جام‌جم آنلاین

"جام جم آنلاين" پايگاه خبري وابسته به موسسه "جام جم " –روزنامه معتبري به همين نام در ايران - است كه نوزدهم مهرماه 1381 به عنوان نخستين روزنامه سايبر ايراني تولد يافت و از همان هنگام، بي وقفه در كار ارائه اخبار و اطلاعات از گوشه و كنار جهان به مخاطبان بوده است.

"جام جم آنلاين" مي كوشد تا "يك پايگاه خبري براي همه " و "دريچه‌اي به سوي رويدادهاي جهان" باشد.

اصول و اهداف اين پايگاه خبري، همان است كه براي روزنامه "جام جم" تعريف شده است

  • - اطلاع رساني صحيح با تاكيد بر ماهيت فرهنگي و اجتماعي روزنامه
  • - گسترش اعتماد و آرامش عمومي و پرهيز از اضطراب آفريني
  • - پرهيز از جنجال سازي و هياهو
  • - تقويت رابطه دو سويه مردم و رسانه ملي
  • - پاسخگويي به نيازهاي فكري اقشار و طبقات مختلف مردم.
  • - تحليل رويدادهاي داخلي و خارجي

شعار "روزنامه اي براي همه" موجب شده است تا جام جم نه تنها به ايجاد پايگاه اينترنتي بينديشد بلكه براي پاسخ به نيازهاي مخاطبانش در كوتاهترين زمان ممكن، همه تلاش خويش را از طريق ارائه اخبار و گزارش‌هاي توليدي، ترجمه و يا گردآوري از ديگر رسانه ها انجام دهد.

جام جم آنلاين مي كوشد تا همگام با پيشرفت فناوري، محصولات گوناگون خبري را در اختيار مخاطبان قرار دهد و از همين رو، با بازنگري در شكل صفحه خود، از بهمن ماه 1386، امكان بهره گيري از صدا، تصوير و فيلمهاي كوتاه خبري را فراهم كرده است.

و اكنون با تغييرات گسترده ديگري، يك فضاي تازه و نوآوري‌هاي فضاي رسانه اينترنتي را به مخاطبان خود ارائه مي‌دهد.

ايجاد چندين سايت مرتبط با جام جم آنلاين با تفكيك گروه‌ها،ايجاد فضايي براي نوع نگرش و خواست مخاطبان داخلي و خارجي از اين جمله است.

اين پايگاه خبري علاوه بر آنكه در بخشهاي مختلف خود، مطالب را به صورت دسته بندي شده در اختيار مخاطبان مي گذارد، به تناسب اهميت رويدادها، صفحات جديدي را براي عرضه بهتر و كاملتر تحولات يك رويداد مي گشايد.

مطالب جام جم آنلاين را مي توان در گزينه هاي يادشده جست وجو كرد و خواند.

اجتماعي: آنچه توسط خبرنگاران حوزه اجتماعي روزنامه جام جم تهيه مي شود و در نسخه چاپي اين روزنامه به چشم مي خورد در اين قسمت به صورت آنلاين در اختيار خوانندگان قرار مي گيرد. همچنين جام جم آنلاين خود اقدام به تهيه گزارش ها و اخبار اجتماعي داخلي و خارجي خارجي کرده که ماحصل آن در همين بخش مي گيرد.

شهرستانها: از آنجا كه دفاتر نمايندگي روزنامه جام جم در همه نقاط كشور فعال است و خبرنگاران پركاري نيز در اختيار دارد توليدات آنها در قالب اين بخش جمع آوري شده و علاقه‌مندان به هر استان مي توانند اخبار مربوط به خود را در اين بخش پيدا كنند.علاوه بر آن اخبار ديگري نيسز بر روي سايت قرار مي‌گيرد كه از منابع ديگري مورد استفاده قرار مي گيرد.

فرهنگي: مطالب مربوط به دستاوردها ، رويدادها ، جلسات ، تحولات و سخنراني هاي فرهنگي، ادبي و هنري در اين بخش جمع آوري مي‌شوند و خوانندگان علاقه‌مند به موضوعات فرهنگي داخلي و خارجي مي توانند از اين بخش استفاده لازم را ببرند.

اقتصادي: بخش اقتصاد سايت جام جم آنلاين متشکل از اخبار داخلي و خارجي مربوط به اين حوزه است. علاوه بر آخرين اخبار و تحليل هاي اقتصادي داخلي که برخي از آنها توليد خبرنگاران روزنامه جام جم است، مي توانيد در سطح بين المللي نيز از آخرين اخبار مربوط به تحولات گوناگون اقتصادي آگاه شويد.

سلامت:اخبار ، گزارش ها و مقالاتي که به طور عمومي در مقوله علم ، دانش و فناوري مي گنجد در اين بخش متمرکز شده است. هر روز شرکت ها و صاحبان بزرگ فن آوري جهان محصولات تازه اي را به دنياي تشنه استفاده از فن آوري ارائه مي کنند و شما با ارتباط دائم با اين قسمت از سايت مي‌توانيد اطلاعات خود را در اين زمينه روز آمد کنيد. اخبار علمي مربوط به محيط زيست و سلامت را نيز مي توان در همين صفحه جستجو كنيد.

گردشگري:اين حوزه، از مقوله‌هايي است كه مي‌تواند مخاطبان را در جهت آشنايي با مكان‌هاي ديدني،نوع سفر،راهنمايي‌هاي لازم براي انجام يك سفر به يادماندني،معرفي نقاط سفر چه در داخل و چه در خارج از كشور آگاه سازد.سفر همواره يكي از تفريحاتي بوده است كه مورد توجه قرار داشته و با وجود مكان‌هاي بكر و ديدني در داخل كشورمان يكي از ويژگي‌هاي مهم براي مردم كشورمان و ديگر كشورهاي دنياست تا بتوانند با مكان‌هاي تاريخي و ديدمي ايران آشنا شوند.

يادداشت: اين بخش ،انتشار يادداشتها و مقالات روزنامه يا عقيده خوانندگان در باره مطالب روز ايران و جهان است. اگر مايل هستيد در اين زمينه مطلبي بنويسيد، از طريق گزينه "تماس با ما" ، روزنامه آماده دريافت ديدگاه‌ها و مطالب ارزنده شما است.علاوه بر آن نويسندگان و تحليلگران جام جمآنلاين نيز با نوشتن مقالات و يادداشت‌هايي در زمينه مسائل گوناگون در راستاي هر چه پربارتر شدن اين بخش گام بر مي‌دارند.

راديو و تلويزيون: اگرچه رسانه‌ها، ابزارهايي فرهنگي اند اما از آنجا كه برنامه هاي راديو و تلويزيون مخاطبان بسيار وسيعي دارند و اين مخاطبان همواره دوست دارند درباره برنامه هاي مورد علاقه خود بخوانند و بيشتر بدانند، مطالب مربوط به آن در اين بخش تقديم آنان مي شود.

دفاع مقدس: جنگ تحميلي عراق عليه ايران كه 8 سال به درازا كشيد يك نقطه درخشان و ماندگار در تاريخ ايران اسلامي است.از هنگام راه اندازي اين بخش تاكنون مخاطبان، توجه ويژه‌اي نسبت به آن داشته‌اند.به ويژه جواناني كه آن دوران پرافتخار را نديده و لمس نكرده‌اند مي‌توانند با رجوع به اين بخش با رشادت‌ها و دلاوري‌هاي جوانان آن دوران آشنا شوند.

سياسي: در اين بخش از سايت ، خوانندگان مي توانند اخبار داخلي کشور را دنبال کنند. رويدادهاي مهم، گزارش هاي خبري ، مصاحبه ها و گفت وگوها در باره مسائل سياسي كشور و مواضع دولت،مجلس قوه قضاييه، نهادهاي سياسي و احزاب و شخصيت‌هاي كشور در اين بخش در اختيار مخاطبان قرار مي گيرد. اخبار تحولات مربوط به انرژي هسته‌اي را نيز بايد در همين صفحه جست و جو كرد.

سرگرمي: جذاب ترين اخباري که در ايران وجهان اتفاق مي افتد و شگفت انگيز و بعضاً غير قابل باور است ، در اين قسمت گردآوري شده است. به نوعي ديگر مي توان گفت اخبار مربوط به «ترين»هاي دنيا از هرلحاظ در اين بخش گرد آمده است.

گفتگو: روزنامه جام جم به طور ميانگين هر روز يک گفتگوي اختصاصي با افرادبرجسته اعم از مسئولان ، هنرمندان ، كارشناسان و ترتيب مي دهد که مجموعه اي از اين گفتگوها در اين بخش متمرکز شده است.

گزارش تصويري:اين بخش از سايت با جستجو و انتخاب عكس‌هايي از اقصي نقاط جهان و كشور چشمان بينندگان را به خود جلب مي‌كند.گزارش‌هاي تصويري همواره يكي از بخش‌هاي مورد توجه مخاطبان بوده است و سعي شده تا بدون وقفه اين كار ادامه داشته باشد واز اين پس نيز با كيفيت و كميت بيشتري ادامه خواهد يافت.

ورزشي: اخبار و مطالب ورزشي از جذاب ترين موضوعاتي است که خوانندگان روزنامه هاي چاپي والکترونيکي به آن اهتمام مي ورزند. در اين بخش از سايت جام جم آنلاين مي توانيد تازه‌ترين و به روزترين اخبار ورزشي ايران وجهان را مورد بررسي قرار دهيد. علاوه بر آن سايت مستقلي نيز آماده شده است كه مي‌تواندي به طور تخصصي تر از آن استفاده كنيد.

حوادث: روزانه هزاران حادثه بزرگ و کوچک در سراسر ايران و جهان اتفاق مي افتد که دانستن و خبر دار شدن از آنها مي تواند براي خوانندگان و مسئولان عبرت آموز باشد و نيز تشنگي مخاطبان درخصوص تازه‌ترين اطلاعات را فرو بنشاند. اين بخش از جام جم آنلاين مجموعه کاملي است از حوادث ايران و جهان.

صوت و تصوير: با گسترش فضاي مجازي در جهان و همچنين در ايران اين بخش يكي از بخش‌هايي است كه مي‌تواند مخاطب را براي ديدن تصاوير و فيلم‌هاي جذاب خبري،ورزشي،حوادث،سياسي و فرهنگي و... هر چند كوتاه و موجز به سمت خود بكشد.در كنار آن قابليت‌ديگري وجود دارد كه مخاطب مي‌تواند با استفاده از آن صدا را نيز بشنود.علاوه بر آن سايت مستقل جام جم نوا و جام جم نما طراحي شده كه مخاطبان مي‌توانند به طور تخصصي و با توجه به علايق خود به آن مراجعه و از فضاي آن بهره ببرند.

بين الملل: با روي دادن هر خبر فوري در جهان که از طريق شبکه هاي تلويزيوني داخلي و خارجي اعلام مي شود ، ترجمه آن را با کمترين فاصله ممکن مي توانيد در اين بخش از سايت جام جم آنلاين بخوانيد.اگر مي خواهيد از آخرين اطلاعات و اخبار روز جهان آگاه شويد مي توانيد به اين قسمت رجوع کنيد.

جام‌جم ورزشی

حوزه ورزش جزء پرمخاطب‌ترین حوزه‌های دنیای رسانه است و هر رسانه تاثیرگذار و مهمی ناگزیر از ورود به این حیطه است. از سوی دیگر به دلیل برخی ویژگی‌های ذاتی حوزه ورزش، رسانه‌های این حوزه چندان به ملزومات حرفه‌ای پایبند نیستند و خلاء یک رسانه‌تاثیرگذار و البته معتبر در فضای مجازی در این حوزه احساس می‌شد. با توجه به این نکات و با در نظر گرفتن اینکه در طول سالهای فعالیت روزنامه جام جم، سرویس ورزشی به عنوان یکی از سرویس‌های نسبتا پرمخاطب روزنامه مطرح بوده است، راه اندازی یک سایت تخصصی ورزشی در پرتال جام جم در دستور کار قرار گرفت.

اطلاع‌رسانی حرفه‌ای، پرهیز از جنجال‌سازی‌های مبتذل رسانه‌های زرد، توجه مناسب به حوزه‌های مغفول مانده در اغلب رسانه‌های ورزشی از جمله ورزش بانوان و ورزش‌های غیر از فوتبال و توجه به اصول ارزشی و پهلوانی رویکردهای جام جم ورزشی در پوشش اخبار و رویدادهای حوزه ورزش است.

مخاطبی که به سایت جام جم ورزشی مراجعه می‌کند از نتایج رویدادهای ورزشی و مسابقات مطلع می‌شود، برایندی از اخبار مهم متن و حاشیه ورزش دریافت می‌کند و مصاحبه‌های خوبی از چهره‌های مشهور ورزشی می‌خواند. در عین حال، گزارش‌تصویری‌ها و کلیپ‌های ویدئویی جذاب ورزشی نیز در این سایت از جایگاه مهمی برخودار هستند. در این سایت علاوه بر درج مطالب ورزشی تولید شده در روزنامه و همچنین نقل خبر از رسانه‌های دیگر، تولید مطالب اختصاصی نیز در دستور کار قرار دارد و روزانه خبرهایی به نقل از آن در میان رسانه‌های دیگر بازنشر می‌شود.

از سوی دیگر، با توجه به آشفتگی حرفه‌ای موجود در رسانه‌های ورزشی و بازار داغ شایعات در این فضا، با توجه به تاکیدی که براي صحت و اعتبار خبر در جام جم ورزشی مطرح است، این سایت می‌تواند به عنوان یک منبع قابل اعتنا و معتبر برای مخاطبان و علاقمندان ورزش تبدیل شود.

اگر به اخبار رويدادهاي ورزشي علاقه دارد، از شما دعوت مي کنيم جام جم ورزشي را هر لحظه با نشاني http://sport.jamejamonline.ir دنبال کنيد و چنانچه در باره مطالب آن نظري داريد، ديدگاههاي خود را در ستون نظرات که در پايين هر خبر و گزارش مشخص شده است، برايمان ارسال فرماييد.

جام‌جم عکس

اهمیت تصویر در ثبت و ضبط و انعکاس اخبار و رویدادها بر هیچ کس پوشیده نیست. درهم‌تنیدگی عکاسی و روزنامه‌نگاری از دیرباز و اولین روزهای شکل‌گیری روزنامه‌ها، موید همین اهمیت است.

اهمیت تصویر در ثبت و ضبط و انعکاس اخبار و رویدادها بر هیچ کس پوشیده نیست. درهم‌تنیدگی عکاسی و روزنامه‌نگاری از دیرباز و اولین روزهای شکل‌گیری روزنامه‌ها، موید همین اهمیت است.

همین پتانسیل و اقبال خوب نسبت به مجموعه عکس گردآوری شده در جام جم و همچنین عملکرد خوب سرویس عکس روزنامه در پوشش رویدادها، موسسه مطبوعاتی جام جم را بر آن داشت تا در ادامه پروژه راه‌اندازی وب‌سایت‌های تخصصی، سایت جام جم عکس را در سال 1391 راه اندازی کند. این سایت ساختاری همچون آژانس‌های عکس دارد و هر دو طیف عکاسی خبری و عکاسی مستند در آن به چشم مي خورد.

آنچه در این سایت منتشر می‌شود، منتخبی از تک‌عکس‌ها و يا گزارشهاي تصویری‌ است که عکاسان حرفه‌ای جام جم از رویدادها و برنامه‌های خبری تهیه می‌کنند. از سوی دیگر، تنها سوژه‌ عکسهای منتشر شده در جام جم عکس، فقط خبري بودن آن نيست زيرا عکاسی مستند نیز از دیرباز در میان عکاسان جام جم رواج داشته است. الآن نیز گزارش‌های تصویری‌ مستند که غالبا موضوعاتی اجتماعی دارد، از جایگاه ویژه‌ای در سایت برخوردار است.

به همين دليل، جام جم عکس با طیف متفاوتی از مخاطبان سر و کار دارد. بخشی از مخاطبان آن، همچون سایر سایت‌های موسسه، مخاطبان عادی فضای مجازی هستند و بخش دیگر، اهالی رسانه اند که نیازهای تصویری رسانه خود را از طریق این سایت برطرف می‌کنند. سرویس عکس روزنامه جام جم با نشاني http://image.jamejamonline.ir با منتخبی از عکاسان باسابقه، حرفه‌ای و توانمند مطبوعات ایران همکاری می‌کند و محصولات این همکاری در سایت جام جم در پیشگاه مخاطبان گرامی قرار می‌گیرد.

جام‌جم نوا

موسیقی زبانی جهانی است؛ مجموعه صداها و نغمه‌های موزون و متناسبی است که برگرفته از محیط طبیعی و نیز باورها و اعتقادات و نحوه زندگی مردم است. موسیقی از بدو پیدایش - که شاید حتی پیش از به سخن در آمدن انسان بوده باشد - همواره با آدمی زیسته و خواهد زیست.

نگاره‌‌های به جا مانده از دوران باستان نشان دهـنده عـلاقه و ذوق ایرانیان به هـنر موسیقی است. هنر موسیقی از دوران باستان تاکنون به حیات خود ادامه داده و این استمرار را می‌توان در آثار بزرگانی چون فارابی و پس از آن در دوران ایلخانی در آثار عبدالقادر مراغی مشاهده و تا زمان صفویه در بنای کاخ چهـلستون و اتاق موسیقی کاخ عالی قاپو دنبال کرد.

هنر موسیقی یکی از مهمترین بخش های سنت ما را تشکیل داده و به طور کلی، هیچ مراسم و آئین فرهنگ سنتی ما نبوده است که بی نیاز از حضور موسیقی باشد.

از سوی دیگر، در دوره مدرن نیز علاقمندان به موسیقی و اخبار این حوزه بخش مهمی از مخاطبان رسانه‌ها را تشکیل می‌دهند. خصوصا نسل جوان ارتباط خوبی با بخش‌های موسیقی رسانه‌ها برقرار می‌کند و اخبار مهم تولید شده در این عرصه خیلی زود توسط مردم دهان به دهان به طور گسترده ای در سطح جامعه پخش می‌شود. از سوی دیگر خدماتی از قبیل ارائه موسیقی برای دانلود در میان سایت‌های فارسی زبان از طرفداران بی‌شماری برخوردار است. با همین پتانسیل سایت جام جم نوا از سال 1392 در موسسه مطبوعاتی جام جم راه‌اندازی شد.

سایت جام جم نوا، در تلاش است تا با گردآوری گنجینه بزرگ موسیقی ایرانی، این گنجینه را با یکایک مخاطبان این رسانه شریک گردد. در گام نخست، گزیده‌ای از هنرمندان نامی ایران زمین انتخاب شده و آثاری از هر یک برای مخاطبان روی وب گذاشته شده است. در این مجموعه آثاری از موسیقی سنتی، پاپ، موسیقی فیلم و موسیقی بی‌کلام برگزیده شده است. همچنین برخی آثار مهم موسیقی بی‌کلام غیرایرانی نیز برای آشنایی و استفاده، در دسترس مخاطبان قرار گرفته است. گام بعدی روزآمدسازی این بایگانی با ارايه آلبوم‌های تازه هنرمندان و همچنین تکمیل آثار پیشین هنرمندان در این مجموعه صورت مي گيرد. انتشار اخبار مرتبط با حوزه موسیقی و هنرمندان موسیقی نیز از کارویژه‌های مهم تعریف شده برای این سایت است. بدان امید که در راستای معرفی هرچه هنرمندان ایران زمین و آشنایی هرچه بیشتر مخاطبان با آثار آنان، گامی نو در راستای تعالی هنر موسیقی برداشته شود. جام جم نوا را با نشاني http://nava.jamejamonline.ir دنبال کنيد.

جام‌جم نما

هر چه زمان جلوتر مي رود و فناوري قوي تر مي شود، سايتهاي نمايشگر فيلمهاي ويدئويي نيز جايگاه بالاتري در ميان مخاطبان در هر نقطه از جهان بدست مي آورند. به همين دليل، در سایت‌های اینترنتی، ارائه فیلم و به تعبیر تخصصی‌تر، ویدئو یکی از پرطرفدارترین خدمات است.

مخاطبان فضای مجازی چه در ایران و چه در سایر نقاط جهان، به طور ذاتی به ویدئو علاقه‌مندند و همین علاقه، سایت‌هایی تخصصی ویدئو را در سیستم‌های رتبه‌بندی فضای مجازی بالا می‌کشد. این نکته هم در مورد سایت‌های بزرگ ارائه ویدئو در جهان صادق است و هم شامل نمونه‌های موفق ایرانی مي شود که در چند سال گذشته توانسته‌اند طیف متفاوتی از مخاطبان را گرد خود جمع کنند. پتانسیل ذاتی فیلم و ویدئو و همچنین ارتباط ارگانی موسسه مطبوعاتی جام جم با سازمان صداوسیما که بزرگترین بنگاه تولید محصولات تصویری در کشور است، سایت جام جم نما- که سایت تخصصی ارائه ویدئوست- را در دایره اهداف تعریف شده برای پرتال جام جم قرار داده است.

روزانه ساعت‌ها فیلم، نماهنگ، سریال، خبر و سایر محصولات تصویری از تلویزیون جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شود و طبیعی است ارائه این محصولات در فضای مجازی طرفداران زیادی خواهد داشت. این پتانسیلی است که پیش از جام جم نما، چندان مورد توجه فعالان فضای مجازی قرار نگرفته بود.

جام‌جم‌نما بخش‌های مختلفی برای برنامه‌های پرطرفدار تلویزیون از قبیل برخی بخش‌های خبری و برخی تولیدات نمایشی تعبیه کرده است و مخاطبانی که به هر دلیلی برنامه مورد نظر را در ساعت مقرر نتوانسته‌اند در تلویزیون ببینند، می‌توانند از طریق سایت نما برنامه مورد علاقه‌شان را ببینند. اما اين تنها بخشي از گنجينه تصويري جام جم نما است چرا که مجموعه عظيمي از فيلمهاي مفرح، سرگرم کننده، خبري، سينمايي و مستند که حتي در شبکه هاي تلويزيوني نيز پخش نشده است را مي توانيد در جام جم نما ببينيد.

ارائه طیف مختلفی از کلیپ‌هایی ویدئویی جذاب ایرانی و غیرایرانی از کارویژه‌های این سایت است. در دورنمای تاسیس سایت، تعاملی بودن آن نیز مورد توجه بوده است و انشاءالله در آینده نزدیک، با تعامل مخاطبان و بارگزاری‌ ویدئو توسط آنها، نما به یک سایت مرجع ویدئویی در ایران تبدیل خواهد شد.

اگر شما هم علاقه داريد فيلمهاي مختلف خبري، سينمايي، مستند يا سرگرمي را به تماشا بنشينيد يا به هر دليل، ديدن برخي برنامه ها را در شبکه هاي مختلف تلويزيون از دست داده ايد، از شما دعوت مي کنيم به سايت جام جم نما به نشاني http://nama.jamejamonline.ir سربزنيد. با تقسيم بندهاي متنوع موضوعي و گنجينه عظيم فيلمي که در اين سايت وجود دارد و هر روز پربارتر مي شود، مطمئن باشيد از آن لذت خواهيد برد. اگر مايل بوديد، مي توانيد فيلمهاي توليدي يا محبوب خود را نيز به اين سايت ارسال کنيد تا با نام خودتان منتشر شود. فرصت را از دست ندهيد.

جام‌جم سیما

گستردگی و فراگیری فعالیت‌های رسانه ملی و نیاز مخاطبان فضای مجازی به اخبار جذاب، پرمخاطب و معتبر مربوط به این نهاد تاثیرگذار، موسسه مطبوعاتی جام‌جم را برآن داشت تا با راه‌اندازی سایت جام‌جم سیما، به پوشش بهتر و مطلوب‌تر اخبار یادشده بپردازد. جام‌جم‌ سیما هر روز گزارش کاملی از برنامه هاي تلویزیون و رادیو را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد. علاوه بر این جام‌جم سیما به آنها خواهد گفت که چه فیلم‌ها و سریال‌هایی از تلویزیون آماده پخش هستند؛ هنرمندان محبوب سينما و تلويزيون این روزها چه می کنند و به تازگی در چه کاری بازی کرده‌اند. بسیاری از بینندگان تلویزیون با سوالاتی درباره زمان پخش برنامه‌ها، کارنامه کارگردان‌ها و بازیگران مطرح، برنامه‌های تلویزیون برای مناسبت‌های خاص و ... مواجه می‌شوند. جام‌جم سیما به همه این سوالات پاسخ می‌گوید و در کنار آن، جدیدترین مصاحبه‌ها با چهره‌های هنری را منتشر می‌کند. اعتبار اخبار و دقت نظر در صحت آن، به شکل ویژه‌ای در دستور کار جام‌جم سیما قرار دارد و از همین رو، در دنیای پرهیاهوی شایعه‌های رنگارنگ شما می‌توانید نسبت به درستي محتوای منتشر شده در این سایت اطمینان حاصل کنید.

در جام‌جم سیما ستون‌های مختلفی همچون برنامه ویژه امروز، پیشنهاد جام‌جم، چهره‌ها، گزارش پشت صحنه، خاطره‌ها، یادداشت، کودک و نوجوان و ... برای مخاطبان در نظر گرفته شده است. در این بخش‌ها می‌توانید با برنامه‌های قدیمی تجدید خاطره کنید، آخرین نقدهای نوشته شده درباره فیلم‌ها و سریال‌ها را بخوانید و از زمان دقیق پخش برنامه مطلع شوید.

برای شنوندگان رادیو نیز بخش ویژه‌ای طراحی شده است. برنامه‌سازان رادیو همیشه حرف‌های زیادی برای گفتن داشته و دارند. خوشبختانه با افزایش شبکه‌های رادیویی، این رسانه صاحب شنوندگان تخصصی شده است که در طول شبانه‌روز برنامه‌های مورد علاقه خودشان را دنبال می‌کنند. به همين دليل، سایت جام‌جم‌سیما روی موج صدا هم گام برمی‌دارد و سعی می‌کند شما را از آخرین اخبار و تحولات برنامه‌های رادیویی باخبر سازد. اگر بيننده برنامه هاي تلويزيون يا شنونده راديو هستيد، حتما نشاني اين سايت را به خاطر بسپاريد: http://sima.jamejamonline.ir

جام‌جم نشریات

گستردگی اینترنت و نفوذ آن در تمامی شئون زندگی انسان‌های امروزی، حضور همه نشریات را در فضای مجازی به یک ضرورت تبدیل کرده است. چنانکه این روزها تقریبا هیچ نشریه مکتوب معتبری نیست که در اینترنت فضای اختصاصی ارائه مطالب خودش را نداشته باشد و محتوایش را در فضای مجازی در دسترس مخاطبان خود قرار ندهد. از همین رو و در جهت تسهیل هرچه بیشتر دسترسی همه اقشار مخاطبان به محتوای روزنامه جام جم، راه اندازی سایت جام جم نشریات در دستور کار موسسه مطبوعاتی جام جم قرار گرفت.

مخاطبی که به سایت جام جم نشریات مراجعه می‌کند، به روزنامه و ضمیمه اختصاصی همان روز دسترسی پیدا می‌کند و می‌تواند مطالب روزنامه و ضمیمه را در فضایی ساده و زیبا مطالعه کند. طراحی ظاهری و ساختاری سایت به گونه‌ای است که دقیقا حس خواندن روزنامه مکتوب در ذهن مخاطب متبادر می‌شود. به این شکل که مخاطب روزنامه یا ضمیمه مورد نظر را پیش روی خود می‌بیند و همچون روزنامه واقعا می‌تواند از طریق ماوس، آن را ورق بزند. در عین حال به محض کلیک روی هر بخش از روزنامه، مطلب مورد نظر در صفحه دیگری باز می‌شود و مخاطب می‌تواند ضمن مطالعه از لینک اختصاصی آن برای به اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی مجازی استفاده کند. علاوه بر امکان دسترسی به تک تک مطالب و کلیت روزنامه به صورت فلش، آرشیو روزنامه نیز در سایت نشریات در دسترس است و کاربر می‌تواند از طریق مراجعه به این بخش به روزنامه‌ روزها و ماههای گذشته نیز دسترسی داشته باشد. ارائه نسخه پی‌دی‌اف نیز هم برای روزنامه و هم برای ضمائم از دیگر خدماتی است که در این سایت به مخاطب ارائه می‌شود.

ضمایم روزنامه جام جم شامل «قاب کوچک» ویژه رادیو و تلویزیون در روزهای شنبه، «کلیک» ویژه تحولات دنیای فناوری و اینترنت در روزهای یکشنبه، «چاردیواری» حاوی مطالب مخصوص خانواده در روزهای دوشنبه، سیب» ویژه دانش پزشکی و سلامت در روزهاي سه شنبه، «تپش» برای روایت حوادث ایران و جهان در روزهای چهارشنبه و بالاخره، «چمدان» برای علاقه مندان دنیای سفر و گردشگری در روزهای پنجشنبه انتشار مي يابد.

اگر مي خواهيد مطالب روزنامه جام جم يا ضمائم آن را در هر روزي که انتخاب مي کنيد، در دسترس داشته باشيد، اين نشاني را از ياد نبريد: http://jamejamdaily.ir

جام‌جم سرا

خانواده بنیادی‌ترین نهاد در جوامع است. هر آنقدر که اعضای آن خودساخته‌تر، آموزش‌دیده‌تر، والاتر، پویاتر و فرهنگی‌تر باشند، جوامع نیز، از آن‌جا که برآیند افکار، گفتار و رفتار این نهاد است، سازنده‌تر، والاتر و فرهنگی‌تر خواهند بود. این صفات را با هر صفتی دیگر جابجا کنیم، همان از جامعه درو خواهیم کرد که در این نهاد کوچکتر کاشته‌ایم. کافی‌ است به هنجارها و ناهنجاری‌ها، پیشگیری‌ها و آسیب‌ها، بیماری و سلامت روان، بیان، و عمل این دو تأملی دقیق‌تر کنیم تا نشان هر یک و ارتباط مستقیمشان را به یکدیگر، در اغلب جوامع بخوبی ببینیم و دریابیم.

بر همین اساس، پرداختن به موضوعات مرتبط با این نهاد اثرگذار از جمله دغدغه‌های مؤسسۀ فرهنگي و مطبوعاتی جام‌جم بوده است و با راه‌‌اندازی وبسایت «جام‌جم‌سرا» در مجموعه جام‌جم آنلاین، کوشیده‌ایم مطالبی در جهت استحكام، سلامت و پویایی این نهاد ارائه کنیم.

«جام‌جم‌سرا» که از سي‌ام دي ماه 1391 و با نشاني http://sara.jamejamonline.ir فعاليت خود را آغاز کرده، در سرفصل‌ها و زیرشاخه‌های موضوعی خود، از زندگی می‌گوید، از خوشبختی، از گشودن پنجره‌های شادی، سلامت، نشاط، پویایی و راه‌های رسیدن به تفاهم و همدلی و باز کردن گره‌های زندگی.

با توجه به این که افراد جوامع، سلائق و علائق متفاوت دارند، ما نیز می‌کوشیم خواسته‌ها و سلیقه‌های گونه‌گون را در نظر داشته باشیم. به همین دلیل ممکن است مطلب یا موضوعی از نگاه کسانی بسیار خوب و عالی باشد و از نگاه دیگرانی نه. با این حال تلاش داریم، اگر درباره تقویت بنیانهای خانواده، رفع مشکلات اعضای آن، روابط زناشویی و عاطفی همسران، راهنماییهای مرتبط با جوانان بالغ و یا در آستانه ازدواج، خواسته‌های گونه‌گون افراد در زمینه آشپزی، فوت‌وفن و خانه‌داری، گل و گیاه و سرگرمی، یا سلامت جسمی، روانی و حتی جنسی این اعضا مطلبی نشر می‌دهیم، حتي الامکان مبانی و راههایی علمی‌تر و عملی‌تر را در نظر داشته باشیم و با نشر و بازنشر هر آنچه به نوعی با اصول و فروعِ خانه و خانواده و آگاهیها و دانستنیها و حتی سرگرمیهای مورد نیاز آن مرتبط است به پویایی و ارتقاء این نهاد و اوقات افراد بزرگسالش کمکی در حد توان کنیم.

خوشحالیم که خوانندگان و خواهندگان چنین آگاهیها و نیازهایی، بسی سریعتر و زودتر از آنچه می‌اندیشیدیم به ما اعتماد کردند، در دل خود جایی برایمان گشودند و با معرفی ما به دیگران نیز، موجب دلگرمی و افزایش مخاطبانمان شدند. سپاسگزار خواهیم بود اگر ما را از آنچه بیشتر می‌پسندید، نیاز بیشتری به دانستن یا خواندن یا دیدنش دارید از طریق بخش نظرات یا حتی نشانی ایمیلمان مطلع کنید تا در حد امکان، بیشتر به آن بپردازیم. امیدواریم آنچه نمی‌پسندید را هم با این نگاه که ممکن است مورد پسند و خواست دیگران باشد، تحمل بفرمایید.

دو یادآوری مهم:

  • * «جام‌جم‌سرا» وبسایتی خانوادگی نیست، بلکه درباره خانواده است. به بیان روشنتر، اگرچه سرفصلی تحت عنوان کودک و نوجوان دارد، اما به دلیل طرح مشکلات و موضوعات مبتلابه بالغین، بخصوص همسران و راهنمایی‌هایی که در زمینه مشکلات جنسی می‌شود، شاخۀ کودک و نوجوان آن بیشتر راهنمای والدین و بزرگترهای مرتبط با کودکان و نوجوانان است و در نتیجه، درباره کودکان و نوجوانان، نه برای استفاده آنها. شایسته است خود والدین و خانواده‌ها هنگام استفاده از سایت بر کودکان خود نظارت داشته باشند.
  • * استفاده و بازنشر مطالب «جام‌جم‌سرا» در وبسایتهای دیگر به شرط ذکر عنوان «جام‌جم‌سرا» و درج نشانی آن بلامانع است.
جام‌جم ایام

دي ماه 83 مخاطبان روزنامه جام جم، با ضميمه جديدي به نام« ايام »آشنا شدند که به موضوع تاريخ معاصر ايران مي‌پرداخت. اين ضميمه که به صورت ماهانه منتشر مي‌شد، سعي داشت بخش‌هاي ناگفته تاريخ دو سده اخير را با توجه به منابع و مستندات موجود بيان کند. در کنار انتشار منظم ماهيانه ایام، برخی ويژه‌نامه‌های اختصاصي از قبیل ویژه‌نامه بهائیت نیز در حاشیه آن منتشر شد که مورد استقبال خوانندگان قرار گرفت و بحث‌هايي را در فضاي مطالعاتي برانگيخت.

با توجه به چنین سابقه‌ای و نظر به اینکه محتوای « ایام » در فضای مجازی نیز مورد استقبال پژوهشگران و علاقمندان تاریخ قرار گرفت، تصمیم بر آن شد که در ادامه پروژه راه‌اندازی وب‌سایت‌های تخصصی در موسسه جام جم، سایت « جام جم ایام » برای پوشش موضوعات تاریخی به پهنه وسیع رسانه‌های مجازی کشور افزوده شود، به این امید که مخاطبان خود را بیابد و بتواند حضور موثری در این فضا داشته باشد. در زمستان سال 92 مقدمات راه‌اندازي اين تارنما فراهم آمد و همزمان با سالگرد تولد روزنامه جام جم در 10 ارديبهشت 1393 افتتاح رسمي آن اعلام شد.

در سايت ايام برآنيم تا در کنار پرداختن به موضوعات مهم سياسي تاريخ معاصر، به بخش‌هاي کمتر گفته‌شده يا ناگفته گذشته ايران نیز توجه جدي‌تري داشته باشيم. از اين رو سعی خواهد شد با انتشار پرونده‌هايي که به جنبه‌هاي مختلف اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي و سياسي زیست ایرانیان مي پردازد، به بخش‌هاي تاريک تاريخ ایران پرتوافکنی شود.

در جام‌جم ایام، علاوه بر پرداختن به تاريخ معاصر، مقاطع مختلف تاريخ ايران و جهان نيز مورد توجه جدي قرار خواهد گرفت. تاريخ ايران پيش از اسلام، تاريخ اسلام، ايران در دو قرن اول، دوره حکومتهاي متقارن، ايران در سده هاي مياني و تاريخ جهان از دیگر موضوعاتي است که در این سایت به آن پرداخته مي شود. در کنار همه اينها، در بخش چندرسانه اي، عکسها، فيلمها و صداهاي ماندگار چهره هاي معروف را مي توانيد ببينيد و بشنويد و علاوه بر آن، از مطالب دلنشين و جذابي که در ستون « خواندني ها» منتشر مي شود، لذت ببريد.

جام‌جم ایام در جهت ارائه هر بهتر و غنی‌تر محتوا به مخاطبان، دست پژوهشگران و علاقمندان تاریخ را می‌فشارد و آمادگی خود را برای همکاری در زمینه انتشار مقاله و مطالب آنان اعلام می‌کند.

نشاني سايت اين است: http://ayam.jamejamonline.ir

جام‌جم کلیک

روزنامه جام جم از همان ابتدای تاسیس، با ضمیمه «کلیک» خود، در حوزه فناوری اطلاعات و دنیای دیجیتال جزء نشریات پیشرو ایران بوده است. چنانکه عنوان کلیک طی این سالها به یک برند در این حوزه تبدیل شده و مخاطبان پروپاقرص خود را پیدا کرده است. با چنین پیشینه‌ای و با توجه به ضرورت تولید محتوا در این حوزه در فضای مجازی، راه اندازی سایت جام جم کلیک در دستور کار موسسه مطبوعاتی جام جم قرار گرفت.

جام جم کلیک در واقع همان محتوای تولید شده در ضمیمه پرطرفدار کلیک را در فضای مجازی نمایندگی می‌کند. علاوه بر انعکاس مطالب کلیک چاپی البته جام جم کلیک خودش تحریریه مجزایی دارد و به تولید محتوای اختصاصی نیز می‌پردازد. مخاطبی به که سایت کلیک مراجعه می‌کند از آخرین اخبار، رویدادها و تحولات دنیای فناوری اطلاعات و دیجیتال مطلع می‌شود. درعین حال تحلیل‌های کارشناسی نویسندگان کلیک نیز در دسترس مخاطبان این سایت قرار دارد. سایت کلیک انواع متفاوتی از مطالب از قبیل خبر، واکاوی، کارگاه، ترفند و ... دارد و در زمینه‌های گوناگونی نیاز مخاطب را برطرف می‌کند. آموزش جزء سرفصل‌های اصلی این سایت است و مخاطبان در هر سطحی پس از مراجعه به این سایت می‌توانند در زمینه‌های مختلف مرتبط با اینترنت، کامپیوتر و دنیای دیجیتال چیزهایی فرا بگیرند. پاسخ به سوالات مخاطبان از دیگر مواردی است که در این سایت در دستور کار قرار دارد و نویسندگان کلیک نسبت به آن اهتمام دارند. ارائه نرم افزار و امکانات دانلود نیز از برنامه‌های آتی کلیک برای مخاطبان خواهد بود.

جام جم کليک تازه ترين سايتي است که به مجموعه سايتهاي تخصصي موسسه فرهنگي و مطبوعاتي جام جم پيوسته است.

اين سايت مي کوشد تا به رواج توليد ملي در عرصه نرم افزار، سخت افزار و دنياي ديجيتال کمک کند، محلي براي معرفي محصولات جديد باشد، به تحليل نوسانات بازار ابزارهاي هوشمند بپردازد و از همه مهمتر به منبع و مرجعي معتبر در زمينه اطلاع رساني در حوزه محصولات و خدمات فناوري در ايران تبديل شود.

اگر به دنياي فناوري و حوزه اينترنت، يارانه، ديجيتال و الکترونيک علاقه مند هستيد، از شما دعوت مي کنيم به جام جم کليک سربزنيد. نشاني ما اين است: http://click.jamejamonline.ir