• وزیر ارشاد درنشست با اصحاب مطبوعات و رسانه:

  برخی امور فرهنگی برای نخستین بار در دولت دهم پایه گذاری شد

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت های این وزارتخانه در دولت دهم را مثبت ارزیابی کرد و گفت: برخی امور فرهنگی برای نخستین بار در دولت دهم پایه گذاری شده و در سطح گسترده ای در حال انجام و پیگیری است.

 • مدیر اطلاع رسانی نمایشگاه کتاب تهران اعلام کرد:

  تخفیف 70 درصدی حمل ونقل کتب ناشران خارجی

  مدیر کمیته روابط عمومی و اطلاع رسانی بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از تخفیف 70 درصدی شرکت های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با همکاری شرکت پست برای جابجایی کتب ناشران بخش بین الملل خبر داد.

 • از «شب‌های روشن» تا «سراسر شب»

  فرزاد موتمن با فیلم‌های «هفت پرده» و «شب‌های روشن» در سینمای ایران شناخته شد. او که دانش‌آموخته سینماست، ژانرهای متنوع سینمایی را با فیلم‌هایی چون باج‌خور، بیداری، جعبه موسیقی و پوپک و مش ماشاالله تجربه کرده است ولی طرفدارانش همچنان منتظر ساختن فیلم‌های شبیه «شب‌های روشن» از او هستند.

 • ای نام تو بهترین سرآغاز

  رسم شایسته‌ای است، نوشته و سخن را به نام خدا آغاز کردن، چنان که مرسوم است در صدر نامه‌های اداری نام خدای متعال نوشته می‌شود.

 • تجسم توحید در عمارت‌های شکوهمند

  وقتی سخن از سنت اسلامی می‌شود، بعضا این تلقی ایجاد می‌شود که بناست صرفا موضوع بحث محدود به منابع اصلی دین اسلام؛ یعنی قرآن و احادیث، شود اما بر مبنای برخی نظریات، آنچه تحت‌تاثیر متون اصلی اسلامی نیز در کشورهای اسلامی ایجاد شده، بخش جدایی ناپذیری از سنت است، یا به عبارت دیگر، تجسم بیرونی این سنت است.

 • تو را به ابوالفضل بلند شو

  سخت بود دیدن سرو و صنوبرمان، ابوالفضل زرویی‌نصرآباد، روی تخت بیمارستان. قلب است و شوخی ندارد. خاصه آن‌که مشکل دیابت هم بر آن علاوه شده باشد؛ اما سخت بود آن قامت رشید را شکسته و خمیده دیدن. باید می‌گفتم کور شود این چشم و نبیندت روی تخت بیمارستان. باید می‌گفتم بامرام! یک تکان اساسی بده به آن قلب رنجور. یک یاعلی بگو و بلند شو. دستی بزن به دست علمدار بی‌دست و بلند شو.

 • بازیگر سینما و تلویزیون:

  ارسطو برایم تمام شده است

  اشاره: وقتی می‌خواستم اسم و شماره موبایلش را روی کاغذ بنویسم تا قرار مصاحبه بگذارم، بی‌اختیار جلوی شماره‌اش نوشتم: ارسطو عامل! مهرانفر به قدری ماهرانه ارسطو شده است که تقریبا تفکیک او از این شخصیت ماندگار غیرممکن است، طوری که اگر احمد مهرانفر را ستاره سریال‌های نوروزی 92 بدانیم، بیراه نرفته‌ایم.

 • این جشنواره سیاسی نیست؟

  خدا را شکر و به لطف پول نفت و دیگر ثروت‌های مادی و معنوی که در این سرزمین نهفته است، هر روز در گوشه و کنار کشور شاهد برگزاری یک جشنواره با موضوعات متنوع فرهنگی و ‌هنری هستیم.

 • به مناسبت ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)

  راه اندازی بخش «بانوی نور» در نمایشگاه کتاب

  معاون علمی و فرهنگی بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از راه اندازی بخشی ویژه ای به نام «بانوی نور» به مناسبت ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و اهدای خطبه آن حضرت به بازدید کنندگان خبر داد.

 • کارگردان‌های ایرانی در دانشگاه «یو سی ال ای» آمریکا

  جشنواره فیلم‌های ایرانی در دانشگاه «یو سی ال ای» آمریکا با نمایش فیلم‌های کارگردان‌هایی چون بهرام بیضایی، مانی حقیقی، مازیار میری، علی مصفا، محمد شیروانی، نگار آذربایجانی رامبد جوان این روزها برپاست.