• 0 0
  • 0

با کمک الو سلام مشاور، بدون کنکور وارد دانشگاه شوید

سه شنبه 4 تیر 1398 ساعت 08:02
در گذشته پذیرفته شدن در کنکور تنها راه ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته های دانشگاهی بود؛ خوشبختانه امروزه ورود به دانشگاه آسان تر شده و متقاضیانی که به هر دلیل در کنکور شرکت نکرده اند و یا پذیرفته نشده اند می توانند از بین دانشگاه هایی که بدون کنکور دانشجو می پذیرند، دانشگاه و رشته مدنظر را انتخاب کرده و در صورت داشتن شرایط، برای ثبت نام و شروع تحصیل در رشته مورد نظر، اقدام نمایند.

ورود به دانشگاه بدون کنکور برای بعضی رشته های گروه علوم تجربی ، علوم ریاضی، ادبیات و علوم انسانی، گروه هنر و زبان همچنین رشته های دیگر گروه های آموزشی امکان پذیر است.

متقاضیان دانشگاه های بدون کنکور می توانند از بین دانشگاه های آزاد، پیام نور، غیر انتفاعی و علمی و کاربردی رشته مورد نظر خود را انتخاب کرده و ثبت نام نمایند.

معمولا پذیرش در دانشگاه های بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد و زمان و شرایط ثبت نام در رشته های بدون کنکور هر دانشگاهی متفاوت است و متقاضی باید بر مبنای دستور العمل دانشگاه مربوطه برای ثبت نام اقدام کند.

روانشناسی بدون کنکور

روانشناسی یکی از رشته های پرطرفدار در بین متقاضیان است و سالیانه افراد بسیاری از این رشته فارغ التحصیل می شوند. خوشبختانه سد کنکور برای روانشناسی کم رنگ تر شده و متقاضیان می توانند بدون کنکور در این رشته تحصیل کنند.

تحصیل در رشته روانشناسی بدون کنکور در دانشگاه های آزاد، پیام نور و غیر انتفاعی امکان پذیر است و متقاضی بر اساس شرایط خود می تواند در یکی از این دانشگاه ها ثبت نام کند.

همزمان با شروع ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور، متقاضی می بایست روانشناسی را در لیست انتخاب رشته قرار داده و منتظر نتیجه نهایی بماند.

لازم به ذکر است ثبت نام در رشته روانشناسی بدون کنکور، به رشته دیپلم فرد بستگی ندارند و محدود به رشته دیپلم و پیش دانشگاهی فرد نیست؛ فقط کافیست در زمان معین شده برای ثبت نام، رشته مورد را در اولویت های اول قرار داده و بعد از ارسال تقاضانامه اینترنتی، منتظر نتیجه نهایی بمانید.

رشته حقوق بدون کنکور

یکی دیگر از رشته های پرطرفدار در بین متقاضیان، رشته حقوق است؛ خوشبختانه امکان ثبت نام رشته حقوق بدون کنکور برای افرادی که به هر دلیل در کنکور پذیرفته نشده اند و یا در کنکور شرکت نکرده اند، وجود دارد و داوطلبان این رشته بر اساس شرایط خود می توانند در یکی از دانشگاه های ارائه دهنده این رشته ثبت نام کرده و تحصیل در رشته حقوق را آغاز نمایند.

لازم به ذکر است بین دانشجویانی که با کنکور وارد دانشگاه شده و یا دانشجویانی که بدون کنکور در رشته حقوق ثبت نام کرده اند، تفاوتی نیست و در هیچ مدرکی این موضوع درج نمی شود.

ثبت نام در رشته حقوق بدون آزمون در دانشگاه علمی کاربردی

در این دانشگاه نیز ثبت نام بدون کنکور با توجه به سوابق تحصیلی صورت می گیرد و متقاضیان در زمان مشخص باید برای ورد به دانشگاه بدون کنکور، انتخاب رشته نمایند.
زمان انتخاب رشته توسط سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

ثبت نام در رشته حقوق بدون آزمون دانشگاه پیام نور

در دوره های قبل، رشته حقوق در بین لیست رشته های بدون کنکور این دانشگاه بوده است؛ متقاضیان ثبت نام بدون کنکور در رشته های مختلف اعم از حقوق، می بایست در زمانی که اعلام می شود، توسط سازمان سنجش انتخاب رشته خود را انجام داده و منتظر نتیجه نهایی بمانند.

پذیرفتن دانشجو در رشته حقوق ( بدون کنکور) مانند دیگر رشته های بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی است.

ثبت نام در رشته حقوق بدون آزمون دانشگاه آزاد

زمان انتخاب رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد نیز از طریق سامانه همین دانشگاه اعلام می شود؛ متقاضیان می بایست در تاریخ معین شده توسط این دانشگاه به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کرده و برای انتخاب رشته اینترنتی اقدام نمایند.

داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته حقوق را دارند، در تقاضا نامه اینترنتی باید این رشته را در اولویت های اول قرار دهند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های غیر انتفاعی

دانشگاه های غیر انتفاعی در هر دو نیمسال مهر و بهمن بدون کنکور دانشجو می پذیرند. ثبت نام در رشته های بدون کنکور برای نیمسال اول معمولا در مرداد ماه صورت می گیرد و در صورت تغییر، زمان ثبت نام توسط سازمان سنجش اعلام می شود.


داوطلبان رشته های بدون کنکور این دانشگاه ها، در زمان معین بعد از مطالعه کامل دفترچه انتخاب رشته می توانند به صورت اینترنتی دانشگاه های مورد نظر را انتخاب کرده و در دهه آخر شهریور همان سال نتیجه نهایی را مشاهده کنند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور نیز در هر دو نیمسال مهر و بهمن، بدون کنکور دانشجو می پذیرد.

زمان انتخاب رشته های بدون کنکور این دانشگاه توسط سازمان سنجش اعلام می شود و داوطلبان در زمان تعیین شده باید به صورت اینترنتی رشته های مد نظر را انتخاب کرده و منتظر نتایج نهایی بمانند؛ برای این که در مورد زمان دقیق ثبت نام بدون آزمون این دانشگاه اطلاعات دقیقی کسب کنید می توانید از مشاورین و کارشناسان تحصیلی کمک بگیرید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های آزاد

دانشگاه آزاد هم، در دو نیمسال مهر و بهمن بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرد.

ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد برای نیمسال اول در مرداد ماه و برای نیمسال دوم معمولا در آذر ماه آغاز می شود و در صورت تغییر زمان ثبت نام، متعاقبا اعلام خواهد شد.

برای ورود بدون کنکور به دانشگاه آزاد، هر متقاضی می تواند مستقل از رشته دیپلم، یک رشته آزمایشی را انتخاب کرده و بر این اساس انتخاب رشته نماید.

برای دریافت خدمات مشاوره انتخاب رشته و ثبت نام بدون کنکور در تمامی مقاطع و تمامی دانشگاه‌ ها می توانید با شماره 02166081200 تماس بگیرید تا مشاوران تحصیلی ما با حوصله و دقت بالا شما را در تصمیم خود یاری کنند.

به اشتراک گذاری
کد خبر : 3792452764860315348
لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی: