• ربع‌قرن نمایشگاه کتاب

  1- نمایشگاهی در آبان:اولین نمایشگاه بین‌المللی کتاب سال 1366 آن هم نه در اردیبهشت که 14 آبان برگزار شد و با وجود این که درهای نمایشگاه فقط از ساعت 9 تا 17 برای بازدیدکنندگان باز بود، 500 هزار نفر از آن دیدن کردند.

 • نگاهی به نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

  این 10 روز متفاوت و دوست‌داشتنی

  برای علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی بهار همیشه از اردیبهشت آغاز می‌شود، درست زمانی که نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در مصلی گشایش می‌یابد، نمایشگاهی که از ماه‌ها قبل بسیاری از ناشران برای حضور در آن به تکاپو می‌افتند و بسیاری از مردم هم فهرست بلندبالایی از آثار و کتاب‌های مورد نیازشان را در جیب می‌گذارند و راهی نمایشگاه می‌شوند.

 • در جلسه امروز هیات نظارت بر مطبوعات

  مجوز انتشار 17 نشریه صادر شد

  در جلسه امروز هیأت نظارت بر مطبوعات مجوز انتشار 17 نشریه صادر شد و تقاضای تغییر صاحب امتیازی و مدیرمسئولی برای 15 نشریه مورد بررسی و موافقت قرار گرفت.

 • رجال الغیب

  کتاب «رجال الغیب» نوشته ویلیام چیتیک درباره فلسفه و اندیشه‌های سنت‌گرایی با ترجمه سیدامیرحسین اصغری منتشر شد. این کتاب البته علاوه بر نوشتار چیتیک، پاسخ نصر به او را نیز در بر دارد. همچنین مترجم مقدمه‌ای مفصل را با عنوان «علم و فناوری مدرن از منظر مکتب سنت‌گرایان، با تأکید بر فلسفه سیدحسین نصر» بر کتاب افزوده است.

 • بدعت‌های تازه در برگزاری نمایشگاه کتاب تهران

  بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به عنوان آخرین نمایشگاه در دولت‌های نهم و دهم در حالی در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) به روزهای میانی خود نزدیک می‌شود که شاهد برخی بدعت‌ها در شکل و محتوای برگزاری آن هستیم؛ بدعت‌ها و رویدادهایی که هم می‌توان با نگاه مثبت به آنها نگریست و هم رویه منفی آنها تا حدی نمایان است.

 • در چهارمین فرهنگسرای کتاب برگزار می شود:

  رونمایی تمبر فعالیت های مدیریت شهری در حوزه کتاب و کتابخوانی

  تمبر فعالیت‌های شهرداری تهران در زمینه کتاب و کتابخوانی، همزمان با برپایی چهارمین فرهنگسرای کتاب در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رونمایی می‌شود.

 • بن کتاب به دانشجویان نرسید

  با هیچ معادله منطقی سازگار نیست که امسال بن‌های کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب به دست بسیاری از شهروندان برسد، اما هیچ‌کدام از جمعیت چهار‌میلیون و 400 هزار نفری دانشجویان ـ به عنوان یکی از فرهنگی‌ترین اقشار جامعه- سهمی از بن‌های خرید کتاب نداشته باشند.

 • عباس پژمان و بوف کور

  انتشارات نگاه، اواخر سال‌گذشته کتاب «من و بوف کور» را با بهای 5000 تومان روانه بازار کتاب کرده است. نویسنده این کتاب، مترجم و نویسنده نام‌آشنای روزگارمان عباس پژمان است که در این کتاب 144صفحه‌ای به تحلیل و بررسی رمان «بوف کور» صادق هدایت پرداخته است.