• روح توحید در اساطیر

  در اسلام همواره راه برای طی کردن مدارج عرفانی بازبوده است. در عرفان اسلامی همیشه بوده‌اند افرادی که به‌طور مستقیم تحت تأثیر تعلیمات پیامبر(ص) و ائمه، مشتاقان راه حقیقت را دستگیری کرده و آنها را از بیراه به راه حق و حقیقت رهنمون ساخته‌اند.

 • معاهدین مازندرانی در اردوگاه میرزا کوچک خان

  بررسی نهضت جنگل به رهبری میرزا کوچک خان جنگلی و چگونگی فراز و فرود آن یکی از مسائل مهم تاریخ معاصر ایران است. این قیام که در شرایط نامساعد سیاسی شکل گرفت و آرزوی سروسامان دادن به اوضاع ایران را داشت در چنبره بسیاری از مشکلات داخلی و خارجی گرفتار شد و در نهایت شرایط مناسبی پیدا نکرد.

 • بر آستان جانان

  «سرورا، سرنوشتم به دست توست و هر آنچه تا واپسین دم حیاتم، نهان و عیان از من سرزند، تو دانی. و کاستی و فزونی و سود و زیانم تنها به دست توست نه دگری» (مناجات شعبانیه، ترجمه کریم زمانی).

 • 21 گرم

  1 ـ آلخاندرو گونزالس ایناریتو، کارگردان مکزیکی 10 سال پیش، فیلمی با عنوان 21 گرم درباره مفهوم مرگ ساخت.

 • فرهنگ عذرخواهی

  برای خیلی از ما پیش آمده است که گاهی قبضی اشتباهی در خانه‌مان می‌آید. گاهی به اشتباه با این‌که نوبت قبل هم قبض را پرداخت کردیم، باز هم بدهی گذشته در قبض‌هایمان لحاظ شده است.

 • مجوز دوباره شعر، خوان هفتم ‌آلبوم موسیقی

  رویه جدید دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای صدور مجوز به شعرها در شرایطی انتقاد و گلایه تولیدکنندگان موسیقی را برانگیخته است که مسئولان و کارشناسان این دفتر معتقدند هدف از این اقدام تولید موسیقی خوب و باکیفیت است.

 • افتتاح موزه ملی مطبوعات تا پایان خرداد

  مدیر سرای روزنامه‌نگاران از افتتاح موزه ملی مطبوعات تا پایان خرداد ماه سال جاری خبر داد و گفت: همزمان با راه‌اندازی این موزه، نشان ویژه سرای روزنامه‌نگاران به خانواده‌های شهدای حوزه رسانه استان‌های کرمان و سمنان اهدا می‌شود.

 • پیام تبریک وزیر ارشاد به منتخب ملت

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی پیامی ضمن تبریک به منتخب ملت و تشکر از رسانه ها بیان داشت:انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری با شکوهی وصف ناپذیر در سراسر ایران اسلامی برگزار شد و حضور پر شور و هوشمندانه آحاد ملت، ولایتمداری، بصیرت و بلوغ سیاسی ایشان را دیگر بار در برابر دیدگان جهانیان به اثبات رساند.

 • روایت تفحص

  46 شهید غواصی که زنده به گور شده بودند

  شهید محمودوند می‌گفت: 46 شهید غواص پیدا کردیم، دست و پا و چشم‌های آنها بسته شده بود؛ آنچه می‌دیدم باور کردنی نبود؛ بعثی‌ها این اسیران جنگی را زنده به گور کرده بودند! پلاک همه آنها را هم جدا کرده بودند تا شناسایی نشوند.