• به همت اداره کل تولیدات فاخر تلویزیون صورت می گیرد؛

  سریال‌سازی از زندگی امام خمینی(ره) و حضرت ابراهیم(ع)

  فیلمنامه سریال‌های زندگی حضرت امام خمینی(ره) به قلم حسین کیانی و تهیه‌کنندگی رضا انصاریان و زندگی حضرت ابراهیم(ع) به قلم رضا مقصودی و تهیه‌کنندگی یوسف مناجاتی به سفارش اداره کل تولیدات الف ویژه(فاخر) معاونت سیما نوشته می‌شود.

 • به دلیل ایست قلبی؛

  کارگردان «پدرسالار» درگذشت

  اکبر خواجویی کارگردان سریال پدر سالار از شنبه ۲۵ مرداد به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان کسری بستری بود و روز جمعه 31 مرداد به دلیل ایست قلبی دعوت حق را لبیک گفت.

 • عروسک‌ها​یی​که جاودانه شدند

  گروه سنی کودک و نوجوان با توجه به جمعیت میلیونی‌شان بسیاری از برنامه‌سازان تلویزیونی را به سمت خود کشانده و هر بخش مهمی از تولیدات تلویزیونی را به خود اختصاص می‌دهند.

 • حاشیه نگاری

  جشن آرام خیابان یوسف‌آباد

  زمانی ارنست همینگوی گفت، کسی که در دوره جوانی‌اش در پاریس زندگی کند، دیگر مهم نیست باقی عمرش را کجا باشد. لابد او هم با چنین اندیشه‌ای دست زن و بچه را گرفته و رفته بود فرانسه ولی ماندگار نشده بود.

 • نگاه هفته

  یک جهان، یک غزه

  حمله رژیم صهیونیستی به غزه فارغ از همه دغدغه‌های سیاسی و نظامی‌اش، پیامد مهمی برای رسانه‌های جهان داشت و آن، همصدایی جهان در واکنش به قتل‌ عام بی‌رحمانه مردم غزه- بخصوص زنان و کودکان و افراد غیرنظامی ـ بود.

 • واکنش آقای ضرغامی نسبت به حرفهایم بسیار متین بود

  رضا رشیدپور جواب جواد یحیوی را داد

  به دنبال برخی اظهارات جواد یحیوی مجری ممنوع الکار صداوسیما در مصاحبه درباره رضا رشیدپور، وی در صفحه شخصی فیسبوک خود، به اظهارات یحیوی پاسخ داد.

 • با انواع و اقسام برنامه‌های دوربین مخفی داخلی و خارجی آشنا شویم

  شما در برابر دوربین مخفی هستید

  دنیای تولید «دوربین مخفی»، کاربردها و ویژگی‌هایش بسیار گسترده‌تر از چیزی است که ما در ذهن داریم و شاید نمونه‌های ایرانی مثل «این‌جا ایران است»، «شوخی با هنرمندان» و... تنها توانسته‌اند بخشی از ماجرا را در ابعادی وطنی ارائه کنند.

 • درباره تازه‌ترین کار رضا رشیدپور که این روزها از شبکه نسیم پخش می شود

  اغراق‌های یک «عینک آفتابی»

  رضا رشیدپور که زمانی گفته بود دیگر به تلویزیون برنمی‌گردد این شب‌ها با برنامه «عینک آفتابی» از شبکه نسیم مهمان خانه‌های مردم است. او در عینک آفتابی به سراغ ساخت طنزهای آیتمی رفته که طرفداران خاص خودش را دارد.

 • تصویر محیط‌زیست ایران در قاب «حیات خانه ما»

  محیط‌زیست به‌عنوان اصلی‌ترین شاخصه توسعه پایدار در برنامه‌های تلویزیونی متعددی مورد توجه قرار گرفته، اما تنها برنامه‌ای که با این رویکرد، اطلاعات جامع و کاملی درباره محیط‌زیست کشورمان به کودکان و نوجوانان ارائه می‌کند، «حیات خانه ما» است که از شبکه دو پخش می‌شود.

 • روزی حلال در یک مجموعه تلویزیونی

  شبکه مستند از زمان تاسیس خود تاکنون مستندهای زیادی با موضوع زندگی سالم و راه و روش زندگی درست تولید و پخش کرده است تا بتواند از این طریق تاثیری مثبت بر روابط حاکم در جامعه بگذارد.

 • با عادل بزدوده، سازنده عروسک‌های زی‌زی‌گولو و مخمل

  با نگاه یک معمار پیش می‌روم

  حالا سال‌ها از زمانی که عروسک‌های مخمل و زی‌زی‌گولو مهمان خانه‌هایمان می‌شد، گذشته است.