• 0

واکنش نمايندگان مجلس به فاجعه غزه،

بمباران مردم بيگناه نشانه ضعف است

شنبه 7 دی 1387 ساعت 18:28
علاءالدین بروجردی گفت:‌ جنایت‌های جدید صهیونیست‌ها نمایش وحشی‌گری و نقض حقوق بشر کشورهای مدعی تمدن و حقوق بشر است.او افزود: صورت حساب این رژیم صهیونیستی را باید به حساب آمریکا و کشورهای غربی حامی رژیم صهیونیستی گذاشت، زیرا بدون چنین پشتوانه‌ای صهیونیست‌ها هرگز قادر به چنین گستاخی در جامعه‌ی امروز جهانی نیستند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این‌که کشوهای اسلامی باید یکپارچه با برگزاری اجلاس فوق‌العاده سازمان کنفرانس اسلامی از طریق درخواست مشترک از سازمان ملل این اقدام را سریع‌تر پیگیری کنند، ‌گفت: به لحاظ نظامی به هیچ وجه این اقدام صهیونیست‌ها نشان دهنده توانمندی آن‌ها نیست؛ زیرا حمله به مردمی که توان پدافند هوایی ندارند توسط جنگنده‌هایی که از فاصله بالا مردم بی‌گناه را مورد حمله قرار می‌دهند نشان دهنده ضعف و زبونی صهیونیست‌ها است نه قدرت آنان.

بروجردی افزود: جامعه جهانی و همه قدرت‌های دنیا باید این جنایات جدید صهیونیست‌ها را به شدت محکوم کنند؛ زیرا چنین اقدامی به صورت طبیعی موجب می‌شود فلسطینی‌ها از هر وسیله‌ای برای دفاع از خود استفاده کنند و این جنایت به آن‌ها این حق را می‌دهد که از همه توانمندی‌های خود برای مقابله با این اقدام ددمنشانه رژیم صهیونیستی استفاده کنند.

بمباران مردمی که توان پدافند هوایی ندارند نشانه ضعف است 

وی تاکید کرد: این حق دفاع مشروع برای مردم بی‌دفاعی است که این‌گونه با نقض همه‌ی قوانین بین‌المللی مورد حمله‌ی صهیونیست‌ها قرار می‌گیرند.

نماینده بروجرد گفت:‌ این وضعیت برای دولت جدید آمریکا و شخص اوباما یک آزمون جدی در مقابل همه ادعاهایی است که در دوران انتخابات خود انجام داده است. با توجه به حمایت‌های گسترده دولت بوش از اسرائیل که در واقع نمایش نقض حقوق بشر در جهان امروز است این انتظار در رفتار عمومی جهانیان وجود دارد که شاهد عکس‌العمل مناسبی از طرف دولتمردان جدید آمریکا باشد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس سکوت برخی کشورهای اسلامی را در حمله مجدد صهیونیست‌ها به غزه موثر دانست و گفت: در واقع این ذهنیت ایجاد می‌شود که اجلاس نیویورک و گردهمایی مشترک این کشورها با حضور سران رژیم صهیونیستی نوعی توافق نانوشته در رابطه این جنایت‌ها باشد، و طبیعتا کشورهای عربی به خصوص باید در مقابل این جنایتی که در قبال مردم بی‌گناه غزه، کودکان،‌ مردان و زنان و بیماران صورت می‌گیرد حداقل به خاطر عرق عربی خود هم که شده عکس‌العمل نشان دهند مگر آن‌که ابعاد اسلامی مساله برای آن‌ها اهمیتی نداشته باشد.

وی گفت: با توجه به این‌که یک هفته تعطیلات مجلس را پشت سر گذارنده‌ایم حتما فردا نمایندگان عکس‌العمل لازم را نشان خواهند داد.

کشورهای عربی عملا به اسرائیل چراغ سبز نشان دادند

هم‌چنین فلاحت‌پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به آماج حملات رژیم صهیونیستی به غزه گفت: فردا در اولین روز پس از تعطیلات هفتگی مجلس نمایندگان حتما بیانیه محکومیت این اقدامات را امضا می کنند.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه با ابراز تاسف نسبت به حوادث اخیر غزه و حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به این سرزمین گفت: متاسفانه صهیونیست‌ها از تنهایی غزه حداکثر سوء استفاده را می‌کنند.

فلاحت‌پیشه با بیان این که دو حرکت انحرافی که طی چند هفته اخیر توسط آمریکا و رژیم صهیونیستی رخ داد باعث شد که رژیم صهیونیستی به این نتیجه برسد که غزه تنهاست؛ در عین حال در مورد این دو حرکت خاطرنشان کرد: حرکت اول توسط برخی سران عرب در آمریکا در قالب نشست ادیان شکل گرفت که در این نشست مقامات سیاسی و مذهبی کشورهای عربی در کنار صهیونیست‌ها قرار گرفته و مشخصا در آنجا تحت عنوان نشست ادیان روند شناسایی رژیم صهیونیستی را طی کرده است.

نماینده اسلام‌آباد غرب در مجلس نشست انحرافی کشورهای عربی به همراه 1+5 با هدف نشان دادن ایران به عنوان مشکل اصلی منطقه خاورمیانه را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: کشورهای عربی عملا به رژیم صهیونیستی چراغ سبز نشان داده و متاسفانه همین قضیه باعث شد که کشتارهای غزه ادامه یابد و به حد نهایی خود برسد.

فلاحت‌پیشه درباره نقش کشورهای اسلامی در زمینه حوادث غزه خاطرنشان کرد: امروز در فلسطین دیگر انتظاری از سران عرب وجود ندارد، چرا که آنها تکلیف خود را روشن کرده‌اند و عملا حتی در محاصره غزه شریک شده‌اند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که این کشورها با سکوت خود در کشتار فلسطینی‌ها نقش دارند، گفت: امروز دیگر باید افکار عمومی دنیای عرب و دنیای اسلام را بیدار کرد و به آنها این گونه کشتار برادران و خواهران‌شان در غزه را یادآور شد.

فلاحت پیشه حوادث غزه را بزرگترین جنایات قرن توصیف کرد و ادامه داد: افکار عمومی دنیای اسلام امروز باید اعتراض خود را به این حوادث نشان دهد.

وی با اشاره به آغاز کار دولت اوباما در آمریکا و دوگانگی مواضع این کشور در عین حال درباره نقش و وظیفه دولت جمهوری اسلامی در حوادث غزه خاطرنشان کرد: در عرصه بین‌المللی جمهوری اسلامی هر جایی که خلا دولت‌های عربی وجود دارد باید به عنوان دولت حامی مردم فلسطین قدم بردارد.

فلاحت‌پیشه با اشاره به این که فردا نمایندگان مجلس حتما بیانیه محکومیت این اقدامات را امضا خواهند کرد افزود: این حداکثر کاری است که از دست ما برمی‌آید.

فلاحت‌پیشه در پایان نسبت به سکوت و عملکرد برخی کشورهای اسلامی در محاصره غزه اظهار تاسف کرد.

مردم بیگناه فلسطین سلاحی جز جنگ مقاومت ندارند

کرمی‌راد عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با محکوم کردن جنایات پی در پی رژیم صهیونیستی در نوار غزه گفت: ملت‌های دنیا بدانند که رژیم صهیونیستی چگونه آزادانه و در تحت پوشش حمایت آمریکا و قدرت‌های اروپایی روز به روز محاصره را در مردم غزه تنگ‌تر می‌کنند و آنها را به خاک و خون می‌کشند.

محمد کرمی‌راد با تسلیت به امت اسلامی برای به شهادت رسیدن مردم بی‌گناه و مظلوم فلسطین در حملات امروز رژیم صهیونیستی به نوار غزه افزود: مردم بی گناه فلسطین سلاحی جز جنگ مقاومت ندارند و اراده‌ای که در مقابله با رژیم صهیونیستی دارند، قابل تحسین و تقدیر است.

وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که جهان اسلام و کشورهای عربی در سکوت کامل به سر می‌برند و این جای تاسف دارد.

نماینده مردم کرمانشاه در خانه ملت با اشاره به این‌که جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن حملات گسترده و ویرانگر رژیم صهیونیستی کمک‌های اولیه دارویی و غذایی را با کشتی و از طریق بندرعباس به این منطقه اعزام خواهد کرد، گفت: در حالی که سازمان‌های بین‌المللی چشم خود را بر این جنایات بسته‌اند جمهوری اسلامی ایران با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی دوشنبه این هفته کشتی که حامل کمک‌های اولیه برای مردم غزه است، از طریق بندر عباس اعزام خواهد کرد و از کشورهای اسلامی درخواست می‌کند که در این شرایط مهم و بحرانی به کمک مردم فلسطین بشتابند.

کرمی‌راد یادآور شد: بدیهی است که امروز نقطه عطف تاریخی به وجود آمده است که این عملکرد حکام و مردم کشورهای عرب مسلمان در عدم سکوت و کمک رساندن به فلسطینیان می‌تواند تاثیر بسزایی در جلوگیری از جنایات رژیم صهیونیستی ایفا کند.

وی با اشاره به ضرورت اتحاد بین کشورهای اسلامی و هر چه فعال شدن دستگاه دیپلماسی سیاست خارجی کشور اظهار کرد: رسانه‌ها به ویژه رسانه‌های ملی در ارتباط با اطلاع رسانی جنایات ناجوانمردانه رژیم صهیونیستی باید تلاش‌های خود را دو چندان کند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این‌که امروز رژیم صهیونیستی بر روی مهم‌ترین نقطه که حیات واقعی آن را در خطر انداخته دست گذاشته است، تصریح کرد: رژیم صهیونیستی برای در هم شکستن مقاومت مردم فلسطین هر روز دست به جنایت می‌زند و در این بین از شرایط بین‌المللی و رویکردی که برای تحولات اساسی رخ داده، نهایت سوءاستفاده را می‌کند.

وی تاکید کرد: باید دنیا بر بیداری و هوشیاری مسلمانان و غیر مسلمانان بر جنایاتی که در فلسطین اشغالی و نوار غزه اتفاق می‌افتد، با صدای رسا تاکید کرده و آنرا محکوم کند.

کرمی‌راد در پایان یادآور شد: دستگاه سیاسی خارجی، هلال احمر و دستگاه‌هایی که می‌توانند کمک کنند و فعالیت‌های دیپلماتیکشان را افزایش دهند، باید از هر گونه اقدامی برای کمک به مردم مظلوم غزه استفاده کنند.

رییس کمیته‌ دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اتفاقات رخ داده در غزه را جنایتی بشری دانست و تصریح کرد: امروز وقت نقش‌آفرینی کشورهای اسلامی است که به داد مردم بی‌گناه غزه بیایند.

امروز وقت نقش‌آفرینی کشورهای اسلامی است

غلامرضا کرمی با محکوم کردن حملات هوایی و اقدامات جنایت‌کارانه رژیم صهیونیستی در غزه که منجر به کشته و زخمی شدن انسان‌های بی‌گناه شده است،‌ افزود: در دنیایی که سازمان‌های حقوق بشری و کشورهای اسلامی حضور دارند و می‌توانند نقش‌آفرینی کنند، اقدامات صورت گرفته در غزه یک جنایت بشری به حساب می‌آید.

وی خاطرنشان کرد: حقیقتا امروز یکی از سخت‌ترین روزهایی است که مردم مسلمان دنیا در فلسطین و به ویژه نوار غزه شاهد آن هستند.

نماینده مردم کرمان در خانه ملت با بیان این‌که رژیم صهیونیستی با همان وحشی‌گری‌های همیشگی خود به جان مردم بی‌دفاع غزه افتاده است، اظهار کرد: در این بین کشورهای اسلامی و به طور مشخص کشور مصر به دلیل این‌که در همسایگی فلسطین قرار دارد و همچنین دولت‌های اسلامی از خادم حرمین شریفین گرفته تا دیگر کشورهایی که ادعای حساس بودن نسبت به جهان اسلام را دارند، باید از هیچ کمکی به مردم غزه دریغ نکنند.

کرمی با تاکید بر این‌که امروز وقت نقش‌آفرینی کشورهای اسلامی است که به داد مردم بی‌گناه غزه بیایند، متذکر شد: اگر کشورهای اسلامی نقش‌آفرینی نکنند؛ در این جنایت‌ها و در ظلم به مردم مظلوم نقش محوری دارند و باید جواب‌گوی تاریخ باشند.

وی یادآور شد: باید مجموعه‌ای از اقدامات از سوی کشورهای اسلامی از قبیل اعتراض دسته‌جمعی از طریق سازمان کنفرانس اسلامی و محکوم کردن این جنایت‌ها از طریق مجامع عمومی و بین‌المللی صورت گیرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این‌که از طرف دیگر کشورهای اسلامی باید امکانات،‌ تجهیزات و کمک‌های خود را به مردم غزه برسانند، گفت: باید با ارسال این کمک‌ها به مردم غزه، به رژیم صهیونیستی و کشور مصر فشار بیاورند تا بتوانند این کمک‌ها را به مردم غزه برسانند.

کشورهای بی‌حمیت کاری جز سکوت نکردند

هم‌چنین محمدتقی رهبر نماینده مردم اصفهان نیز با محکوم کردن سکوت کشورهای اسلامی در قبال جنایات رژیم صهیونیستی در غزه گفت:‌ به راستی کدام کشور اسلامی مدافع غزه بوده است؟

حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر به دنبال حمله مجدد رژیم صهیونیستی به غزه اظهار داشت: مردم غزه مدافعی در کشورهای اسلامی و جهان عرب ندارند و این کشورهای بی‌حمیت عربی مثل مصر و اردن و ... و جهان اسلام کاری جز سکوت ننگین نکرده‌اند.

نماینده اصفهان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان تنها مدافع در این عرصه چه می‌تواند بکند، وقتی تمامی کشورهای اسلامی به خواب خرگوشی و سکوت مرگ فرو رفته‌اند و چشمان خود را به سیل به راه افتاده خون در غزه بسته‌اند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی دولتمردان و سیاستمداران کشورهای اسلامی عرب دست به دست شیمون پرز می شوند و مهمانی شام می‌دهند، دیگر کجا می توانند صدای مظلومان و کودکان و زنان غزه را بشنوند که این چنین به خاک و خون کشیده شده‌اند.

اسرائیل با علم عدم حمایت از غزه دست به این جنایات می‌زند

اسلامی‌پناه نماینده جیرفت و عنبرآباد در خانه ملت، نیز تشدید حملات رژیم غاصب اسرائیل به مردم غزه و سکوت کشورهای اسلامی و عربی را در این قضیه مورد انتقاد قرار داد.

علی اسلامی پناه در ارزیابی از تشدید حملات رژیم صهیونیستی به مردم غزه و علت سکوت کشورهای عربی و اسلامی در این رابطه گفت: مساله فلسطین و غزه یک مساله مهم و شاید بین‌المللی باشد.

وی افزود: در وضعیت امروز غزه واقعا به دوگانگی سیاست‌ها، حرف‌ها و مواضع کسانی که مدعی دموکراسی و حقوق بشر و امثال آن هستند و مشاهده می‌کنند که یک ملت بی‌پناه و مظلوم اینگونه ددمنشانه مورد حمله قرار می‌گیرد، پی می‌بریم.

وی با اشاره به کشتار زنان و کودکان مظلوم غزه گفت: در حالی که زنان و کودکان یک ملت مظلوم این‌گونه آماج حملات بی‌وقفه و ددمنشانه رژیم اشغالگر قرار دارند، کشورهای اسلامی و عربی سکوت کرده و کاری انجام نمی‌دهند.

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصریح کرد: واقعا چگونه می‌شود که در غزه چنین اتفاقی رخ دهد، ولی کشورهای عربی که خود مدعی عرب بودن هستند، سکوت می‌کنند. در واقع این کشورها حداقل صرف نظر از مسلمان بودن خود باید از ملیت و قوم عرب حمایت کنند، ولی از این امر طفره می‌روند.

نماینده جیرفت و عنبرآباد تصریح کرد: واقعا کسی از کشورهای عربی توقع ندارد که ارتش تشکیل داده و در برابر اسرائیل بایستند، ولی تنها کافی است به اسرائیل هشدار دهند و به آن‌ها فشار وارد کنند تا با مردم غزه این‌گونه برخورد نکنند، این‌که به همین اندازه حامی باشند و دست حمایت به سوی مردم غزه دراز کنند نیز کافی است، چرا که این ملت زیر این همه حملات در حال از بین رفتن هستند.

عضو فراکسیون خط امام(ره) مجلس ادامه داد: مردم غزه حق زندگی در سرزمین خود،‌ حق کار و مسکن و حق حیات، امنیت و آسایش را ندارند، در حالی که هر انسان منصفی صرف نظر از هر مذهب و دین تشخیص می‌دهد که این کار عاقلانه‌ای نیست که اسرائیل انجام می‌دهد و ملتی اینگونه بی‌دفاع و بی‌گناه را مورد حمله قرار می‌دهد و کشورهای دیگر هم ساکت نشسته‌اند و نظارگر این فجایع هستند.

به اعتقاد اسلامی‌پناه وقتی کشورهای منطقه به عنوان دوست، هم‌کیش و هم‌زبان و مدعی عرب بودن در برابر اینگونه حملات سکوت می‌کنند، قطعا اسرائیل می‌فهمد که هیچ چیز و هیچ کس پشت سر ملت فلسطین قرار ندارد، لذا با آن خوی ددمنشانه خود به این ملت رحم نخواهد کرد.

وی یکی از عوامل تشدید فجایع غزه را سکوت کشورهای عربی و اسلامی که بی‌دلیل دست حمایت خود را از مردم غزه برداشته و در برابر مسائل غزه سکوت می‌کنند، دانست.

عضو فراکسیون خط امام(ره) مجلس در پایان در خصوص سکوت کشورهای حامی حقوق بشر و مجامع بین‌المللی در قبال مساله غزه گفت: این مجامع نیز تحت تاثیر فشارهای آمریکا قرار دارند، لذا چشم خود را بر این مسائل می‌بندند و در این قضایا اظهارنظر نمی‌کنند.

تاریخ سکوت کشورهای عرب را فراموش نمی‌کند

شریعتی نماینده‌ مردم مشهد و کلات در خانه‌ ملت، با محکوم کردن حملات جدید رژیم جنایتکار صهیونیستی به غزه خواهان عکس‌العمل جدی از سوی کشورهای اسلامی منطقه شد.

عفت شریعتی  به دنبال حمله مجدد رژیم صهیونیستی به منطقه‌ی غزه، گفت: سکوتی که اکنون کشورهای مسلمان منطقه درباره‌ وضعیت منطقه غزه نشان می‌دهند، لکه ننگی است که بر پیشانی جهان اسلام باقی می‌ماند.

نماینده‌ مردم مشهد و کلات در خانه‌ی ملت، تاکید کرد: کشورهای اسلامی منطقه بدانند با اقدامات خود در قبال غزه و بی‌تفاوتی در مقابل رژیم صهیونیستی با قیمت سکوت ذلت را خریده‌اند و این چیزی نیست که تاریخ به فراموشی بسپارد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، تصریح کرد: بعید نیست که رژیم صهیونیستی که امروز با سکوت کشورهای اسلامی گستاخ‌تر از گذشته شده است، در آینده کیان دیگر کشورهای اسلامی را نیز مورد حمله قرار دهد و کشورهای اسلامی باید بپذیرند در این میان هیچ‌کس غیر از خود آنها مقصر نیست و این تاوان سکوت است.

شریعتی افزود: خوشحالیم که دولت جمهوری اسلامی ایران و مردم حق‌جوی این کشور در همه‌ی عرصه‌ها حامی و پشتیبان مظلومان ستمدیده لبنان، فلسطین و غزه بوده‌اند تا سکوت خفت‌بار در مقابل اقدامات گستاخانه و بی‌رحمانه رژیم صهیونیستی در قبال کودکان و زنان و مسلمانان غزه شکسته شود.

این حمله نشانه اوج نقض حقوق بشر است

بنایی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی درباره حملات مجدد جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به غزه اظهار کرد: بی‌تفاوتی‌های دولت‌های عربی و مسلمان از یک طرف و لابی گسترده صهیونیست‌ها و بده و بستان‌هایی که با برخی سران کشورهای منطقه دارند و از سوی دیگر حمایت گسترده غرب و آمریکا از این رژیم سبب شد تا آنان گستاخ‌تر شده و عملیات نظامی خود را علیه مردم بی‌گناه و بی‌سلاح غزه انجام داده و نیت خود را به اجرا درآورند.

حجت‌الاسلام علی بنایی با بیان این مطلب تصریح کرد: اگر کشورهای اسلامی که داعیه عربیت دارند، مردم غزه را مسلمان و عرب بدانند و هر کدام فریاد بزنند حتی با کمترین حمایت، قطعا رژیم صهیونیستی به این شکل جسارت نکرده و به این همه مردم بی‌گناه و زن و بچه بی‌دفاع حمله نمی‌کند.

مخبر کمیسیون اصل نود با بیان این‌که چنین حمله‌ای نشان دهنده اوج نقض حقوق بشر است، افزود: در زمانی که همه جا را حمایت از حقوق بشر فرا گرفته، چنین اقداماتی با وجود این‌که در ملاء عام و ماهواره‌های سراسر جهان پخش می‌شود، صهیونیست‌ها باز هم جرات می‌کنند که بگویند ما حامی دفاع حقوق بشر هستیم.

بنایی در پایان گفت: کسی نیست که از آنان بپرسد که آیا این افراد جزء بشر نیستند که شما علیه‌ آنها دست به چنین اقداماتی می‌زنید.

سکوت کشورهای عربی اسرائیل را جری تر می‌کند

عباسپور رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با محکوم کردن حرکت رژیم صهیونیستی و حمله به غزه، گفت: اگر بین کشورهای اسلامی اتحاد به وجود آید، رژیم صهیونیستی و حامیان اصلی آن که آمریکاست، نمی‌توانند گستاخی کرده و چنین وحشیانه مردم بی‌دفاع و مظلوم فلسطین را به خاک و خون بکشند.

علی عباسپور تهرانی‌فرد با اشاره به موشک‌باران رژیم صهیونیستی در غزه و کشتار مردم این منطقه با ابراز تاسف از این اقدام وحشیانه رژیم صهیونیستی، اظهار کرد: این حرکت‌هایی که از رژیم صهیونیستی مشاهده می‌کنیم، دور از انتظار نیست و در طول تاریخ اشغال فلسطین همیشه چنین حرکت‌های ددمنشانه‌ای را از این رژیم انتظار داشته‌ایم.

وی گفت: نکته‌ مهم آن است که این رژیم وقتی حرکتی را انجام می‌دهد و با سکوت کشورهای مسلمان روبرو می‌شود، جری‌تر شده و آن حرکت‌های گذشته خود را به بالاترین وجه تکرار می‌کند.

نماینده مردم تهران در خانه ملت، اظهار کرد: در حال حاضر مدت طولانی است که بحث محاصره‌ غزه را مشاهده می‌کنیم و مردم آن در تنگنای شدید قرار گرفته‌اند و حتی تمام سازمان‌های بین‌المللی این محاصره را محکوم می‌کنند، اما جای تعجب است، با وجود این‌که این محاصره توسط برخی از سازمان‌های بین‌المللی محکوم می‌شود، اما با سکوت سران کشورهای اسلامی روبرو هستیم و این امر سبب می‌شود که رژیم صهیونیستی بی‌پرده از ماهیت اصلی خود استفاده کرده و مردم بی‌گناه را به خاک و خون بکشد.

به گفته‌ رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، چنین اقداماتی نشانگر آن است که هم مردم فلسطین در جهاد خود باید پافشاری کنند و هم همانگونه که حزب‌الله لبنان نشان داد تنها راه استقامت و جلوگیری از چنین حملات وحشیانه‌ای مبارزه و جنگیدن با این رژیم است، باید مدنظر قرار گیرد.

وی گفت: دلخوش کردن مجامع بین‌المللی و سران کشورهای اسلامی هیچ سودی را برای مردم فلسطین ندارد و همان کاری را باید انجام دهند که حزب‌الله لبنان کرد و رژیم صهیونیستی را به زانو درآورد؛ چرا که مبارزه‌ جدی پاسخگویی به این حملات وحشیانه صهیونیست‌ها است.

نماینده مردم تهران در خانه‌ی ملت، با اشاره به این‌که انتظار ما به عنوان امت اسلامی این است که کشورهای اسلامی و مردم این کشورها فشار لازم را به سران خود وارد کنند، اظهار کرد: ملت کشورهای اسلامی نباید اجازه دهند که سران کشورهایشان جدای خواسته‌های ملت خود حرکتی کنند.

عباسپور افزود: در تماسی که با ما گرفته می‌شود مشاهده می‌کنیم که مردم بسیاری از سران کشورهای اسلامی با ستم‌هایی که به مردم فلسطین می‌شود همدردی کرده و از ایران نیز برای حمایتی که از مردم فلسطین می‌کنند تقدیر می‌کنند. بنابراین ما انتظار داریم که مردم کشورهای اسلامی به طور جدی از سران خود بخواهند راه دیگری غیر از خواسته‌های ملت خود را پیش نگیرند.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ابراز امیدواری کرد که وزارت امور خارجه ایران همچنان که در گذشته در حمایت از مردم فلسطین اقدام کرده است؛ در حال حاضر هم تمام مکانیزم خود را برای محکوم کردن این حرکت ددمنشانه در مجامع بین‌المللی بکار گیرد.

وی تاکید کرد: نباید ناامید شویم و در ارتباط با سران کشورهای اسلامی باید از آنان بخواهیم که از این رویه دست بردارند و به عنوان یک ملت واحد علیه رژیم صهیونیستی اقدام کنند.

مرادی عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، یادآور شد که کشورهای عربی و اسلامی که منافع‌شان از سوی آمریکا تامین می‌شود، در برابر آنچه در غزه رخ می‌دهد نمی‌توانند عکس‌العمل قاطعی داشته باشند.

اسرائیل یک ایالت آمریکا است 

علیرضا مرادی در ارزیابی از تشدید حملات اسرائیل به مردم غزه گفت: یک اصل را باید پذیرفت، هر جا حکومت‌های آن وابسته به مردم نباشند و حکومت‌هایی که در راس امور هر کشوری هستند به یک کشور ابرقدرت مثل آمریکا وابستگی داشته باشند، در تصمیم‌گیری‌های خود تابع تصمیمات پشت صحنه‌ی این کشورهای ابرقدرت قرار دارند.

وی افزود: در این رابطه می‌توان گفت اسرائیل یک نمونه از آنهاست که مانند ایالتی از آمریکاست هر چند به صورت مستقل در سطح جهان شناخته شده، ولی با توجه به حمایت‌های بی‌دریغ کشورهای عربی به ویژه آمریکا از آن و برخی حکومت‌های کشورهای اسلامی به دلیل وابستگی‌شان به آمریکا، اینگونه مردم غزه را مورد حمله قرار می‌دهند.

این نماینده مجلس تصریح کرد:‌ در واقع کشورهای عربی و اسلامی که منافع‌شان از سوی آمریکا تامین می‌شود در برابر آنچه در غزه رخ می‌دهد نمی‌توانند عکس‌العمل قاطعی داشته باشند و در این رابطه ناتوان هستند، لذا در اینگونه مسائل دخالت نمی‌کنند و این مسائل را محکوم می‌کنند.

وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد اسرائیل نیز با این حرکات خود می‌خواهد در بین کشورهای منطقه یک رعب و وحشتی ایجاد کند و هدف اصلی آن نیز تسلط بر کل منطقه خاورمیانه است و با این رعب و وحشتی که ایجاد می‌شود، کشورهای عربی نیز در برابر اقدامات اسرائیل ناتوان هستند.

به گفته مردم ممسنی ما نیز در خصوص مردم غزه دو وظیفه را می‌توانیم دنبال کنیم،‌ یکی وظیفه انسان‌دوستانه در قالب کمک‌هایی مانند حل مشکلات و مایحتاج عمومی آن‌ها و کمک دیگر ما این است که به دنیا در خصوص آنچه در غزه می‌گذرد اطلاع‌رسانی کنیم تا مردم دنیا نیز با این سانسور خبری که کشورهای بیگانه دارند از این وضعیت مطلع شوند.

وی در پایان گفت: البته اقدامات سیاسی هم می‌توان انجام داد از جمله تشکیل جلسات کشورهای اسلامی و اینکه از سازمان ملل بخواهند شورای امنیت را تحت فشار قرار دهد تا جلوی این فجایع گرفته شود. هر چند این مساله نیز باعث می‌شود آمریکا این مسائل را وتو کند، ولی ما نیز در این قالب می‌توانیم به مردم غزه کمک کنیم.

ایسنا 

به اشتراک گذاری
کد خبر : 670192266147641304
برچسب‌ها :
لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی: