• رئیس سازمان سینمایی:

  ساختمان خانه سینما فعلا تحویل هیچ‌کس نمی‌شود

  رئیس سازمان سینمایی گفت: طبق صحبتی که با نمایندگان خانه سینما داشتم ساختمان شماره یک این نهاد صنفی تا برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده تحویل هیأت مدیره جدید و قدیم داده نمی‌شود و این دستور به هیأت نظارت نیز ابلاغ شده است.

 • سوءاستفاده از تدبیر و امید

  عصر سه‌شنبه از یکی از دوستان حوزه روابط عمومی و رسانه‌ای پیامکی دریافت کردم که خبر از نشست رسانه‌ای رئیس کل ستادهای مردمی دکتر حسن روحانی، رئیس‌جمهور منتخب می‌داد که موضوع آن مطالبات هنرمندان از دولت یازدهم بود.

 • غروب خدیجه (س)

  در روزگاری که اندیشه‌های تاریک، همه شبه جزیره عربستان را پر کرده بود و هر کس با شنیدن نام «زن» چهره درهم می‌کشید؛ در عصری که انسان تمام عمر خود را پشت بر خورشید/ می‌رفت و دائم سایه خود را لگد می‌کرد، تو از راه رسیدی و به زن بودن معنای تازه‌ای بخشیدی و او را از خاک به افلاک رساندی. باید گفت رود اندیشه‌های زلال تو، بیابان‌های خشک و تفتیده ذهن مردم مکه را به مزرعه‌های سرسبز ایمان بدل ‌کرد.

 • مناجات

  خدایا! بی تو هیچم

  خدایا! من بی‌تو هیچ و پوچم، تنها به رحمت تو دل‌سپرده‌ایم، رحمت تو کلید گنج زندگی ماست. الهی! رحمت تو وسیع و گسترده است، به همان وسعت که زبان و قلم ما هرگز نمی‌تواند وصف آن را داشته باشد. تو زمین و آسمان را خلق کردی؛ هر‌آنچه در زمین و آسمان است از آن توست. قلمرو علم تو از آسمان و زمین فراتر و نگهبانی آسمان و زمین بر تو سهل و آسان است. ما به بیکرانگی وسعت حکومت و فرمانروایی تو واقفیم و به آن یقین داریم.

 • دعای روز نهم ماه مبارک رمضان

  أَللّهُمَّ اجْعَلْ لی فیهِ نَصیباً مِنْ رَحْمَتِکَ الْواسِعَةِ وَاهْدِنی فیهِ لِبَراهینَکَ السّاطِعَةِ وَخُذْ بِناصِیَتی إِلی مَرْضاتِکَ الْجامِعَةِ بِمَحَبَّتِکَ یا أَمَلَ الْمُشْتاقینَ.

 • سیامک صفری از نمایش «پسران آفتاب» می‌گوید

  مدیران فرهنگی به کمدی حساسیت دارند

  با این که کارشناسی ارشد کارگردانی دارد، اما بیشتر به عنوان بازیگری سطح اول در تئاتر ایران شناخته می‌شود که در آثار ماندگاری از جمله «منهای دو» با کارگردانی داوود رشیدی، «رومولوس کبیر» از نادر برهانی مرند، «شکار روباه» کار علی رفیعی و... بازی کرده است.

 • آزمون و خطاها برای تشکیل ارکستر سازهای ایرانی

  تشکیل یک ارکستر با سازهای ایرانی رویای دور بسیاری از موسیقیدانان ایرانی است. خیلی از این افراد دوست دارند این سازها را در قالب یک ارکستر کنار هم جمع کنند و یک ارکستر موسیقی ایرانی تشکیل دهند. تاکنون آزمون و خطاهایی هم در این عرصه انجام شده است، اما هیچ‌کدام آنقدر پررنگ نبوده و به نتیجه خاصی نرسیده‌اند که کسی جرات کند با قطعیت درباره این کار، نظری مستدل، علمی و قابل اثبات ارائه دهد.

 • مرکز پژوهش‌های مجلس تاکید کرد:

  رفع مشکل کتابخانه‌های عمومی از طریق روندهای نظارتی و اجرایی

  مرکز پژوهش‌های مجلس در اظهار نظر کارشناسی خود درباره «طرح اصلاح قانون تأسیس و نحوه اداره کتابخانه‌های عمومی کشور» اعلام کرد: مشکل کتابخانه‌های عمومی باید از طریق روندهای نظارتی و اجرایی رفع شود.

 • همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان

  طرح تـفسیر مجازی قرآن کریم برگزار می شود

  همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان و به منظور ارتقاd دانش قرآنی و تفسیری قرآن کریم شهروندان، معاونت خواهران سازمان بسیج شهرداری تهران اقدام به برگزاری طرح قرائت و تفسیر آیات قران کریم با عنوان «طلیعه نور» می کند.

 • کم مانده بود فرماندهان لشکر 27 به اسارت بعثی‌ها در آیند

  ماشین ایستاد؛ جلوتر که رفتیم، دیدیم عراقی‌اند و روی سردوشی‌شان درجه افسری نصب شده! هر دو طرف، از دیدن یکدیگر دستخوش تعجب شدند. آنها مسلّح بودند، در حالی که بین گروه 10 نفری ما تنها حاج همّت بود که یک قبضه کلت به کمر بسته بود.