• موضع حمایتی رسانه‌ملی نسبت به دولت‌ها

  رسانه ملی هشت روز بعد از این‌که در همایش افق رسانه میزبان رئیس‌جمهور منتخب مردم بود، جلسه‌ای برای قدردانی از هشت سال تلاش رئیس‌جمهور مستقر تشکیل داد تا نشان دهد از اولین روز تا آخرین روز فعالیت‌ دولت‌ها، در کنار آنهاست.

 • روزه داری سینما در ماه رمضان

  در حالی که چند سال است رسانه ملی پس از تجربه‌های مختلف، اشراف تقریبا کاملی به علاقه و سلیقه مخاطبان پیدا کرده، اما سینمای ما به عنوان یکی از بزرگ‌ترین رسانه‌های سرگرمی و پرکردن اوقات فراغت مردم هنوز که هنوز است نتوانسته به برنامه‌ریزی مناسبی برای ماه مبارک رمضان دست یابد.

 • حکمت عملی شیخ‌الرئیس

  کتاب «حکمت عملی شیخ الرئیس» ویراسته دکتر محسن جوادی است که از سوی انتشارات چنار و با همکاری بنیاد علمی - فرهنگی بوعلی سینا منتشر شده است.

 • عرفان شیعی و مساله امامت و مهدویت

  وجود منجی آخرالزمانی در بیشتر ادیان پیش از اسلام و ملل قدیم رایج بوده و می‌توان گفت جزو اصلی از باورها و الهیات ادیان محسوب می‌شده است؛ سوشیانت، ماشیح و... همه نام‌هایی است که بر یک شخص دلالت می‌کند و حاکی از الهیات ژرفی است که در باطن امر، پیروزی نور بر تاریکی و حاکمیت خیر را تشریح و تصریح می‌کند.

 • آرامش و همدلی بعداز تشویش و افتراق

  اعمال عبادی ـ اسلامی به طور کلی دارای دو جنبه است؛ جنبه فردی و جنبه اجتماعی. جنبه فردی اعمال، پایه و شالوده عمل را شکل می‌دهد و شرط اولیه صحت اعمال عبادی ما در صحت جنبه فردی آنهاست، اما بسیاری از اعمال عبادی ما دارای جنبه اجتماعی نیز است، چرا که شکل و شرط اجرای آن نمود خاصی در جامعه دارد و به‌واسطه همین نمود تاثیرگذار است.

 • از سوی مدرسه مطالعات عالی علوم انسانی پاریس صورت گرفت

  توصیه ترجمه«جامعه شناسی خودمانی» به ناشران فرانسوی

  کتاب جامعه شناسی خودمانی تالیف حسن نراقی از طرف مدرسه مطالعات عالی علوم انسانی پاریس، برای ترجمه به عنوان یکی از سی کتاب معتبر در حوزه علوم انسانی، به ناشران فرانسوی معرفی شد.

 • در نامه ای خطاب به شمقدری تاکید شد:

  دستور احمدی نژاد برای بازگشایی خانه سینما

  رییس جمهور با تاکید بر لزوم بازگشایی هر چه سریع‌تر خانه سینما اظهار امیدواری کرد، این اقدام گام مثبتی در ایجاد فرصت‌های بهتر و برتر صنعت سینمای ایران باشد.

 • طی حکمی از سوی مدیرکل هنرهای نمایشی صورت گرفت

  انتصاب رئیس مجموعه تئاتر شهر

  طی حکمی از سوی مدیرکل هنرهای نمایشی، «اتابک نادری» به عنوان رئیس مجموعه تئاتر شهر منصوب شد.

 • همزمان با اولین سالروز درگذشت حمید سمندریان

  خاطرات ۴۰ ساله تئاتر شهر مرور می‌شود

  نمایشگاه پوسترهای برگزیده از 40 سال نمایش های مجموعه تئاترشهر با عنوان «قاب های چهل ساله» روز شنبه 22 تیر ماه همزمان با اولین سالروز درگذشت استاد حمید سمندریان افتتاح خواهد شد.

 • در نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران صورت می گیرد

  رونمایی از آخرین تولیدات عرصه گیم

  آخرین تولیدات داخلی و خارجی عرصه گیم در سومین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران رونمایی خواهد شد.

 • پرونده زندگی 6 هزار ساله شوش در یونسکو

  پرونده محوطه باستانی شوش به عنوان یکی از پرونده‌های تهیه شده از طرف ایران برای بررسی و ثبت در سی‌و‌هشتمین کمیته میراث جهانی یونسکو که در سال 2014 برگزار می‌شود، ارسال شده است.

 • در محضر استاد مشفق کاشانی

  وقتی سخن از استاد مشفق کاشانی است، سخنوری ایشان بیش از هر چیز به چشم می‌آید؛ اما برای من که سالیان متمادی، از نعمت مصاحبت استاد بهره برده‌ام، مشفق کاشانی نامی است مشترک برای جلوه‌های گوناگونی از یک روح وارسته و متعالی.

 • خط زدن سهم کودکان از سرانه مطالعه

  با وجود آن که کتاب‌های کودکان و نوجوانان در ایران جزو پرشمارگان‌ترین کتاب‌ها هستند، ولی برای آمارگیری سرانه مطالعه کشور، فقط افراد بالای 17 سال بررسی می‌شوند. این نکته‌ای بود که روز گذشته مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مطرح و از آن انتقاد کرد.