• 0

اعتياد شديد سارق

به صندوق صدقات هم رحم نکرد

پنج شنبه 2 آذر 1391 ساعت 11:28
دزد یک‌پا که هر روز از جاده رباط‌کریم در شهریار با دزدیدن پول‌های صندوق صدقات متواری می‌شد، هنگام سرقت آخر از سوی پلیس دستگیر شد.

به گزارش جام‌جم، از چندی پیش گزارش‌های مردمی در اختیار پلیس آگاهی شهریار قرار گرفت مبنی بر این‌که مرد میانسالی که یک پا دارد با پرسه زدن در جاده رباط‌کریم و محله‌های مختلف شهریار ساعات پایانی شب و صبح زود با تخریب دریچه صندوق‌های صدقات، پول‌ آن را به سرقت می‌برد.

در حالی که تحقیقات در این ارتباط آغاز شده بود، نماینده کمیته امداد شهریار هم با حضور در مرکز پلیس از این دزد یک‌پا به اتهام تخریب صندوق‌های صدقات در سطح شهر و حومه آن و سرقت پول‌های آن شکایت کرد.

دستگیری دزد یک‌پا

بنابراین جستجوی پلیس برای دستگیری دزد یک‌پا آغاز شده بود تا سرانجام 29 آبان امسال ماموران انتظامی هنگام گشتزنی در یکی از محله‌های جنوبی شهریار متوجه مرد کارتن‌خوابی شدند که عصا به دست به سمت صندوق صدقه نصب‌ شده در خیابان می‌رود.

ماموران‌، این فرد را تحت‌نظر قرار دادند و متوجه شدند او با پیچ‌گوشتی در حال تخریب صندوق صدقه است. دیگر اطمینان یافتند وی همان دزدی است که پلیس در تعقیبش است بنابراین با نزدیک شدن به مرد سارق، او را دستگیر کردند و مبالغی از پول‌های دزدیده شده از وی کشف و ضبط شد.

در این مرحله متهم برای تحقیقات به پلیس آگاهی منتقل شد و در بازجویی اعتراف کرد معتاد بوده و برای خرید مواد مخدر ـ شیشه ـ پول صندوق‌های صدقات را دزدیده است.

در پی دستگیری این متهم فرصتی برای خبرنگــار ما دست داد تا با وی گفت‌و‌گو کند.

به چه اتهامی دستگیر شده‌ای‌؟

سرقت پول‌های صندوق صدقات.

سابقه داری؟

نه.

با خانواده‌ات زندگی می‌کنی؟

نه. کارتن‌خواب هستم. هر جایی که در خیابان پیدا کنم شب را به صبح می‌رسانم. یک روز برای خودم در مشهد زندگی داشتم همسر و فرزندی؛ اما از چهار سال پیش که به تریاک و شیشه معتاد شده‌ام، خانواده‌ام را برای همیشه از دست دادم و اکنون در حسرت دیدن تنها پسرم هستم.

پیش از این چه کاره بودی‌؟

آشپز ماهری بودم و در رستوران‌ها کار می‌کردم؛ اما به دلیل اعتیادم آخرین کارفرمایم نیز مرا اخراج کرد و آوارگی‌هایم شروع شد. مدتی بعد هم تصادف کردم و یک پایم قطع شد. هر کجا برای کار مراجعه می‌کردم، بی‌نتیجه بود. هیچ‌کس به یک معتاد یک‌پا کار نمی‌داد، بنابراین برای تهیه موادمخدر و یافتن خوراک برای زنده ماندن، دزدی از صندوق‌های صدقات را از یک سال و نیم پیش شروع کردم.

دزدی‌ها را چطور انجام می‌دادی؟

صبح عصا به دست از جاده رباط‌کریم به راه می‌افتادم تا به شهریار برسم. در میانه راه با دیدن هر صندوق صدقات با سیمی که همراهم بود، سعی می‌کردم اسکناس‌های آن را سرقت کنم. اوائل از هر ده صنـدوق فقط مــــــوفق می‌شدم، پول یکی از آنها را خارج کنم تا این‌که الان با تخریب دریچه صندوق‌های صدقات، از 15 تا 30 هزار تومان پول سرقت می‌کنم.

چطور در این مدت دستگیر نشدی‌؟

وقتی کسی متوجه حضورم می‌شد، عصا به دست و گریه‌کنان از کنار صندوق‌ها عبور می‌کردم. رهگذران هم با دیدن من که یک‌پا داشتم، دلشان می‌سوخت و پولی به من کمک می‌کردند.

مدتی را همانجا پرسه می‌زدم و به محض خلوت شدن محله‌ها، سرقتم را از سر می‌گرفتم. هر دو روز در میان از جاده رباط‌کریم به شهریار می‌آمدم و از صندوق‌های صدقات دزدی می‌کردم. علاوه بر آن در دو ماه اخیر 30 مرتبه پول‌های صندوق‌ صدقات دو منطقه شهریار را دزدیدم.

در جریان این دزدی‌ها عذاب‌وجدان نداشتی؟

نه. من مستحق بودم و پول‌هایی که مردم برای رفع بلا به صندوق‌ها می‌انداختند سهم من هم می‌توانست باشد و عذاب وجدانی نداشتم.

بنابراین گزارش، متهم با قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه دوم دادسرای عمومی و انقلاب شهریار در غرب استان تهران روانه زندان شد.

به اشتراک گذاری
کد خبر : 671424067916158213
برچسب‌ها :
لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی: