• نفس های آخر چشمه علی + عکس

  حدود یک سال است که «چشمه علی» شهرری هم درگیرودار کم آبی، خشک شدن آب چشمه، یا گاهی اوقات بازگشت آب به این محوطه تاریخی طبیعی است؛ اما آنچه که مهم است اینکه این روزها بحث خشک شدن آب چشمه تاریخی "چشمه علی" موجبات نگرانی دلسوزان میراث تاریخی تهران را فراهم کرده است و بارها مسئولان امر هشدار دادند که چشمه تاریخی "چشمه علی" در معرض نابودی است و باید فکری به حال آن کرد.

 • همزمان با برگزاری جام جهانی 2018 در روسیه نمایشگاهی از صنایع‌دستی در مسکو برپا می‌شود

  جام‌های ایرانی در جام‌جهانی

  صنایع‌دستی ایران در جهان بی‌نظیر است و درواقع کشورمان یکی از سه قطب تولیدکننده صنایع‌دستی در دنیا به شمار می‌رود، اما این صنعت و هنر دست ایرانیان که ریشه در باور و فرهنگ این سرزمین دارد، هنوز نتوانسته با تمام ظرفیت‌های خود در بازار جهانی جلوه‌گری کند و زینت بخش خانه بی‌شمار هنردوست غیرایرانی در سراسر جهان شود.

 • جام‌جم از ظرفیت‌های جدید گردشگری همدان گزارش می‌دهد

  «همدان2018» از محور پیاده‌راه بوعلی

  بسیاری از هموطنانمان هنوز ذهنیتی از «همدان 2018» ندارند؛ یعنی از همدانی که در سال 2018 میلادی؛ (سالی که اکنون در آن به سر می‌بریم)، به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی انتخاب شده است. حتی خود شهروندان همدانی هم شاید هنوز باورشان نشده که شهرشان با شروع سال میلادی جدید، عروس شهرهای آسیا شده و فرصت چندانی برای به رخ کشیدن زیبایی‌هایش و جلوه‌گری در میان کشورهای آسیایی ندارد.

 • راهنمای پخت 3 آش خوشمزه برای افطار

  روزه‌داران به ضیافت الهی دعوت شده‌اند و می‌خواهند یک ماه سر این سفره پربرکت بنشینند. با توجه به حدود 16 ساعت روزه داری باید بهترین تغذیه را داشته باشیم.

 • جدی گرفتن نقش کفش و کمربند در سبک پوششی مردانه و زنانه

  مثل فیلم‌های اصغر فرهادی نباشید!

  اصولا ست کردن یا هماهنگ سازی برخی اجزای پوشش در میان خانم‌ها و آقایان مورد توجه قرار می‌گیرد و البته برخی مردان و زنان در این زمینه جزئی‌نگرتر هستند و سعی می‌کنند با دقت در تمام اجزای پوشش با یک هارمونی کامل از خانه به سمت محل کار یا تحصیل خود حرکت کنند.

 • همه چیز درباره چگونگی تصویب طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه

  چگونه میراث بر تخت وزارت نشست

  حالا کلیاتش تصویب شده؛ پس از 15 سال؛ 15 سال تحقیق و کشمکش و برو و بیا و شل کن و سفت کن؛ کلیات وزارتخانه شدن سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع‌دستی که اگر همان 15 سال پیش یا دست‌کم چند سال بعدتر به تصویب رسیده بود، به گفته موافقان، طرح می‌توانست ما را به اهداف سند چشم‌انداز 20 ساله و بویژه ورود 20میلیون گردشگر و جایگزینی درآمد آن با درآمدهای ناپایدار نفتی نزدیک‌تر کند.

 • گزارش جام‌جم از وضعیت غم‌انگیز این روزهای مسجد کبود

  زخم‌های کبود این مسجد

  مسجد کبود، مسجد جهانشاه یا مسجد آبی؛ فرقی نمی‌کند چه بنامیدش، با هرنام صدایش کنید، باشکوه است و زیبا، با قدمتی 600 ساله و هنوز محکم و مقاوم و پابرجا.

 • کارشناسان در گفت‌وگو با جام‌جم از پیامدهای روند افزایشی تقاضای سفرهای خارجی می‌گویند

  مرغ همسایه همچنان غاز است!

  درحالی آمار واقعی تعداد گردشگران خروجی کشورمان طی نوروز امسال همچنان در هاله‌ای از ابهام مانده که برخی رسانه‌های خارجی از رشد قابل توجه ورود ایرانیان به داخل مرزهای خود در این ایام خبر داده و روند روبه رشدی از ورود گردشگران ایرانی را به کشورشان پیش‌بینی کرده‌اند. به‌عنوان مثال رسانه‌های گرجستان، ششمین مقصد گردشگری ایرانیان، ماه گذشته نوشتند ورود گردشگران ایرانی در ایام نوروز 97 نسبت به سال گذشته 50 درصد رشد داشته و به رقمی معادل 60 هزار نفر رسیده است.

 • امروز همزمان با تولد سیمین دانشور خانه‌موزه سیمین و جلال افتتاح می‌شود

  چراغ این خانه سرانجام روشن شد

  حالا دیگر چراغ خانه سیمین دانشور و جلال آل‌احمد برای همیشه روشن و زندگی در آن جاری خواهد شد؛ پر از رفت و آمد و همهمه و هیاهوی شاعران و نویسندگان و مردم فرهنگ دوست؛ مثل همان وقت‌ها که خودشان دو تا بودند و بساط شعر و شاعری و گپ و گفت‌های سیاسی و فرهنگی شان با دوستانی چون فروغ و شاملو و نیما و آتشی و هدایت و بهرنگی و الخاص و گلستان به راه بود.

 • در حد بضاعتمان تلاش‌ کردیم

  کمیته تبلیغات و امور بین‌الملل تبریز 2018، کار خود را از یکسال و نیم پیش و پس از انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای جهان اسلام آغاز کرد.