• دیوان عالی آمریکا اجازه مصادره الواح هخامنشی ایران را نداد

  رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از رأی مثبت دیوان عالی آمریکا مبنی بر مصادره نشدن الواح هخامنشی ایران خبر داد و گفت: با صدور این رأی اقدام عملی برای بازگرداندن الواح هخامنشی از آمریکا آغاز می‌شود.

 • خوراکی‌هایی که ایرلاین‌ها تمایلی به عرضه آن‌ها ندارند

  با توجه به افزایش رقابت ایرلاین‌های مختلف برای سهم بیشتر بازار صنعت حمل و نقل هوایی ارائه خدمات بهتر در کنار خوراکی‌های با کیفیت‌تر از جمله سیاست‌هایی است که برخی ایرلاین‌ها برای دستیابی به اهداف تعیین شده اقتصادی خودشان استفاده می‌کنند. اما ظاهراً برخی خوراکی‌ها جایگاه ویژه‌ای در میان خوراکی‌های موردنظر ندارند.

 • عکس روز نشنال جئوگرافیک

  راه رفتن بر سطح آب+عکس

  عکس روز نشنال جئوگرافیک به منظره ای زیبا از ایسلند و تجربه بی نظیر یک عکاس اختصاص دارد که گویی روی دریاچه عمیقی گام بر می داشته است.

 • گزارش جام‌جم از ابتکار جوانان روستای «کلاته‌خیج» برای جذب گردشگر

  نان، عشق، اشتغال

  هنوز وقتی بحث اشتغال و درآمدزایی به میان می‌آید، حواس بسیاری از ما ایرانیان سمت طرح‌های کلان دولتی در بخش‌های عمرانی، نفت و پتروشیمی، انواع و اقسام کارخانه‌های تولیدی، کشاورزی، باغداری و حتی خدماتی می‌رود؛ مشاغلی که درصورت وجود و در کنار درآمدزایی نه‌چندان رضایت‌بخش، حاشیه‌ها و چالش‌های زیادی را هم با خود همراه دارند، مثل مشکلات و آلایندگی‌های محیط زیستی یا آسیب به منابع آبی و خاکی و طبیعی. اما در کنار این مشاغل، ظرفیت‌های بسیاری در این سرزمین وجود دارد که می‌تواند پایه و اساس مشاغل بسیاری شود.

 • ژئوپارک طبس جهانی می‌شود

  سومین پرونده ژئوپارک جهانی ایران برای ثبت در یونسکو باز شد. «طبس» که عنوان بهشت زمین‌شناسی را یدک می‌کشد به عنوان سومین ژئوپارک پیشنهادی ایران برای ثبت جهانی (پس از ژئوپارک قشم و ارس) مطرح شده است.

 • 9 وسیله‌ای که نسل آینده نخواهند دید +عکس

  رشد و توسعه فناوری‌های نوین زندگی تک تک ما را تحت تاثیر خود قرار داده است تاجایی که برخی از لوازم و مشاغل اکنون به جز خاطره یا تصویری چیز دیگری از آنها باقی نمانده است. این درحالی است که شیرین‌ترین خاطرات گروه سنی خاصی ازجامعه همین لوازم بوده‌اند. اما آیا تاکنون فکر کرده‌اید که نسل آینده جامعه ما چه لوازمی را هرگز تجربه نخواهند کرد و حتی داستان‌ها نیز نمی‌توانند دوباره آنها را زنده کرده و اجازه دهند نسل‌های بعدی چیزی از آنها به خاطر داشته باشد؟

  • دانش
 • 7 جشنواره برتر در دهکده جهانی+ عکس

  کشورهای مختلف در سراسر جهان برای دستیابی به سهم بالاتری از درآمدهای گردشگری در تلاش‌هستند راهکارهای متفاوتی را امتحان کنند، این درحالی است که یکی از مطمئن‌ترین راهکارهای جلب نظر گردشگران برای سفر به اقصی نقاط جهان استفاده از جاذبه جشنواره‌های سنتی و فرهنگی است. کارشناسان گردشگری درباره تاثیرگذاری برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و سنتی در زمینه توسعه گردشگری می‌گویند: در شرایط فعلی گردشگران علاقمند به ارتباط برقرار کردن با فرهنگ کشور میزبان خود هستند به همین دلیل یکی از بهترین راهکارهای جلب نظر آنها استفاده از جشنواره‌های مختلف سنتی و فرهنگی در آن مقصد است. این افراد تاکید دارند برگزاری سالانه جشنواره‌ها عاملی است تا نه تنها گردشگران تازه وارد به مقاصد مورد نظر ما سفر کنند بلکه گروهی هم که قبلا تجربه همان جشنواره را نیز داشته‌اند برای زنده کردن خاطرات سفرهای قبلی خود دوباره در آن حاضر شوند و به قول معروف یک تیر و دونشان برای صادرات نامرئی کشور مقصد است.

 • سفر به سرزمین آتش و یخ

  در این فیلم سفر دو خانواده‌ی انگلیسی به دشت‌ها و ارتفاعات زیبای ایسلند، سرزمین آتش و یخ را مشاهده می کنید.