• دست انداختن افسر عراقی توسط اسرا

  حزب بعث افسری را به اردوگاه فرستاد که به اصطلاح به کار توجیه سیاسی بپردازد و مثلا اسرا را شستشوی مغزی دهد. او وقتی می‌آمد و می‌پرسید: چه احتیاجی دارید؟ بچه‌ها او را سر کار می‌گذاشتند. مثلا یکی می‌گفت: سیدی! ما آفتابه نداریم.

 • (فیلم)

  گزارش «هفت»از خانه سینما

  جام جم آنلاین:برنامه سینمایی «هفت» شب گذشته (28 تیرماه)، به بحث و بررسی اتفاقاتی که هفته گذشته درباره خانه سینما افتاده است، اختصاص داشت.

 • ناگفته‌هایی از پذیرش قطعنامه 598

  کامران غضنفری گفت: در اسفند 1366 در حالی که ظاهراً در داخل کشور خبری از پذیرش قطعنامه 598 نبود، شبکه‌ ای‌.بی.‌سی آمریکا اعلام می کند که سفیر ایران در سازمان ملل با تسلیم یادداشتی، آتش بس را پذیرفته است. این دیپلماسی پنهان بدون اطلاع امام(ره) و رئیس جمهور بود.

 • مناجات

  مهمانی خوبان

  خدایا! تو نیکی‌ها، خوبی‌ها و پاکی‌ها را دوست داری و مرا به آن فرمان دادی. حال که به بندگی‌ام اعتراف دارم و پروردگاری جز تو ندارم، مرا با نیکی‌ها آشنا کن و به سوی آن سوقم بده تا با اطاعت‌پذیری‌ام، مرا دوست داشته باشی و من رستگار روزگار زندگی خود باشم.

 • دعای روز یازدهم ماه مبارک رمضان

  أَللّهُمَّ حَبَّبْ إِلَیِّ فیهِ الْإحسان؛ وَ کَرِّهْ إِلَیَّ فیهِ الْفُسُوقَ وَالْعِصْیانَ؛ وَ حَرَّمْ عَلَیَّ فیهِ السَّخَطَ وَالنّیرانَ بِعَوْنِکَ یا غِیاثَ الْمُسْتَغیثینَ.

 • قدیمی‌ترین جشنواره فیلم جهان زیر تیغ نقد

  «جاذبه زمین» فیلم جدید آلفونسو کارون که منتقدان سینمایی بی‌صبرانه منتظر اکران عمومی آن هستند، افتتاح‌کننده جشنواره‌ امسال ونیز است.جورج کلونی و ساندرا بولاک بازیگران این درام دلهره‌آور فلسفی و علمی ـ تخیلی هستند.

 • دولت آینده و کتاب

  حوزه کتاب در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از حوزه‌های بسیار مهم است و در شرایط فعلی با گران شدن بی‌سابقه کاغذ به یکی از چالش‌های مهم دولت آینده تبدیل شده است.

 • جشنواره بین المللی فیلم ونیز شهریور برگزار می‌شود

  غرش شیر پیر ​در ​70 سالگی

  امسال همزمان با هفتاد سالگی جشنواره‌ بین‌المللی فیلم ونیز، مسئولان آن برنامه‌های متنوعی را برای این رویداد بزرگ سینمایی تدارک دیده‌اند. سینمای فدریکو فلینی و تئو آنجلوپولوس دو فیلمساز فقید و برجسته اروپایی، آذین‌بخش پوستر اصلی و رسمی این دوره جشنواره ونیز شده است و فیلم‌های این دو هنرمند مولف، در بخش‌های ویژه جشنواره به نمایش درخواهد آمد.

 • موزه‌ای به قدمت تاریخ هنر معاصر

  در میان شلوغی‌های مرکز شهر، میان رفت و آمد عابران، صدای بوق ماشین‌ها در میدان بهارستان، باغی زیبا و دل‌انگیز وجود دارد که عصاره تاریخ یکصد ساله هنر این مرز و بوم است.