• کتابی درباره عدالت و عدالت‌خواهی در اندیشه آیت‌ا... خامنه‌ای منتشر شد

  رژه کلمات برای سربازان عدالت

  نویسنده «کتاب عدالت» به جام‌جم می‌گوید همزمان با توجه دوباره رهبر انقلاب به گفتمان عدالت‌خواهی بیانات ایشان را در این باره گزین کرده است

 • گفت‌وگو با منصور علیمرادی، نویسنده

  دفــاع همزاد آدمی است

  بشر ذاتا خیالپرداز است و بشر واحه‌نشین هزار برابر بیشتر. منصور علیمرادی اهل جنوب است. جنوب کشور و جنوب کرمان؛ دورگه‌ای حاصل تلفیق خون یک عشایر و یک یکجانشین. مدتی روزنامه‌نگاری را پیشه قرار داده بود و مدتی شعر می‌گفت‌. گزارش هایش روایتی داستان‌گونه داشت و شعرهایش هم قصه‌هایی موزون بود که روایت می‌شد... منصور علیمرادی ذاتا راوی است.

 • آمریکا از ماشین‌ها و گریه‌ها خفه می‌شود

  آمریکا علیه آمریکا

  با کمی چشم‌پوشی می‌توان چنین گفت که کشور آمریکا از بدو کشف و بنیانگذاری یکی از مهم‌ترین سوژه‌های هنر و شعر اعتراضی بوده است. آمریکا به مثابه‌ سرزمینی تمامیت‌خواه چه از نظر سیاسی و چه از حیث اقتصادی همیشه در تیررس هنرمندان، نویسندگان و شاعران جهان بوده است. این موضوع در قرن بیستم -خصوصا نیمه‌ دوم- آنچنان پربسامد شد که «آمریکا» بیش از آن‌که در متون ادبی به شکل اسمِ خاص بروز کند، معنایی استعاری و سیاسی پیدا کرد.

 • مرتضی سرهنگی مدت‌هاست با معرفی آثار ارزشمند از آنها حمایت می‌کند

  باغبان ادبیات دفاع‌مقدس

  مدیر دفتر هنر و ادبیات پایداری حوزه هنری مدتی است در سلسله نشست‌های «شبی با نویسنده» کتاب‌های خوب دفاع مقدس را معرفی و بررسی می‌کند.

 • یار مهربان به روایت آمار + اینفوگرافیک

  کتاب و کتابخوانی زیربنایی برای توسعه فرهنگی تمدن‌های مختلف است، از این رو، مسئولان همواره در تلاش هستند با استفاده از راهکارهای مختلف زمینه توسعه آن را در جامعه فراهم کنند. این درحالی است که به گفته کارشناسان پیش نیاز اینکار اطلاع از آمار‌های دقیق و تدوین نقشه راهی منطقی و عملی براساس این اطلاعات است.

 • با شهرام شفیعی، نویسنده ادبیات کودک و نوجوان

  بچه‌ها؛ این فیلسوف‌های کوچولو

  نوشتن برای بچه‌ها دنیای خاص خود را دارد. باید ذهن و دلت را که حالا سن و سالی از او می‌گذرد، دوباره به خیال کودکان نزدیک کنی تا بتوانی جوری برای آنها بنویسی که حرفت را باور کنند و خیالشان را به خیالت نزدیک کنند و دلشان بهت قرص شود که قرار نیست خودت را بالاتر از آنها بدانی و بهشان بگویی چه کنند و چه نکنند! وقتی نویسنده کودک و نوجوان می‌شوی باید آنقدر عاقل باشی که پدر و مادرها قبولت کرده و حرف‌های خودشان را به وسیله کتاب‌های تو به کودکانشان منتقل کنند.