• در محضر استاد مشفق کاشانی

  وقتی سخن از استاد مشفق کاشانی است، سخنوری ایشان بیش از هر چیز به چشم می‌آید؛ اما برای من که سالیان متمادی، از نعمت مصاحبت استاد بهره برده‌ام، مشفق کاشانی نامی است مشترک برای جلوه‌های گوناگونی از یک روح وارسته و متعالی.

 • خط زدن سهم کودکان از سرانه مطالعه

  با وجود آن که کتاب‌های کودکان و نوجوانان در ایران جزو پرشمارگان‌ترین کتاب‌ها هستند، ولی برای آمارگیری سرانه مطالعه کشور، فقط افراد بالای 17 سال بررسی می‌شوند. این نکته‌ای بود که روز گذشته مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مطرح و از آن انتقاد کرد.

 • با علیرضا خمسه، بازیگر سینما و تلویزیون:

  من به همه دنیا بدهکارم!

  اگر روزی روزگاری؛ نویسنده‌ای بخواهد کتابی درباره زندگی علیرضا خمسه منتشر کند، شاید بهترین عنوان برای این کتاب نامنتشره «مردی که نمی‌توانست نخندد» باشد، علیرضا خمسه، شمایل «خنده» در سینما و حتی تلویزیون ایران است.

 • شاید این بچه‌ها ‌تا ساعتی دیگر به شهادت برسند

  پیش از عملیات کربلای 4 تقویم کوچکی از جیب درآوردم و به عباس آقا دادم تا به یادگاری برایم جمله‌ای بنویسد‌. وقتی تقویم را به من برگرداند و آن را باز کردم، دیدم نوشته است: عزیزم، در راه اهل بیت عصمت و طهارت (ع) قدم بردار که راه آنها راه نور است و هرکس در راه آنها گام بردارد، در نور حرکت می‌کند.

 • رئیس بسیج صداوسیما:

  راهیان نور از نشانه های قدرت نرم جمهوری اسلامی است

  رئیس بسیج صداوسیما گفت: جریان زلال راهیان نور با قدرت عظیم خود در برابر هجمه فرهنگی دشمن ایستاده است و حضور میلیون ها زائر عاشق در ایام نوروز که بیشترین آنها جوانان و خانواده ها هستند از نشانه های قدرت نرم جمهوری اسلامی است.

 • درخواست کمک برای موازی‌کاری

  مرحوم علامه دهخدا 40 سال از عمر خود را صرف گردآوری لغت‌نامه کرد؛ لغت‌نامه‌ای که در 16 جلد به چاپ رسید و شامل شرح و معنی واژگان آثار ادبی و تاریخی زبان فارسی است که البته معانی، تفاسیر و شروح تاریخی برخی از واژه‌های عربی را نیز داراست.

 • شعرهای کارگری

  هر چقدر تجربه‌های حسی و شخصی شاعر در شعرش نمود و حضور بیشتری داشته باشد، شعر شاعر بیشتر با مخاطب ارتباط برقرار می‌کند.