• ضوابط ‌‌و‌ مقررات عرضه کتاب‌ها در نمایشگاه بیست و ششم

  مدیر کمیته نظارت محتوایی بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با بیان این‌‌که این کمیته عهده‌دار رعایت ضوابط و مقررات عرضه کتاب‌ها در بیست‌وششمین نمایشگاه کتاب تهران است، گفت: این ضوابط از سوی شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب تهران اعلام شده است و کمیته مذکور بر اساس آن‌ها کار نظارت محتوایی کتاب‌ها را انجام می‌دهد.

 • در سال 2013

  غزنی پایتخت فرهنگ و تمدن اسلامی شد

  مراسمی روز شنبه در شهر غزنی در شرق افغانستان به منظور اعلام این شهر در 125 کیلومتری کابل پایتخت این کشور به عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن اسلامی در سال 2013، آغاز شد.

 • استقبال مردم از نمایشگاه نقاشی موسسه محک

  نمایشگاه نقاشی "آینده از آن من است" دیروز جمعه 23 فروردین ماه، در حالی در موسسه محک به کار خود پایان داد که در طول دو روز برپایی ، این نمایشگاه توانست به فروشی بیش از 26 میلیون تومان دست پیدا کند که تمام این مبلغ هم به کودکان سرطانی محک اهدا شد.

 • 24 تا 30 فروردین

  برنامه مراکز فرهنگی هنری شهرداری تهران

  برنامه‌‌ فرهنگسراها و مراکز وابسته به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به تفکیک مناطق 22 گانه پایتخت به منظور حضور شهروندان و استفاده آنها از برنامه‌های ارایه شده از 24 تا 30 فروردین اعلام شد.

 • شعر حافظ و کمال خجندی تاثیرپذیری‌های متقابل فراوانی دارد

  اندیشه‌های توحیدی مشترک

  بسیاری از بزرگان و استادان زبان و ادبیات فارسی درباره تاثیرپذیری و برداشت‌های مشترک خواجه شمس‌الدین محمد بن بهاءالدین حافظ شیرازی با دیگر شاعران بخصوص سعدی مقاله‌ها و نکته‌های متعددی نوشته و بیان کرده‌اند.

 • سینمای دینی و آمار اندک مخاطب

  با بررسی فیلم‌های دینی چند سال اخیر که بر پرده سینماهای کشور ظاهر شد، می‌توان دریافت فارغ از تولید انگشت‌شمارشان، سقف درآمد حاصل از فروش بلیت این فیلم ها در نهایت 300 میلیون تومان بوده است که جزو آثار پرفروش سینما محسوب نمی‌شوند.

 • کلاه قرمزی و یک جای خالی

  معمولا در جهان برندها، مرسوم است وقتی یک برند کالایی تولید می‌کند، در کنارش برخی لوازم جانبی هم عرضه می‌کند که به آن اکسسوری (Accessory) می‌گویند. مثلا فلان شرکت مشهور تولیدکننده خودرو یا حتی یک باشگاه ورزشی یا سازمان و نهاد دولتی و... اقدام به تولید و عرضه جاسوئیچی، سررسید، دستبند، گردنبند یا خودکار می‌کند.

 • چرایی ماندگاری برخی از جریان‌سازترین‌های تاریخ سینما

  رمز شگفتی

  در تاریخ سینما بسیار است آثاری که ماندگار شده‌ و همواره در اذهان دوستداران سینما و در محافل‌شان جایگاهی قابل اعتنا داشته‌ است. آثاری که برای نخستین‌بار به بیان دغدغه‌هایی متعالی با بسط و پردازشی دراماتیک پرداخته‌اند و با خلق لحظات و بزنگاه‌های داستانی مناسب، تحت عنوان آثاری پیشرو از آنها یاد شده است.

 • چند نکته درباره انتخاب بهترین فیلم‌ها در ایران

  اگر جدی گرفته می‌شد

  در رسانه‌های سینمایی ایران مدت‌هاست که نظرخواهی از منتقدان رواج دارد، مجله فیلم که خود در سبک فیلمسازی و طبیعتا نقد فیلم جریان‌ساز بوده است، معروف‌ترین نظرخواهی‌ها را ـ شاید به سبب شهرت خود نشریه ـ انجام می‌دهد، مجلات دیگر هم هرکدام دست‌‌کم از منتقدانی که بیشتر برایشان می‌نویسند نظرخواهی می‌کنند، حتی این مساله بخصوص در ایام جشنواره فجر به سایت‌های سینمایی یا حتی غیرسینمایی که صفحه سینما دارند هم تسری می‌یابد.

 • فیلم‌بازها و منتقدان انتخاب‌های یکدیگر را جدی نمی‌گیرند

  تقابل مدعیان

  سینما بازها امروز در سراسر دنیا به یک خرده‌فرهنگ متشکل تبدیل شده‌اند که به دلیل جریان شبکه‌های اجتماعی و وجود سایت‌هایی چون IMDB و... روزبه‌روز استقرار و قدرت بیان بیشتری پیدا می‌کنند.

 • IMDB ؛ سایت مهم رتبه‌بندی فیلم در دنیا

  جایی برای دیده شدن

  وب‌سایت IMDB از یک مطلب کوتاه در شبکه مجازی USENET آغاز شد، یک علاقه‌مند به فیلم و برنامه‌نویس حرفه‌ای با نام کال نیدهم در این مطلب فهرستی از بازیگران زن آمریکا را جمع‌آوری کرد و بسرعت افراد دیگر با علایق مشابه به او پیوستند.

 • نگاهی به آخرین انتخاب بهترین فیلم‌های تاریخ سینما

  فیلم‌هایی که ابدی شده‌اند

  آخرین نظرسنجی مجله معتبر «سایت اند ساوند» درباره بهترین فیلم‌های تاریخ سینما که هر ده سال یک‌بار انجام می‌شود، نشان داد که قرار نیست تغییر چشمگیر و غافلگیرکننده‌ای در فهرست فیلم‌های منتخب منتقدان رخ دهد.