• شاید این بچه‌ها ‌تا ساعتی دیگر به شهادت برسند

  پیش از عملیات کربلای 4 تقویم کوچکی از جیب درآوردم و به عباس آقا دادم تا به یادگاری برایم جمله‌ای بنویسد‌. وقتی تقویم را به من برگرداند و آن را باز کردم، دیدم نوشته است: عزیزم، در راه اهل بیت عصمت و طهارت (ع) قدم بردار که راه آنها راه نور است و هرکس در راه آنها گام بردارد، در نور حرکت می‌کند.

 • رئیس بسیج صداوسیما:

  راهیان نور از نشانه های قدرت نرم جمهوری اسلامی است

  رئیس بسیج صداوسیما گفت: جریان زلال راهیان نور با قدرت عظیم خود در برابر هجمه فرهنگی دشمن ایستاده است و حضور میلیون ها زائر عاشق در ایام نوروز که بیشترین آنها جوانان و خانواده ها هستند از نشانه های قدرت نرم جمهوری اسلامی است.

 • درخواست کمک برای موازی‌کاری

  مرحوم علامه دهخدا 40 سال از عمر خود را صرف گردآوری لغت‌نامه کرد؛ لغت‌نامه‌ای که در 16 جلد به چاپ رسید و شامل شرح و معنی واژگان آثار ادبی و تاریخی زبان فارسی است که البته معانی، تفاسیر و شروح تاریخی برخی از واژه‌های عربی را نیز داراست.

 • شعرهای کارگری

  هر چقدر تجربه‌های حسی و شخصی شاعر در شعرش نمود و حضور بیشتری داشته باشد، شعر شاعر بیشتر با مخاطب ارتباط برقرار می‌کند.

 • فلسفه اسلامی و آزادی از «بندگی»

  می‌گویند در صدر اسلام بسیاری از افراد با دیدن پیامبر، به اسلام ایمان می‌آوردند. به قول حافظ «به رغم مدعیانی که منع عشق کنند/ جمال چهره تو حجت موجه ماست».

 • غذا، دعا و عشق

  مراقبه، یوگا، تاملات عرفانی، زهد خلوت و... امروز انگار که بیشتر از هر زمانی این رویکردهای شرقی در زندگی روزمره آدم‌های طبقه متوسط جهان خاصه بخش توسعه‌یافته‌اش رسوخ کرده است.

 • فلسفه در متن سیاست جمهوری اسلامی

  شاید در تاریخ فلسفه، هیچ فیلسوفی به اندازه افلاطون برای خود شهرت کسب نکرده باشد. آرای او در همه زمینه‌های فلسفی، جار و جنجال‌های بسیاری آفریده است. او قائل بود که سیاست را باید به دست عاقل‌ترین افراد سپرد و از آنجا که عاقل‌ترین افراد فیلسوفان هستند، سیاست‌ورزی کار فیلسوفان است.