• سرگیجه موسیقی

  در چند سال اخیر سقف موسیقی کوتاه، اما گسترده‌تر شده است؛ نمی‌دانیم بایداز این گستردگی خوشحال باشیم یا از این کوتاهی غمگین، اما چاره‌ای نیست به هرحال باید با واقعیت کنار آمد؛ امیدواریم در آینده نزدیک و دست‌کم در شش ماهه دوم سال جاری ارتباط این دو با یکدیگر مستقیم شود، البته مستقیمی مثبت.

 • سکانس‌ شلوغ سینما در سال 92

  می‌توان فهرستی طولانی از کارگردانان شناخته‌شده سینما تهیه کرد که طی چند سال اخیر به دلایل مختلف موفق به ساخت فیلم جدیدی نشده‌اند.

 • کلنگ پژوهشکده خلیج‌فارس زمین خورد

  دهم اردیبهشت روز ملی خلیج‌فارس است و به همین مناسبت برنامه‌های زیادی در کشور برگزار می‌شود که یکی از آنها جشنواره بزرگ و فرهنگی، هنری خلیج‌فارس است. سومین دوره این جشنواره ـ که در همه استان‌های کشور برگزار می‌شود ـ قرار است امروز طی مراسمی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بندرعباس به کار خود پایان دهد.

 • گرایش خوانندگان به انتشار‌ «تک‌آهنگ»

  انتشار تک‌آهنگ‌ها را می‌توان پدیده‌ای دانست که در فضای موسیقی کشور رو به گسترش است و هر روز بر تعداد خوانندگانی که این روش را برای ارائه اثرشان انتخاب می‌کنند، افزوده می‌شود.

 • کافه نادری به روایت رضا یزدانی

  سالن همایش‌های برج میلاد شانزدهم و هفدهم اردیبهشت میزبان کنسرت رضا یزدانی با اجرای قطعاتی از آلبوم «خاطرات مبهم» و قطعه‌های دیگر ازجمله «کافه نادری» خواهد بود.

 • معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد:

  آثار جشنواره فصلی مطبوعات در جشنواره امام رضا(ع) داوری می‌شوند

  معاون مطبوعاتی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی، تفکیک‌کردن جشنواره مطبوعات با خبرگزاری‌ها را در جشنواره امام رضا(ع) اتفاقی فرخنده تلقی کرد و افزود: ان‌شاءالله به متولیان جشنواره فصلی مطبوعات و خبرگزاری‌ها هم ابلاغ می‌کنیم که هنگام بررسی آثار، یک نسخه از آثار مرتبط با جشنواره امام رضا(ع) را جدا کنند تا در جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی شرکت داده شوند.

 • وزیر ارشاد اعلام کرد:

  ارز مبادله ای برای خرید کتب خارجی در نمایشگاه کتاب

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از اختصاص ارز مبادله ای برای خرید کتب خارجی به علاقه مندان در بیست وششمین نمایشگاه بین المللی کتاب خبر داد و گفت: به ازای هر دلار، 15 هزار ریال از طریق خریدار و 9 هزار ریال نیز از طریق وزارت ارشاد پرداخت خواهد شد.

 • وزیر ارشاد در همایش منادیان حماسه:

  انتخابات مظهر حضور مردم و مردم سالاری است

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، انتخابات ریاست جمهوری را مظهر حضور مردم و مردم سالاری ذر کشور دانست و گفت: این انتخابات در بیش از سه دهه گذشته همواره نقطه قوت انقلاب بوده که از سال 58 تاکنون پنج دوره آن برگزار شده است.

 • برای اولین بار در نمایشگاه کتاب:

  عرضه نسخه انگلیسی شاهنامه، طوطی‌نامه و حمزه‌نامه

  ترجمه انگلیسی سه کتاب نفیس شاهنامه، طوطی‌نامه و حمزه‌نامه امسال و چاپ کشورهایی از اروپا و آمریکا امسال برای اولین بار در بخش خارجی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه می‌شوند.