• تحلیلی از ناگفته های تاریخ پیامبر(ص) در گفتگو با استاد شریفیان

  در جستجوی حقیقت پنهان

  بسیاری از ما از زندگانی بزرگانمان مطالبی می شنویم که به نظرمان بعد از مدتی تکراری است. از طرفی بسیاری از حقایق تاریخی، در لابلای کتب احادیثی پنهان شده است و دسترسی به آن ها هم نیازمند صبر و حوصله و رجوع به کتب حدیثی صحیح است و هم نیازمند تحلیل تاریخ. در بسیاری از مواقع نیز، منابع تاریخی معتبری برای دسترسی به حقایق تاریخی وجود ندارد. در این جاست که با کنار هم قرار دادن قرآن و روایات معتبر، اگر تحلیل درستی وجود داشته باشد، می‌توان مطالبی را دریافت که به سادگی امکان رسیدن به آن ها وجود ندارد.

 • گفت‌وگوی جام جم با سامان گلریز ، رکورددار طولانی‌ترین برنامه آموزشی در تلویزیون:

  آشپزی من متعلق به منطقه نیاوران نیست

  مگر می‌شود نام آشپزی را به میان بیاوریم و به یاد سامان گلریز، مرد خندان و پر انرژی عرصه آشپزی نیفتیم. او کسی است که نزدیک به 20 سال و اندی در تلویزیون آشپزی را به مردم آموزش می‌دهد. جالب است بدانید که او ورود خودش را به تلویزیون همچون یک معجزه بزرگ می‌داند، زیرا دو نفر از تهیه‌کنندگان تلویزیون به دنبال یک آشپز ماهر می‌گشتند که هم خوب آشپزی کند و هم فن بیانش تلویزیونی باشد.

 • شهید زنده (فیلم)

  رزمنده ای که به محض زدن ارپی جی به تانک بعثی تیر مستقیم به پیشانیش می خورد و زنده می ماند الان در فرودگاه کیش کارمند است.

 • «لس‌آنجلس‌ـ‌تهران» در هفته اول اکران پرفروش شد

  سینمای ایران در هفته‌ای که گذشت فروش نسبتاً مطلوبی را تجربه کرد که از این بین فروش فیلم‌های سینمایی«لس‌آنجلس‌ـ‌تهران»، «مغز‌های کوچک زنگ‌زده» و «لازانیا» نسبت به سایر فیلم‌های در حال اکران بیشتر بود.

 • شروع یک برنامه متفاوت تلویزیونی

  آنونس برنامه تلویزیونی چهل منزل

  چهل منزل موکب رسانه ای اهالی فرهنگ و هنر است که سفیر پرچم گنبد امام رضا(ع) در اربعین حسینی تا کربلای معلی خواهد بود.

 • سلمان فارسی در کلام علمای معاصر، بخش دوم

  شاهزاده پارسی، حاکم مدائن

  هر گروهی می‌خواست سلمان با آن‌ها باشد؛ مهاجران می‌گفتند: سلمان از ما است.

 • سلمان فارسی در کلام علمای معاصر؛ بخش اول

  بهشت مشتاق‌تر از سلمان

  سلمان، صحابی مشهور پیامبر(ص) و از معدود یاران امیرالمومنین است که تا انتها، ثابت قدم باقی ماند.

 • سلمان محمدی

  تا بحال بسیار شنیده ایم که جناب سلمان فارسی به مقامی رسید که نبی اعظم (ص) فرمود: او را سلمان فارسی نخوانید، او سلمان محمدی است.

 • به مناسبت سالروز وفات سلمان فارسی

  نگین مسلمانان پارسی

  اصبغ بن نباته می‌گوید: همین که سلمان از دنیا رفت و هنوز ما جنازه ی او را از قبرستان برنداشته بودیم، ناگهان مردی را سوار بر استر دیدیم که خیلی غمگین بود. از استر پیاده شد و بر ما سلام کرد و ما جواب سلام او را دادیم، گفت: «در مورد غسل و نماز وکفن و دفن جنازه ی سلمان، جدیت و شتاب کنید». ما او را کمک کردیم. او برای حنوط و کفن و دفن، کافو آورده بود. به دستور او آب آوردیم، او جنازه ی سلمان را غسل داد وکفن کرد و نماز بر جنازه خواندیم و جنازه را دفن نمودیم.

 • نوجوانی که طغیان می‌کند

  هر چه که فکر می کند، با عقل جور در نمی آید، باید چیزی بیشتر از این باشد، چیزی بیشتر از آتشی که پدرش مسئول روشن نگه داشتن آن است، باید حقیقتی بزرگ تر وجود داشته باشد، حقیقتی که ارزش دل کندن از راحتی را داشته باشد…