• اهمیت برنامه های معارفی رمضان

  محتوای قوی، ‌فرم جذاب هم می‌خواهد

  برنامه‌های مناسبتی اگرچه محدود به ماه رمضان نمی‌شود و حتی به واسطه حجم مناسبت‌های ملی و مذهبی تقریبا به یک برنامه روتین تبدیل شده، اما اگر ویژه‌برنامه‌های ماه رمضان را به عنوان شمایلی کوچک از برنامه‌سازی تلویزیونی در نظر بگیریم، می‌توانیم با تحلیل آن به تصویری کلی از ساختار برنامه‌سازی در رسانه ملی دست یابیم.

 • (فیلم)

  سریال فاخته / قسمت 1

  فاخته نام سریالی است که با آغاز ماه مبارک رمضان هر روز ساعت 18 از شبکه 2 سیما پخش می شود. شما می توانید هر روز این سریال را در سایت جام جم نما مشاهده کنید.

 • با پیوستن به جمعیت هلال احمر

  مهناز افشار: دیدن محرومیت کودکان، رنج‌آور است

  مهناز افشار بازیگر مطرح سینمای ایران، ضمن عضویت داوطلبانه در جمعیت هلال احمر، گفت: کارهایی که تا کنون در سازمان داوطلبان هلال احمر برای کمک رسانی به نیازمندان انجام گرفته قابل تقدیر است.

 • سریال‌سازی از شهدای دفاع مقدس و مردان بزرگ تاریخ

  تولید سریال‌های فاخر از زندگی بزرگان ملی و مذهبی در دستور کار سیما‌فیلم است و در این راستا پیش تولید شش سریال در این مرکز آغاز شده است. این مرکز پیش‌تولید سریال‌های فاخر از زندگی شهید چمران، پوریای ولی، سلمان فارسی، شهید باکری، احمد متوسلیان و شهید تهرانی‌مقدم را آغاز کرده و ساخت این سریال‌ها بزودی شروع می‌شود.

 • فعالیت 140 خبرنگار افتخاری در برنامه تلویزیونی «یک برش از زندگی»؛

  برنامه‌سازانی از جنس مردم

  برنامه‌سازی برای تلویزیون به دوره تازه‌ای رسیده و حالا نوبت برنامه‌هایی شده که با مشارکت مخاطبان و با حضور و همراهی آنها ساخته می‌شود. مهم‌ترین برنامه‌ای که با این ساختار طی سال‌های گذشته در تلویزیون ما تولید شده و تداوم داشته، «ماه عسل» است که سالی یکبار به نمایش در می‌آید.

 • (فیلم)

  سریال‌های ماه رمضان

  ماه مبارک رمضان از روز یکشنبه - هشتم تیرماه - در ایران اسلامی آغاز می شود و تلویزیون به سنت هر ساله تدابیر ویژه ای برای این ماه پیش بینی کرده که پخش چهار سریال ‌از جمله آنها است. توضیحات دست اندرکاران این سریالها را می شنوید و بخشهایی از آن را می بینید.