• 0

هزاران نفر از بسيجيان استان همدان با رهبر معظم انقلاب ديدار کردند

سه شنبه 16 تیر 1383 ساعت 15:48
رهبر معظم انقلاب صبح روز سهشنبه در دیدار هزاران نفر از بسیجیان استان همدان تاکید کردند: ملت ایران با اتکا به عقل و اراده، تکیه بر جوانان پر شور مومن و استفاده از 25 سال تجربهی موفق، ایران عزیز را به کشوری نمونه تبدیل خواهد کرد.

به گزارش ایسنا ، حضرت آیت الله خامنهای صفا و اخلاص را ویژگی ذاتی جوانان مومن بسیجی و دیگر جوانان برشمردند و افزودند: ملت ایران با تکیه بر ایمان و اخلاص و بصیرت، انقلاب اسلامی را به عنوان یک معجزهی عظیم اجتماعی به پیروزی رساند و ایران را از پایتخت اقتدار منطقهای آمریکا به قله رفیع عزت و اسلامخواهی و پایداری مبدل ساخت.
ایشان با اشاره به رشد و پیشرفت مستمر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: دشمنان این کشور ، امروز از سالهای اول انقلاب، عصبانیتر هستند چرا که ملت ایران و جوانان پرشور، مصمم و با نشاط کشور ، هر روز در عرصههای مختلف علمی، اجتماعی ، سیاسی و دفاعی پیشرفت بیشتری میکنند و همه تهدیدهای نظامی ، اقتصادی و سیاسی دشمن نیز در مقابل عزم و اراده ملت به جایی نمیرسد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی ، با اشاره به بیاعتنایی ملت ایران به جنجالسازی رسانههای وابسته به صهیونیستها و آمریکاییها ، جوانان و دستگاههای مختلف را به مبارزه هوشیارانه و صحیح با پدیدههایی همچون اعتیاد ، بیبند و باری ، انحرافات اجتماعی اخلاقی و برخی تحرکات سیاسی فراخواندند و افزودند: بر اساس اطلاعات موجود ، تردیدی وجود ندارد که دستها و مغزهای پیچیده و توطئهگر دشمنان در پشت پرده این مسایل فعال هستند.
حضرت آیت الله خامنهای ، نهادینه شدن آزادی و استقلال را دو دستاورد مهم انقلاب اسلامی دانستند و خطاب به همه جوانان کشور افزودند: با وجود دستاوردهای ارزشمند مادی و معنوی 25 سال اخیر، ما هنوز در آغاز راه هستیم و باید با حفظ و تقویت روحیه کار و تلاش، خسته نشدن از دشواریها، سازندگی مستمر در عرصههای مختلف و بکارگیری عقل و تدبیر، تامین عدالت اجتماعی، و صیانت از اخلاق عمومی راه پرفراز و نشیب دستیابی به قلههای رفیع پیشرفت را بپیماییم و ضمن ارایه یک کشور نمونه و پیشرفته، به جهانیان ثابت کنیم که اسلام عزیز میتواند همه نیازهای مادی و معنوی جوامع بشری را تامین کند.
ایشان در بخش دیگری از سخنانشان به تحلیل اوضاع عراق پرداختند و با اشاره به گیر افتادن آمریکاییها در عراق افزودند: آمریکاییها علاوه بر تحمل هزینههای سنگین انسانی و مادی در عراق ، در برنامهریزیهای خود دچار تناقضات فراوانی شدهاند به گونهای که در هر زمینهای برای تامین منافع خود برنامهریزی میکنند عملا درگیر مشکلات بیشتری میشوند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی، با تاکید بر اینکه ایران انگیزهای برای معارضه با دولت کنونی عراق ندارد افزودند: این دولت با انتخاب مردم روی کار نیامده است اما میتواند روشی را در پیش گیرد که مردم را به خود متمایل کند.
حضرت آیت الله خامنهای، تلاش مستمر برای ایجاد فاصله بیشتر با آمریکا، برگزاری انتخابات آزاد در موعد مقرر و مقابله جدی با اشغالگران را سه شرط اصلی موفقیت دولت فعلی عراق در جلب حمایت مردم این کشور برشمردند و افزودند: حضور نامشروع اشغالگران آمریکایی و انگلیسی، هر ساعت نفرت مردم عراق را بیشتر میکند چرا که این ملت در یک سال اخیر ماهیت حقیقی ادعاهای اشغالگران را در زندان ابوغریب ، بمباران شهرها و کشتار مردم کاملا درک کرده است.
حضرت آیت الله خامنهای ، با اشاره به محاکمه صدام تاکید کردند به راه انداختن 8 سال جنگ بر ضد ایران باید مهمترین نکته کیفرخواست دیکتاتور سابق عراق باشد چرا که این جنگ هم بر ملت ایران و هم بر ملت عراق تحمیل شد و بخش عظیمی از منابع دو کشور را نابود کرد.
ایشان با اشاره به روابط صمیمانه دو ملت ایران و عراق در طول تاریخ افزودند: ایران کاری به دادگاه صدام ندارد و معتقد است ملت عراق باید پیگیر جرم نابخشودنی صدام در به راه انداختن 8 سال جنگ تحمیلی باشد چرا که صدام عراقیها را بر ضد ملت دوست و برادر یعنی ملت ایران وارد جنگ کرد و از این طریق خسارات و تلفات فراوانی بر ملت و کشور عراق نیز وارد آورد.
حضرت آیت الله خامنهای ، با یادآوری مشارکت آمریکاییها و برخی کشورهای دیگر در جرایم صدام افزودند: آمریکا یکی از مجرمترین شرکای صدام در جنگ تحمیلی است چراکه دیکتاتور عراق در همه سالهای جنگ با ایران از کمکهای دولتهای مختلف آمریکا کاملا سود میبرد و با چراغ سبز آمریکاییها جنایات خود را انجام میداد.
پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب سردار کیانی فرمانده منطقه مقاومت بسیج استان همدان گزارشی از فعالیتهای فرهنگی و سازندگی بسیج بیان کرد.
سردار کیانی با اشاره به حضور 330 هزار بسیجی در 2240 پایگاه مقاومت و تشکیل 61 گردان عاشورا و الزهرا، آمادگی بسیج استان همدان را برای حضور در عرصههای سازندگی و فرهنگی کشور اعلام کرد.
در ادامه این مراسم آقای قلعخانی بسیجی نمونه کشور نیز ، آمادگی بسیجیان استان همدان در دفاع از اسلام و انقلاب و ایران را اعلام کرد.

به اشتراک گذاری
کد خبر : 668779529353694509
برچسب‌ها :
لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی: