• طرح‌هایی از دفاع مقدس

  «ترکش‌های قلم» کتابی است که طرح‌هایی از هشت سال دفاع مقدس را شامل می‌شود. طرح‌های این کتاب را سیدایمان نوری‌نجفی کشیده و در 120 صفحه توسط انتشارات روایت فتح منتشر شده و عبدالمجید حسینی‌راد هم بر آن مقدمه نوشته است.

 • ملاقات با امین فقیری در شهری کوچک

  امین فقیری نویسنده پیشکسوت کشورمان حدود هفت دهه از زندگی خود را پشت سرگذاشته است و در این مدت آثار بسیاری را در حوزه رمان، مجموعه داستان، ‌نمایشنامه و داستان نوجوان به چاپ رسانده است؛ از کارهای او می‌توان به دهکده پرملال، کوچه‌باغ‌های اضطراب، کوفیان، غم‌های کوچک و سیری در جذبه و درد و سخن از جنگل سبز است و تبردار و تبر اشاره کرد.

 • از ابتدای سال جاری تاکنون توسط وزارت ارشاد صورت گرفت

  اهدای بیش از 23 میلیارد ریال کتاب به استان‌های کشور

  معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 23 میلیارد ریال کتاب به ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانهای سراسر کشور اهدا کرد.

 • کتاب‌ها بی‌گناهند

  کتاب‌ها نمی‌توانند دروغ بگویند. شما می‌توانید بفهمید درباره چه هستند، انتخابشان کنید یا نه، بخوانیدشان یا رهایشان کنید تا شاید قسمت کس دیگری شوند. با رشد قوانین حمایت از مصرف کننده، مخاطب روزبه‌روز حق بیشتری پیدا کرده تا از محتوای کتاب‌ها دقیق‌تر مطلع شود.

 • کتابخانه شما را مفت می‌خریم!

  «کتاب‌هایم را برای فروش به چند مغازه که مدعی خرید کتاب با بالاترین قیمت بودند، بردم. می‌خواستند مفت بردارند.» این جمله‌ای است که بارها از فروشندگان کتابخانه‌های شخصی می‌شنویم و از طرف دیگر آه و ناله صاحبان کتابفروشی‌های دست‌دوم و البته باقی‌ماندن آنها در این شغل و قیمت‌های چند میلیونی کتاب‌های نایاب.

 • نشست نقد و بررسی کتاب «زمستان با طعم آلبالو»

  نقد مدرن، نقد جزئیات نیست

  یک نویسنده و منتقد ادبی در نشست نقد و بررسی کتاب «زمستان با طعم آلبالو» که در خانه فرهنگ عظیمی برگزار شد با اشاره به اینکه نقد مدرن، نقد جزئیات نیست گفت: امروزه در نقدها به جزئیات توجه می شود که عملا وظیفه یک منتقد نیست، اشتباهات نگارشی، پیشنهاد دادن به نویسنده و اشتباهات پی رنگی، از اساس در حوزه نقد نمی گنجد.

 • مأموریت ادبیات در خرمشهر

  در بسیاری از جنگ‌های میهنی جهان، همواره شهرهایی بوده‌اند که به دلیل مقاومت‌های مردمی در مقابل متجاوزان، به سمبل مقاومت ملی تبدیل شده‌اند.

 • حماسه عشق و امید

  ادبیات منظوم ایران در طول تاریخ ادبی، سرشار از میهن‌‌دوستی و عرق وطن‌خواهی و دفاع از کیان ملی است که نمونه بارز آن شاهنامه فردوسی است. شاعران ما در طول قرون متمادی هرگاه که دشمن متجاوز به این مرز و بوم حمله کرده از درون دل و سویدای جان به مبارزه با او پرداختند.