• 0

کرش پنجاه و يکمين سرمربي تيم ملي فوتبال

تاريخچه مربيان تيم ملي فوتبال ايران

دوشنبه 15 فروردین 1390 ساعت 15:47
دستیار پیشین الکس فرگوسن درحالی قراردادش را با فدراسیون فوتبال ایران به امضا رساند که پنجاه و یکمین سرمربی تاریخ تیم ملی و پانزدهمین سرمربی خارجی است که هدایت تیم ملی فوتبال کشورمان را برعهده گرفته است.

   در حالیکه 109 روز تا آغاز مرحله دوم مسابقات فوتبال مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل باقیمانده است، مرحله‌ای که تیم ملی ایران باید روز اول و ششم مرداد‌ماه طی دو دیدار رفت و برگشت برابر تیم مالدیو به میدان برود، "کارلوش کرش" به عنوان پنجاهمین و یکمین مربی و پانزدهیمن مربی خارجی تاریخ فوتبال ایران انتخاب شد.

این مربی پرتغالی نخستین مربی این کشور است که هدایت تیم ملی ایران را برعهده گرفته است. پیش از وی چهار مربی از کرواسی، دو مربی برزیلی، دو مربی مجارستانی، یک مربی انگلیسی، یک مربی آلمانی، یک مربی ایرلندی، یک مربی از اتریش، یکی مربی از شوروی و یک مربی یوگوسلاوی در مقاطع مختلف به عنوان سرمربی روی نیمکت تیم ملی نشسته بودند.

حسین صدقیانی نخستین سرمربی تاریخ فوتبال ایران بود و جیمز گیبل هم اولین مربی خارجی تیم ملی کشورمان محسوب می‌شود اما در دوره این مربی انگلیسی تیم ملی هیچ دیدار تدارکاتی برگزار نکرد ت