• 1 1
  • 0

فیلم های سینمایی آخر هفته

پنج شنبه 5 بهمن 1391 ساعت 14:29
فیلم های سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن با عناوینی همچون «خورشید»، «نهنگ آزاد 1»، «سارا کوچولو»، «به صرف شربت و شیرینی»، «کوکی»، «نقطه آغاز»، «رایزن عشق»، «اولین خون»، «قبر مشترک»، «حرفه ای ها»، «باغ های کندلوس» و... پنجشنبه و جمعه (پنجم و ششم بهمن ماه) از شبکه های سیما پخش می شود.

به گزارش روز چهارشنبه جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی سیما، فیلم سینمایی «فساد دولتی» به کارگردانی «کیو مننینگ»، محصول سال 2010 آمریکا ، پنجشنبه پنجم بهمن ماه ساعت 23:15 از شبکه یک سیما پخش می شود.
 
داستان فیلم با بازی «مایکل مادسن» و «لی میجرز» از این قرار است که:«استنلی روهامبا» پسر رییس جمهور «مامبر» واقع در آفریقای مرکزی در آمریکا تحصیل می کند.او در دوره کار آموزی به ستاد انتخابی یکی از سناتور های ایالت تگزاس معرفی می شود و در آنجا متوجه اقدامات «جان موردایر»، سناتور آمریکایی، علیه کشورش «مامبر» و پدرش می شود. پس تلاش می کند با انتشار اطلاعات مور دایر در وب سایت شخصی خود به بیان واقعیت های مربوط به کشورش در رابطه با روابط اقتصادی مستکبرانه و غیر منصفانه پرداخته و سعی می کند تا چهره حقیقی سیاست مداران آمریکا را در مقابل کشورهای مستضعف بر ملا سازد».
 
فیلم تلویزیونی «خورشید» به کارگردانی ابراهیم شیبانی و تهیه کنندگی حسن کلامی جمعه ششم بهمن  ماه ساعت 16 از شبکه یک سیما روی آنتن می رود.

در خلاصه داستان فیلم آمده:«جوانی 23 ساله (نریمان) برای ازدواج با دختر دلخواهش (خورشید) نیاز به چند میلیون پول دارد که هرچه سعی می کند نمی تواند آن را فراهم کند. او درگیر ماجرای قتل همسر صاحبکارش (جوانمرد) می شود و در ازای مبلغ پولی قتلی که در حقیقت دختر صاحبکارش انجام داده است را بر عهده می گیرد ، صاحبکار در ابتدا نمی تواند رضایت خانواده مقتول (گلی) را  جلب کند و ماجراهایی می‌آفریند امّا در نهایت ...»

سارا همتی، لیلی باستانی و عرفان ابراهیمی در این فیلم از تولیدات سال 90 مرکز سیما فیلم ایفای نقش کرده‌اند.

 شـبـکـه دو

فیلم سینمایی «نهنگ آزاد 1» به کارگردانی «سیمون وینسر» و تهیه کنندگی «لورن شولر دونرو جینی لئو»، پنجشنبه پنجم بهمن ماه ساعت 7:30 در قالب برنامه «سینما صبحانه» از شبکه دو سیما پخش می شود.

در خلاصه داستان فیلم محصول سال 1993 آمریکا و فرانسه آمده:«یک مرد ماهیگیر یک نهنگ جوان را از پدر و مادرش جدا کرده و به حوضچه ای می آورد. در این بین جیسی که مجبور به تمیز کردن محوطه حوضچه شده است با نهنگ دوست شده و به او حقه هایی یاد می دهد که مربی نهنگ ها قادر به آموزش آن نبوده است. در این بین جیسی تلاش می کند تا نهنگ را فراری دهد و بالاخره ...».

جیسون جیمز ریچر، لوری پتی، جین اتکینسون در این فیلم سینمایی بازی کرده اند.
 
فیلم سینمایی «سارا کوچولو» به کارگردانی آلفونسو کوارون، پنجشنبه پنجم بهمن ماه ساعت 14:30 از شبکه دو سیما روی آنتن خواهد رفت.

«داستان این فیلم درباره دختری به نام سارا است که پدرش کاپیتان کشتی است و اکنون با شروع شدن جنگ مجبور است تا سارا را به مدرسه شبانه روزی برده تا در این مدت در نبود پدر به تحصیل خود ادامه دهد. چند وقتی از رفتن سارا به مدرسه می گذرد و او با بچه ها کاملاً ُاخت شده و با داستان هایی که برایشان تعریف می‌کند، همه را مجذوب خود کرده است، تا اینکه در روز تولد سارا یکی از دوستان پدرش خبر کشته شدن پدر را به مدیر مدرسه خانم مینچین می رساند و خانم مینچین که خود را به خاطر مخارج جشن تولد متضرر دیده، با سارا برخورد تندی می کند و او را به اتاق زیر شیروانی انتقال می دهد تا از آن به بعد خود را برای کار در مدرسه آمده کند.»

لیزل متیوس، الینور برون و راستی شویمر در این فیلم محصول سال 1995 آمریکا به تهیه کنندگی مارک جانسون ساخته شده است.
 
فیلم تلویزیونی «به صرف شربت و شیرینی» ‌به تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی و کارگردانی هادی مقدم‌دوست ، پنجشنبه پنجم بهمن ماه ساعت 21 از برنامه «سینما جام جم» روی آنتن شبکه دو سیما می‌رود.

عباس غزالی، نفیسه روشن، عزت الله مهرآوران و فرهاد شریفی به عنوان بازیگران اصلی در این فیلم از تولیدات سال 90 شبکه دو سیما ایفای نقش کرده اند.

در خلاصه داستان فیلم آمده:«امید و فیروزه با هم به یک تئاتر رفته اند، به نام «به صرف شربت و شیرینی» داستان تاثیرگذار آن تئاتر روی فیروزه اثری جدی می گذارد. فیروزه هم مانند زن و شوهر آن تئاتر تصمیم می‌گیرد که یک عروسی ساده و ارزان بگیرد و برای بقیه پول هایشان که قرار است اضافه بیاید تصمیم های خیرخواهانه دیگری می گیرد، اما امید که روحیاتش شبیه روحیات فیروزه نیست از این تصمیم می ترسد. او می‌ترسد مورد سرزنش و ملامت دیگران قرار بگیرد، فیروزه با این تصمیم پیش می رود در حالی که امید سعی می کند او را ...».
 
فیلم سینمایی «کوکی» جمعه ششم بهمن ماه ساعت 7:30 در قالب برنامه «سینما صبحانه» از شبکه دو سیما روی آنتن می رود.

«فیلم در مورد دنیای خیالی کودکان برای عروسک هاست. آندورا یک خرس عروسکی کوچک دارد که مادرش به خاطر اینکه کهنه شده آن را دور می ریزد. آندورا آرزو می کند که بلایی سر عروسکش نیاید. دعا و یا آرزوی او باعث می شود زمانی که غلطکی در حال له کردن زباله ها می باشد، خرس جان گرفته و از آن نقطه فرار کند. او به دنیای عروسک های کهنه و یا ساخته شده با زباله می رود و در آنجا وقتی تصمیم می گیرد تا با دشمن دوستانش بجنگد تبدیل به قهرمان می شود. خرس در عین حال تلاش می کند تا نزد آندورا برگردد که ...».

فیلم سینمایی «کوکی» محصول سال 2010 جمهوری چک، به کارگردانی «یان سوراک» و تهیه کنندگی «اریک آبراهام» ساخته شده است.
 
فیلم سینمایی «نقطه آغاز» به کارگردانی علی عطشانی و تهیه کنندگی سید محسن طباطبایی پور، جمعه ششم بهمن ماه ساعت 17:30 از شبکه دو سیما روی آنتن خواهد رفت.

داستان فیلم با بازی مهدی سلوکی، مهدی فقیه، مهران رجبی و محمدعلی میاندار از این قرار است:«با فوت شدن استاد آقامیرزا منبت کاری در اصفهان اختلافی بین وارثان به وجود می آید. آنان در پی راه اندازی دوباره کارگاه هستند که وارثان جدیدی از راه می رسند...».

«نقطه آغاز» از تولیدات سال 90 مرکز سیما فیلم در ژانر حادثه ای ساخته شده است.
 
فیلم  تلویزیونی «رایزن عشق» جمعه ششم بهمن ماه ساعت 21 در قالب « سینما جام جم » روی آنتن شبکه دو سیما می‌رود.

در این فیلم به کارگردانی جواد افشار و تهیه کنندگی حمید آخوندی و علیرضا جلالی خواهید دید:«امیر حسین رایزن فرهنگی ایران در یکی  از کشورهاست که مهشید نیز از آشنایان سابق او در آن کشور مشغول به کار است. مهشید با جلب اعتماد خانواده امیرحسین سعی در کسب اطلاعات محرمانه از او دارد، ولی ...»
 
فیلم سینمایی «مدرسه پیر مردها» جمعه 6 بهمن ماه ساعت 23 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم با بازی سعید پورصمیمی، اکبر عبدی، مهدی فتحی و به کارگردانی علی سجادی حسینی آمده:«پسرهای آقای پاک نهاد مؤسس مدرسه ناشنوایان به بهانه این که پدر به خارج از کشور رفته است ، می خواهند ساختمان قدیمی مدرسه را خراب کنند و جای آن پاساژ بنا کنند. نوه پیشکار آقای پاک نهاد برحسب تصادف در می یابد که او برخلاف گفته پسرانش در جایی نگهداری می شود که به نظر می رسد که مدرسه پیرمردها باشد. فسقلی با پنهان شدن در اتومبیل پسرهای پاک نهاد سر از یک آسایشگاه سالمندان در می آورد. فسقلی با کمک پیرمردان ساکن آسایشگاه و سرآشپز آنجا تصمیم به نجات...».

شـبـکـه سـه

فیلم سینمایی «یاماکاسی» با بازی «ویلیام بلز» و «شوبل دین»، پنجشنبه پنجم بهمن ماه ساعت 10:30 از شبکه سه سیما بازپخش می شود.

در این فیلم به کارگردانی «آریل زی تون وژولین سری» خواهید دید: گروهی از جوانان که مهارت آکروباتیک دارند برای نجات جان دوستشان که نیاز به پیوند قلب دارد، دست به سرقت از خانه شهردار منطقه می زنند. ولی در حین سرقت به اسراری از فساد او پی می برند و ....»

فیلم سینمایی «یاماکاسی» محصول سال 2001 فرانسه در ژانر حادثه ای و پلیسی ساخته شده است.
 
فیلم سینمایی «جنت 2» به کارگردانی «کوریال دشموخ» و تهیه کنندگی «ماهیش بی هات»، پنجشنبه پنجم بهمن ماه ساعت 19 ازشبکه سه سیما پخش می شود.

در این فیلم با بازی «ویرن باسویا» و «مانیش چودهاری» محصول سال 2012 هند خواهید دید:«مرد جوانی به نام سونو که قاچاق اسلحه انجام می دهد. توسط پلیسی به نام راگو مامور می شود تا بزرگترین قاچاقچی خرید و فروش اسلحه را که به نام هنگل است  به دام اندازد. چندی بعد سونو به دکتر جوانی به نام «جان وی» علاقمند می شود و به خود قول می دهد  تا دیگر سمت کارهای خلاف نرود. آن دو با هم ازدواج می کنند و «جان وی» به او می گوید که پدرش برای دیدن آنها به نزدشان می آید.او ناگهان متوجه می شود که پدر «جان وی» همان «هنگل» است و سعی می کند تا ...».
 
فیلم سینمایی «قبر مشترک» به کارگردانی رضا درگزی جمعه ششم بهمن ماه ساعت10:30 از شبکـه سه سیما بازپخش  می شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده:«زن و مردی می خواهند علی رغم سن بالا از هم جدا شوند و خانم تقاضا داده نصف مایملک شوهرش به نام او شود. درگیری آنها بالا می گیرد. آقا سیف الله به شخصی بدهی دارد که تصمیم می گیرد با دادن سند قبری که قبلاً خریده طلبکار را راضی کند».

حمید لولایی و مریم امیر جلالی در فیلم سینمایی «قبر مشترک» بازی کرده اند.
 
فیلم تلویزیونی «حرفه ای ها» با بازی داریوش فرهنگ، حنانه شهشهانی، گیتی ساعتچی و مجید جوزانی ، جمعه ششم بهمن ماه ساعت 19 از شبکه سه سیما پخش می شود.

در این فیلم به کارگردانی پوران درخشنده خواهید دید:«یک شرکت هرمی کاملاٌ حرفه ای در تهران راه اندازی می شود که گردانندگان اصلی آن (که تحت لوای این شرکت کلاهبرداری های عمده انجام می دادند) مدیر شرکت و دستیار حرفه ای اوست. بعد از چندی دستیار او با ایجاد یک مسئله احساسی به او رو دست می‌زند. به این ترتیب که دختری را به عنوان دختر مدیر که از وجود او بی اطلاع بوده به او معرفی می کند و با همدستی  آن دختر کلاهبرداری بزرگ از شرکت انجام می شود و خیلی زود زندگی اقتصادی مدیر نابود می‌شود و به علت ورشکستگی و بدهکاری  به زندان می افتد. همزمان پیش از رفتن به زندان می فهمد که قضیه داشتن یک دختر یک فریب بزرگ  بوده ، لذا بعد از آزادی از زندان به سراغ همسر سابق خود می رود  و متوجه می شود که...».

فیلم تلویزیونی «حرفه ای ها» محصول سال  1388 در ژانر پلیسی، اجتماعی و شهر ساخته شده است.

شـبـکـه چـهـار

فیلم سینمایی «دروازه آتش» با بازی «گونر جرج» و «کورینا هارفوخ»، پنجشنبه پنجم بهمن ماه ساعت 16 از شبکه چهار سیما بازپخش می شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده:«ساندرا که ریاست کمیته سلاح را در آلمان بر عهده دارد. مورد سوء قصد قرار می‌گیرد. هری گوا که از دوستان قدیمی اوست و مامور حفظ جان ساندر می باشد در طی این سوء قصد به سوی مردی که قصد شلیک گلوله را دارد، شلیک می کند و باعث مرگ او می شود. این پرونده ابعاد گسترده تری می یابد و آنها با یک گروه مافیای اسلحه برخورد می کنند و حالا ساندرا و محافظش با احتیاط تمام این پرونده را پیگیری کنند. زیرا ...»

فیلم سینمایی «دروازه آتش» محصول سال 1972 آلمان، توسط  کاسپار هلید باخ کارگردانی شده است.
 
فیلم سینمایی «باغ های کندلوس» به کارگردانی ایرج کریمی و با بازی محمدرضا فروتن، خزر معصومی، بهناز جعفری، شاهرخ فروتنیان و مسعود کرامتی ، محصول سال 1383 سینمای ایران ، جمعه پنجم بهمن ماه ساعت 12 از شبکه چهار سیما پخش می شود.

در خلاصه داستان فیلم به تهیه کنندگی علیرضا شجاع نوری آمده:«بیژن که سال ها در خارج از کشور زندگی می کرده، به ایران برمی گردد و دوستانش علی و سعید با دیدن او، به یاد دوستان قدیمی و از دنیا رفته شان کاوه و آبان می افتند که زوج اهل هنر و عاشقی بودند و در افجه در خانه ای ییلاقی زندگی می کردند. آبان که برای گذران زندگی، از همان اوایل نقاشی را رها کرد و کارمند بانک شد، فهمید که سرطان دارد و بیماری اش پیشرفت هم کرده است. او شدت بیماری اش را از کاوه پنهان کرد و اتفاقاً کاوه زودتر از او از دنیا رفت. حالا سال‌ها گذشته و علی و سعید دیگر یادشان نمی آید که زمانی آن ها هم همسران شان را دوست داشتند اما حالا آنها از زندگی مشترکشان راضی نیستند و ...».
 
فیلم سینمایی «یک زندگی ساده» به کارگردانی آن هویی و با بازی اندی لائو، دینی ایپ، پال چون و فولی وانگ ، جمعه ششم بهمن ماه ساعت 20:30 در قالب برنامه «سینما 4» از شبکه چهار سیما پخش می شود.

در خلاصه داستان محصول سال 2011 هنگ کنگ  فیلم آمده:«چانگ چون چاوو، پس از 60 سال خدمتکاری در چهار نسل از خاندان لیانگ، تصمیم می گیرد خود را بازنشسته کند. از این رو به درخواست خود به خانه سالمندان منتقل شده و سعی می کند با همسالانش خو بگیرد، که در نهایت نیز با شرایط موجود این امر امکان پذیر نمی شود. او به کمک راجر نوه یکی از دوستانش، از خانه سالمندان به خانه خود منتقل شده در عین بازنشستگی با دوستانش مراوده می نماید و سرانجام ...».

شـبـکـه تـهــران

فیلم سینمایی «نهنگ آزاد 2» به کارگردانی «دی.وایت.اچ.لیتل» و با بازی جیسون جیمز ریچتر، مایکل مدسن و فرانسیس کاپرا ، پنجشنبه پنجم بهمن ماه ساعت 13:30 از شبکه تهران پخش می شود.

در خلاصه داستان فیلم محصول سال 1995 فرانسه و آمریکا از این قرار است که:«جسی پس از اینکه سعی کرد نهنگی به نام ویلی را وارد آب های آزاد نماید ، این بار سه سال بعد از این ماجراها می خواهد جلوی کشتار نهنگ ها را بگیرد».
 
فیلم سینمایی «منظره شناور» به کارگردانی «میوست لای»،40 دقیقه با مداد روز جمعه ششم بهمن ماه از شبکه تهران بازپخش می شود.

در خلاصه داستان فیلم محصول سال 2003 چین  آمده:«مان زنی است که پس از مرگ شوهرش سم برای یافتن محل نقاشی که او آن را به تصویر کشیده و آرزوی دیدن آن را داشته به سرزمین مادری او و جایی که او کودکیش را گذرانده می رود. یکی از اقوام سم به نام تانگ به او اتاقی اجاره می دهد و مان به تانگ قول می دهد در آرایشگاه او کار کند به شرط اینکه او هم در عوض در پیدا کردن محل نقاشی به او کمک کند. مان و تانگ نمی توانند محل نقاشی را بیابند و تانگ از ست که یک پستچی محلی است می خواهد که...».
 
فیلم تلویزیونی «دارا و ندار» به کارگردانی مسعود ده نمکی ، جمعه ششم بهمن ماه ساعت 13 از شبکه تهران پخش می شود.

داستان فیلم با نقش آفرینی بازیگرانی همچون نفیسه روشن، بهنوش بختیاری و فتحعلی اویسی از این قرار است که:«تیمور گلچین مرد مسن ، خودخواه و ثروتمندیست که تمامی دارائیش را فروخته و در امر ساختمان سازی در دبی سرمایه گذاری کرده و برای همیشه به آنجا می رود.در مسیر فرودگاه او با حاجی فیروزی برخورد لفظی پیدا می کند و حاجی فیروز به او از آه مظلوم و عدم ثبات روزگار می گوید. در دبی تیمور به طور غیر منتظره ای با عوارض بحران اقتصادی جهانی مواجه می شود و می فهمد شریک ایرانی اش فرار کرده است و...».

شـبـکـه شما

فیلم تلویزیونی «حکایت دوستان» به کارگردانی غلامرضا صفایی تبریزی و تهیه کنندگی اکبر آزمند، پنجشنبه پنجم بهمن ماه ساعت 23 از شبکه شما پخش می شود.

«حکایت دوستان» روایت چند دوست قدیمی است که پس از سال ها یکدیگر را پیدا کرده اند و با زندگی جدید هم آشنا می شوند.

آرش تاج، منوچهر والی زاده، محمدرضا نوروزی، رضا تبریزی، محمد ابهری و زری برومند در این فیلم از تولیدات سال جاری صدا و سیمای مرکز البرز در ژانر اجتماعی و خانوادگی بازی کرده اند.
 
فیلم تلویزیونی «غلامرضا» با بازی میثم عبادی، مرتضی اسماعیلی، یعقوب صباحی، شیوا خسرو مهر، حسین جانی بیگ، رامونا شاه و منوچهر علیپور، جمعه ششم بهمن ماه ساعت 13:30 از شبکه شما پخش می شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده:«غلامرضا به عنوان اولین گزینه استان برای اردوی انتخابی تیم ملی کشتی نوجوانان انتخاب شده است. پدر مجید در حین کار دچار جراحت شدیدی می شود و غلامرضا علاوه بر تمرینات سخت کشتی برای تامین نیاز خانواده مجبور به کارگری می شود. جلال حریف غلامرضا است اما در برابر او حرف زیادی برای گفتن ندارد، برای همین ....».

فیلم تلویزیونی «غلامرضا» به کارگردانی هاشم علیانی مقدم و تهیه کنندگی روح الله امیری از تولیدات سال جاری صدا و سیمای مرکز همدان است.

شبکه آموزش

فیلم تلویزیونی «فقط بیست» به کارگردانی مسعود کرامتی و تهیه کنندگی داوود قچاق، جمعه ششم بهمن ماه ساعت 10:15 از شبکـه آموزش پخش می شود.

داستان این فیلم با بازی محمد جواد جعفرپور، شبنم مقدمی، حمیدرضا دلاوری و شهرام قاعدی از این قرار است که:«پدر خانواده ای ادعا دارد که اجدادش ریاضی دان بوده اند و حالا بچه هایش نیز باید ریاضی دان بشوند و در این راه از هیچ تلاشی کوتاهی نمی کند تا ریاضی پسرش، رحیم خوب شود. تا اینکه رحیم یک عینک پیدا می کند و با گذاشتن این عینک بر چشمانش دگرگون شده و شبیه انیشتن می شود.»

شبکه قرآن و معارف سیما

فیلم تلویزیونی «فریدون مهربان است» به کارگردانی حمید نعمت‏الله و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی جمعه ششم بهمن ماه  ساعت 15 از شبکه قرآن و معارف سیما  پخش می شود.

درخلاصه داستان فیلم با بازی حسن پورشیرازی، محمدرضا هدایتی، آشا محرابی، علی سلیمانی آمده:«فریدون مدت‏هاست از زندگی دلسرد شده است تا اینکه با زن کارگری آشنا می‏شود».

شـبـکـه نمـایـش

فیلم های سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن «گره آخر»، «رامکال (قسمت ششم)»، «عسل»، «شب شکن»، «آدمکش» و «اولین خون» پنجشنبه پنجم بهمن ماه ساعت 13، 15 ، 17 ، 19، 21 و 23 از شبکه نمایش روی آنتن می رود.
 
فیلم های سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن «شب زده»، «رامکال (قسمت هفتم)»، «ویزون تله»، «معامله‌گر»، «شور عشق» و «تله مرگ» ساعت 13، 15، 17، 19، 21 و 23 روز جمعه ششم بهمن ماه از شبکه نمایش پخش می شود.

به اشتراک گذاری
کد خبر : 908029444057560676
برچسب‌ها :
لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی: