• عباس پژمان و بوف کور

  انتشارات نگاه، اواخر سال‌گذشته کتاب «من و بوف کور» را با بهای 5000 تومان روانه بازار کتاب کرده است. نویسنده این کتاب، مترجم و نویسنده نام‌آشنای روزگارمان عباس پژمان است که در این کتاب 144صفحه‌ای به تحلیل و بررسی رمان «بوف کور» صادق هدایت پرداخته است.

 • نگاهی به رمان «اسماعیل»

  راهدار ادبیات متعهد

  در یک شب مهتابی، حدود 20 سال پیش بود که حادثه دیدار با او اتفاق افتاد. در آن شب به یاد ماندنی یکی از دوستانم دستم را گرفته و آورده بود به مسجدی که عده‌ای، شب‌های دوشنبه در بام آن روی زیلویی می‌نشستند و قصه و داستان تلاوت می‌کردند. اولین‌بار بود که تقدس قصه را حس می‌کردم. آن شب نگاه مهربانش این جرات را به من هم داد تا قصه‌ام را بخوانم.

 • مانور فرهنگی نامزدهای انتخابات در ‌نمایشگاه کتاب

  تعطیلات پایانی هفته، همیشه فرصت خوبی برای بازدید مردم از نمایشگاه کتاب تهران بوده است و معمولا پنجشنبه و جمعه‌ای که مصادف با برپایی نمایشگاه است، شلوغ ترین روزهای نمایشگاه محسوب می‌شود، امسال اما این روزها را باید سیاسی‌ترین روزهای این رویداد بزرگ فرهنگی هم لقب داد، از حضور و مانور فرهنگی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بگیریم تا عرضه کتاب‌های مرتبط با انتخابات و حضور وزیر خارجه کشورمان که برای رونمایی از چند اثر در حوزه سیاست خارجه به مصلای بزرگ امام خمینی(ره) آمده بود.

 • در مراسم رونمایی از آثار امام رضا(ع) مطرح شد

  راه‌اندازی کتابخانه‌های تخصصی رضوی

  معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی از راه‌اندازی کتابخانه‌های تخصصی در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: در سال گذشته یک هزار و ۳۰ عنوان کتاب با موضوع امام رضا(ع) منتشر شد.

 • وزیر ارشاد در نمایی از دو کتاب با موضوع قیام 15 خرداد :

  قیام 15 خرداد ناشی از غیرت دینی و روحیه مذهبی مردم بود

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در رونمایی از دو کتاب با موضوع قیام 15 خرداد گفت: در سال 42 بین مردم انسجامی وجود نداشت و حرکتی که ایجاد شد ناشی از غیرت دینی و روحیه مذهبی آنها بود، آنان نمی خواستند و نمی توانستند چنین ذلتی را از سوی رژیم تحمل کنند.

 • همه آنچه باید درباره این دوره بدانید؛

  در نمایشگاه امسال کتاب تهران چه خبر است؟

  درهای مصلی محل برپایی بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که دیشب با حضور رئیس جمهور رسماً گشایش یافت، ساعت 10 صبح امروز به روی عموم بازدیدکنندگان گشوده شد.

 • کتاب داستان راستان استاد مطهری یادآور سلوک زندگی معنوی است

  زندگی نو با راستان حق اندیش

  «داستان‌هایی که شاید برای کودکان و نوجوانان نوشته‌اند ولی در اصل برای بزرگسالان است.» این تعریف یکی از ویژگی‌های مهجور مانده از کتاب داستان راستان است؛ کتابی که چون زمانی در کودکی خوانده شده است، دیگر گمان می‌رود در بزرگی نباید سراغش رفت، اما حرف‌هایی در این کتاب دو جلدی نوشته شده که دقیقا در متن زندگی هر روزه ما کاربرد دارد: برای کار کردنمان، فکر کردنمان، تقسیم زمان‌بندی‌های روزانه‌مان و... .