وگو با لئوناردو دی‌کاپریو

  نمی‌خواهم یک کله‌گنده هالیوودی باشم

  اشاره: لئوناردو دی‌کاپریوی سی و نه ساله با «گتسبی بزرگ» موفقیت تازه‌ای را به نام خود ثبت کرده است. همکاری او با باز لورمن استرالیایی‌تبار، تحلیلگران سینمایی را به این نتیجه رساند که وی در همکاری با پروژه‌های مستقل و غیرمتعارف، همچنان مصمم است.

 • چرخش از بیدل به صائب

  سبک هندی گونه‌‌ای از سرایش شعر در ادبیات فارسی است که از قرن نهم هجری به بعد به ‌وجود آمد. به علت استقبال دربار ادب پرور هند از شاعران پارسی‌گوی و همچنین به علت توجه نداشتن پادشاهان صفوی به اشعار متداول مدحی، گروهی از سرایندگان به هندوستان رفتند و در آنجا به کار شعر و شاعری پرداختند.