• کیف فردوسی‌پور به علیخانی رسید

  حواشی شیرین مراسم تقدیر از برنامه سازان تلویزیون

  حاشیه‌های سخنان حجت‌الاسلام قرائتی، نگرانی سیروس مقدم از افتادن، شیطنت‌های رامبد جوان، اشتباهی شدن لوح تقدیر شهرام شکیبا و واکنش احسان علیخانی از قرار گرفتن ناگهانی کیف فردوسی‌پور در دستانش از حاشیه‌های مراسم تقدیر از برترین‌های رمضانی و تابستانی سیما به حساب می‌آید.

 • سریال‌سازی فاخر متوقف می‌شود؟

  صف بلند سریال‌های بی‌بودجه تلویزیون

  سازمان صدا و سیما در انتظار بودجه و تامین منابع مالی از سوی دولت تدبیر و امید است تا بتواند آثار تاریخی و انقلابی خود را که قهرمانان اصلی کشور محسوب می‌شوند را به تولید برساند.

 • 5 دلیل موفقیت قرائتی از زبان خودش

  سخنان حجت‌الاسلام قرائتی در مراسم معرفی برترین‌های رمضانی و تابستانی سیما به موضوعات مختلفی مرتبط می‌شد؛ از اینکه در قرآن هم برای سانسور آیه داریم و روایت قصاص پیامبر دروغ است گرفته تا انتقاد به شعر موسی و شبان و توصیه‌های قرائتی به مدیران و برنامه‌سازان سیما و دلایل موفقیت قرائتی از زبان خودش.

 • غافلگیری مخاطب با برنامه‌های آیتم‌محور

  به نظر می‌رسد به دلیل توجه زیاد به آثار نمایشی، اساسا گونه‌های دیگر برنامه‌سازی مورد غفلت قرار گرفته یا حداقل به آنها کمتر پرداخته شده و یا این‌که به حداقل‌های برنامه‌سازی در این زمینه قناعت شده است.

 • یادداشت

  انقلاب درون و انقلاب بیرون در سریال «انقلاب زیبا»

  یکی از مهم‌ترین ضعف‌های سریال‌های انقلابی، فروغلتیدن در گنده‌گویی‌های کلامی و دیالوگ‌پردازی‌ها شعاری است که خوشبختانه در این مجموعه بخوبی این فضا کنترل شده و هرگونه نگاه ایده‌آلیستی و کنش آرمانگرایانه در موقعیت‌های درام و کنش‌مندی‌های آن در نظر گرفته شده است.

 • قدردانی از برگزیدگان برنامه‌های تابستانی تلویزیون/ تصاویر

  مراسم قدردانی از برنامه‌های ماه رمضان و تابستان 93 بعدازظهر روز گذشته با حضور آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان و مدیران سازمان، ‌دارابی معاون سیما، قاریان و مداحان ، هنرمندان، مجریان و برنامه‌سازان ماه رمضان و تابستان در سالن همایش‌های صداوسیما برگزار شد.

 • این سریال معضلات تلخ جامعه با زبانی طنز بیان می‌کند

  بازی با خط قرمزها در «دردسرهای عظیم»

  «دردسرهای عظیم» از آن دست کمدی‌هایی است که می‌توان آن را با خیال راحت به دیگران پیشنهاد کرد. کمدی گرم و گیرایی که شوخی‌های بامزه‌ای دارد و در کنارش قصه‌ای اجتماعی را بدون لکنت روایت می‌کند. قصه آن قدر فراز و نشیب دارد که مخاطب با دیدن یک قسمت پیگیرش بشود.

 • ابراهیم حاتمی‌کیا: ضرغامی با غیرت پای «چ» ایستاد

  تمجید سردار سینمای دفاع مقدس از رسانه‌ ملی

  ابراهیم حاتمی‌کیا، نویسنده و کارگردان شناخته‌شده سینما درآستانه ورود فیلم «چ» به شبکه نمایش خانگی به نقش موثر تلویزیون در هرچه بیشتر دیده شدن و موفقیت این اثر سینمایی اشاره کرد و گفت: خدا را شاکرم رسانه ملی و بویژه آقای ضرغامی با غیرت پای این فیلم ایستادند.

 • تقدیر دبیر شورای نگهبان از برنامه های موثر تلویزیون

  دبیر شورای نگهبان از اهتمام سیمای جمهوری اسلامی ایران در تولید برنامه های اثرگذار معارفی در ماه مبارک رمضان و تابستان 93 ، به ویژه برنامه های شبکه های سیما در حمایت از مردم مظلوم غزه قدردانی کرد.