• وزارت ارتباطات هم به نزاع دوجانبه صداوسیما و وزارت ارشاد وارد شد

  ماجرای توییت نیمه‌شب وزیر‌

  وزیر ارتباطات در واکنش به واگذاری حق انتشار صوت و تصویر فراگیری در همه حوزه‌ها از جمله فضای مجازی به صدا و سیما با انتشار توییتی ناخشنودی خود را از این اتفاق اعلام کرد. نیم‌نگاهی به سابقه موضوع اما حاکی از آن است که شبهه وزیر جوان کابینه، موضوع جدیدی نیست.

 • گفت‌وگوی جام‌جم با معاون صدا به بهانه سالگرد ورود رادیو به ایران

  در 83 سالگی بر قله اقتدار می‌ایستیم

  78 سال پیش رادیو به خانه‌ها آمد و ماند برای همیشه، بسان عضوی از خانواده؛ رسانه محترم و مظلومی که نزدیک به هشت دهه همنفس و همراه بوده است با مخاطبانش. چه چشم‌ها که شب‌ها پای رادیو به خواب نرفته‌اند و چه گوش‌ها که همجوار و همنشینش نبوده‌اند در طول روز و در موسم کار روزانه. گوشه‌نشین دیروز تاقچه‌ها، حالا در فضای مجازی اپلیکیشن دارد و روی تلویزیون هم قابل رویت است، گرچه رونق آن مانند گذشته نیست اما همچنان تاثیرگذار است و دوستدارانی پر و پاقرص دارد.

 • به بهانه 78 سالگی رادیو در ایران

  اینجا رادیوست...

  برای خیلی‌ها، رادیو رسانه‌ای گرم و اصیل محسوب می‌شود که هنوز هم در خلوتشان از جایگاه فوق‌العاده‌ای برخوردار است. مسلما آنچه این رسانه را همچنان گرم نگه داشته، اهالی رادیویی هستند؛ رادیویی‌های بی‌ادعا، به دور از پزهای روشنفکری و شاتر دوربین‌های عکاسان روی فرش قرمز جشنواره‌ها، فقط سعی می‌کنند کارشان را به بهترین شکل انجام دهند.

  • رادیو
 • گزارش خبر نگار جام‌جم از متن و حاشیه اختتامیه جشنواره مردمی صدا و سیما

  مردمی‌ها

  آیین اختتامیه نخستین جشنواره مردمی صدا و سیما (سین سیما) شب گذشته با حضور دکتر علی‌عسکری رئیس رسانه ملی، دکتر مرتضی میرباقری معاون سیما، دکتر حمید شاه‌آبادی معاون صدای رسانه ملی و جمعی از برنامه‌سازان و هنرمندان برنامه‌های نوروزی در مرکز بین‌المللی سازمان صدا و سیما برگزار شد و هنرمندان برگزیده مردم و نیز برترین‌های انتخاب شده به گواه مرکز پژوهش و سنجش افکار صدا و سیما مورد تقدیر و تشویق قرار گرفتند.

 • مدیرکل دفتر مطالعات پایه منابع آب ایران:

  بارش های ایران ۴۳ درصد پایین تر از شرایط عادی است

  مدیرکل دفتر مطالعات پایه منابع آب ایران گفت: امسال در کنار بارش های اندک بی سابقه میزان مصرف رشد چشمگیری داشته است. در چنین شرایطی، برای برون رفت از این معضل باید به دنبال مدیریت درمصرف باشیم.

  • رادیو
 • گفت‌وگوی جام‌جم با ریما رامین‌فر، همای «پایتخت»

  هما از من صبور تر است!

  هما نمونه کاملی از یک شخصیت مثبت است؛ عقل‌کلی که در شرایط سخت و بحرانی، نقی همه را به او ارجاع می‌دهد. این حجم از ویژگی‌های مثبت و هدایت‌های راه و بیراه خانواده‌اش می‌توانست میان او و مخاطب فاصله بیندازد و نقشش را به دوست‌نداشتنی‌ترین شخصیت سریال بدل کند.

 • زاویه دید

  ماجراجویی در تلویزیون با ایرانگرد

  جواد قارایی، طبیعت‌گرد و مستندساز که نگاه متفاوتی در معرفی طبیعت بکر مناطق مختلف ایران دارد، در سری سوم مجموعه «ایرانگرد» که در ایام نوروز روانه آنتن شبکه یک شد، تلاش کرد با بهره بردن از تجربیات دو فصل قبلی این برنامه، طبیعت‌گردی را از جنسی دیگر برای مخاطبان تلویزیون ارائه بدهد و آنها را همراه با خود به اماکن دیدنی اقصی نقاط ایران ببرد.

 • رئیس رسانه ملی در آیین اختتامیه نخستین جشنواره مردمی برنامه‌های نوروزی صداوسیما تأکید کرد:

  همه دارایی ما مردم هستند و همه ما برای جلب رضایت آنان تلاش می‌کنیم

  رئیس رسانه ملی با قدردانی از زحمات برنامه‌سازان نوروزی صداوسیما اظهار داشت: همه دارایی ما مردم هستند و همه ما برای جلب رضایت آنان تلاش می‌کنیم و در این میان کسب رضایت بیش از 90 درصدی مخاطبان در نوروز 97 اتفاق مهمی بود که با همدلی خانواده صداوسیما حاصل شد.

 • در شب اختتامیه نخستین جشنواره مردمی صدا و سیما رخ داد:

  تجلیل از مخاطبان، تقدیر از هنرمندان

  آیین پایانی نخستین جشنواره مردمی صدا و سیما با هدف تقدیر از برترین‌های نوروز 97 و تجلیل از مخاطبان شرکت‌کننده در این نظرسنجی، امشب با حضور رئیس رسانه ملی، برنامه‌سازان و برگزیدگان در مرکز همایش‌های بین‌المللی سازمان صدا و سیما برگزار شد.