• 0

رئيس رسانه ملي تاکيد کرد:

لزوم تلاش براي تقويت وحدت در جهان اسلام

سه شنبه 20 مهر 1389 ساعت 21:46
مهندس عزت‌الله ضرغامی ،‌ رئیس سازمان صدا و سیما در آیین اختتامیه دومین جشنواره تولیدات رادیو و تلویزیون‌های اسلامی در تهران، پیروزی انقلاب اسلامی در ایران را سرآغاز رستاخیز دوباره جهان اسلام و رنسانس اندیشه و تفکر اسلامی در دنیای مدرن امروز خواند و گفت: امروز اسلام به عنوان محکم ترین، اصیل ترین و مهم‌ترین عامل ما را به هم پیوند داده است و رسانه های جهان اسلام باید از این عامل وحدت آفرین به خوبی استفاده کنند .

به گزارش جام جم آنلاین، مهندس عزت‌الله ضرغامی اتحادیه رادیو و تلویزیو‌ن‌های اسلامی را در مقایسه با دیگر تشکل های رسانه ای جهان، اتحادیه ای موفق دانست و افزود: دلیل این موفقیت اعتقاد راسخ به هدف مشترکی است که اعضای این اتحادیه برای تحقق آن همفکری، همراهی و هم افزایی دارند.

رئیس رسانه ملی در ادامه به ناخرسندی دشمنان از تلاش روز افزون هنرمندان متعهد جهان اسلام در تولید آثار منطبق با قرآن و فطرت پاک انسان ها اشاره کرد و افزود: این مخالفت ها نشان از حقانیت و تأثیرگذاری راه انتخاب شده است.

در این مراسم عزت‌الله ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما با تبیین ضرورت ایجاد اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی گفت: باید به تشکیل اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی به عنوان حرکتی فوق استراتژیک و به مثابه حیاتی‌ترین و موثرترین حرکت در این جنگ رسانه‌ای توجه کرد و وجود این اتحادیه را امضا و تفسیر نمود.

وی با تشریح مهم‌ترین راهبردهایی که جبهه استکبار در این نبرد رسانه‌ای برگزیده است، اظهار کرد: تحریف چهره نورانی تعالیم اسلامی و بستن پیرایه‌ها و خرافه‌هایی چند به دامن این مکتب حیاتبخش، ایجاد و گسترش جنگ‌های فرقه‌ای و در صدر آن ایجاد تفرقه میان شیعه و سنی، به چالش کشیدن آداب و سنن اسلامی در زیست‌بوم جهان مدرن امروز، تحریف واقعیات جهان اسلام و خصوصا تلاش در تحریف حقایق جمهوری اسلامی ایران به منظور ناکارآمد نشان دادن اسلام در اداره و پیشبرد جامعه بشری از راهبردهای دشمنان است.

ضرغامی، ترسیم چهره‌ای غیرعقلایی، غیرمنطقی و خشن از مکتب اسلام، ایجاد تضاد میان مکتب اسلام و اندیشه وحیانی با مقوله آزادی بشر ـ حقوق بشر و دموکراسی، ایجاد و ترویج شبهات فکری و کلامی نسبت به ارکان و بنیان‌های اندیشه‌های اسلامی، ترسیم چهره‌ای عقب‌افتاده و منحط از کشورها و جوامع اسلامی و جلوگیری از هرگونه بازتاب مثبت از جوامع اسلامی در صحنه بین‌المللی را از دیگر توطئه‌های دشمنان برای ایجاد و گسترش تفرقه در میان ملل، جوامع و کشورهای اسلامی و مانع‌تراشی دربرابر وحدت آنها عنوان کرد.

رئیس سازمان صدا و سیما، تحریف مهم‌ترین مساله روز جهان اسلام یعنی مساله قدس شریف و تلاش در جهت ایجاد رخنه در بین صفوف مسلمانان را با هدف گسترش نفوذ و بسط ید صهیونیسم در منطقه ژئواستراتژیک خاورمیانه از دیگر توطئه‌هایی خواند که از سوی جبهه استکبار در نبرد رسانه‌ای دنبال می‌شود.

ضرغامی گفت: آنها همچنین در جهت تحریف و تخریب چهره شخصیت‌های اصیل جهان اسلام خصوصا شخص حضرت امام (ره) تلاش می‌کنند و همه رسانه‌های کشورهای اسلامی باید از این نقشه‌ها بخوبی آگاه باشند.

ضرغامی در ادامه سخنانش با اشاره به وضع موجود، راهبردهای مهم پیش روی این اتحادیه را به این شرح اعلام کرد: ترسیم چهره‌ منطقی و عقلانی از اسلام و آموزه‌های حیاتبخش آن، ارائه تصویری جهانشمول و رحمانی از آیین اسلام و مقابله با یکی انگاشتن اسلام و تروریسم، تلاش در جهت گسترش وحدت در جهان اسلام، تلاش در جهت ایجاد تقویت روحیه خودباوری و اعتماد به نفس و تمسک به کلمه رمز ما می‌توانیم در میان مسلمانان، آموزش منطقی روشنگرانه و روزآمد آداب و سنن اسلامی، مقابله با شبهات فکری و اعتقادی نسبت به ارکان و مبانی اندیشه اسلامی، اتخاذ سیاست‌های هماهنگ خبری در مواجهه با چالش‌هایی که دنیای استکبار در راستای اسلام و فوبیا و اسلام‌ستیزی به وجود می‌آورد، ایجاد امید و نشاط و همبستگی در میان امت اسلامی در مواجهه با جهان سلطه، ایجاد زمینه تعامل و آشنایی هرچه بیشتر میان جوامع اسلامی با یکدیگر، تقویت جبهه مقاومت اسلامی در ارتباط با موضوع قدس شریف در میان مخاطبان خصوصا نسل جوان دنیای اسلام، مبارزه با مظاهر غرب‌زدگی و سلطه فرهنگی غرب بر جوامع اسلامی، ایجاد زمینه‌های همبستگی در میان امت اسلامی در مواجهه با حوادث تلخ از قبیل سیل پاکستان و کشف و شناسایی ترفندهای اسلام‌ستیز غرب و اطلاع‌رسانی بهنگام و افشای آن در جوامع اسلامی.

رئیس رسانه ملی در پایان از آمادگی صدا و سیما برای هرگونه همکاری آموزشی در راستای ارتقای کیفیت فعالیت رسانه‌ای اعضای این اتحادیه خبر داد.

معرفی برگزیدگان جشنواره رادیو و تلویزیون های اسلامی

دومین جشنواره تولیدات رادیو و تلویزیون های اسلامی سه شنبه شب با معرفی برگزیدگان در مرکز همایش های رسانه ملی به کار خود پایان داد.
 
در این مراسم که با حضور آقای ضرغامی رئیس رسانه ملی و شرکت کنندگان داخلی و خارجی برگزار شد، هیئت داوران برگزیدگان خود را در بخش های رادیو، تلویزیون، سایت های خبری و برنامه های سیاسی معرفی کرد.

بهترین سایت در بخش پایگاه های اینترنتی ، خبرگزاری صدای افغان (آوا)، المنار - شبکه جهانی سحر - الانوار 2 وهلال تی وی.

در بخش رادیو، در بخش بهترین برنامه معارفی راه بیراه شبکه معارف، بهترین برنامه اجتماعی الهروب الکبیر از شبکه صوت القدس، کودک و نوجوان مسرح الصغار از اذاعه النور، دفاع مقدس اسلامی، للقدس سلام از اذاعه الایمان، بخش ویژه توجه به مسایل جهان اسلام، صدای خاموش از رادیو دری برون‌مرزی.

در بخش آثار رادیویی سیاسی و خبر، مستند از هیروشیما تا سردشت رادیو برون‌مرزی ژاپنی، بخش مجله خبری، نشره الاخبار ازاذاعه صوت العراق من بغداد، مصاحبه خبری رادیو هوسایی برون‌مرزی، بخش تفسیر" تقریر اخباری" از اذاعه العهد و میزگرد رادیو عربی برون‌مرزی.

بخش تلویزیونی سیاسی و خبر، مستند خبری مهجه القدس از الکوثر، مجله خبری نشره الاخبار از قناه الانجاه الفضائیه، گزارش، بخش مصاحبه الغدیر، تفسیر سیاسی ،شبکه های الفرات و قناه الاقصی الفضائیه وبخش کلیپ، ابجدیه علی(ع) از اهل البیت.

بخش تلویزیون: برنامه گفتگو محور ویژه شهیدبابایی از شبکه اول، برنامه ترکیبی موسیقی اسلامی از شبکه سحر - آیین و رسوم ادواه المعرفه از النباء، دفاع مقدس اسلامی المنار، مسایل جهان اسلام الولاء- از قناه الوطن، کودک و نوجوان نشیط البنت از الشطوره، سرگرمی احلام بسیطه از قناه القدس وبخش نمایشی فیلم سینمایی شکار روباه از شبکه سحر.

جایزه ویژه جشنواره نیز به نادر طالب زاده برای ساخت سریال بشارت منجی به روایت قرآن اهدا شد.

به اشتراک گذاری
کد خبر : 670757506197987794
برچسب‌ها :
لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی: