• 0

«صخره سرخ» پرفروش ترين فيلم تاريخ سينماي چين

سه شنبه 22 مرداد 1387 ساعت 15:02
فیلم حماسی «صخره سرخ» اثر جدید «جان وو» که از آن به عنوان پرهزینه‌ترین فیلم سینمای آسیا یاد می‌شود، با فروشی استثنایی به عنوان پرفروش ترین فیلم چین معرفی شد.

به گزارش شینهوا، فیلم سینمایی «صخره سرخ» فیلم جدید «جان وو» با فروشی معادل 08/44 میلیون دلار، رکورد فروش فیلم های چینی زبان را در سینماهای کشورش شکست و به عنوان پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای چین مطرح شد.

«صخره سرخ» در چهار روز اول اکران در چین 108 میلیون یوان (16 میلیون دلار) فروش رفت که این رقم برای فروش فیلم در نخستین روزهای اکران در این کشور رقمی استثنایی بود.

«چاینا فیلم گروپ» توزیع‌کننده فیلم جدید جان وو با اعلام این خبر گفت: این فیلم در اولین روز نمایش در چین 27 میلیون یوان فروش داشت که این رقم، یک رکورد فروش در سینماهای چین بود ولی در حال حاضر این فیلم با فروش 08/44 میلیون دلار معادل 302 میلیون یوان رکورد قبلی را شکست.

«صخره سرخ» که با اقتباس از یک رمان کلاسیک چینی به نام «رومانس سه امپراتوری» ساخته شده، فیلمی با مدت زمان بیش از چهار ساعت است که در آسیا در دو قسمت پخش می‌شود.

«تونی لیونگ چیو وای» ، «تاکشی کانشیرو» ، «ژانگ فنگی» ، «چانگ چن» و «لین چیلینگ» در فیلم «صخره سرخ» نقش‌آفرینی می‌کنند. این فیلم با بودجه‌ای 80 میلیون دلاری ساخته شده است.

داستان فیلم در آخرین روزهای حکمرانی سلسله «هان» در سال 208 روی می‌دهد و درباره نبردهایی است که دوره «سه امپراتوری» و حکمرانی سه امپراتور در چین را به همراه داشت.

«جان وو» 62 ساله چهار دهه است در سینما فعالیت دارد و سازنده فیلم هایی چون «یک دنیای بهتر»، «قاتل»، «گلوله در سر»، «تیر شکسته» و «ماموریت: غیرممکن 2» است. ساخت فیلمی سینمایی از روی کتاب مصور «کالیبر» از پروژه‌های آتی اوست.

گروه ترجمه

به اشتراک گذاری
کد خبر : 670073839637024369
برچسب‌ها :
لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید