• 0 1
  • 1

چگونگی انجام پروژه تحقیقاتی به عنوان بخشی از خدمت سربازی

سه شنبه 24 مهر 1397 ساعت 18:01
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح، مقررات احتساب انجام پروژه تحقیقاتی به عنوان بخشی از خدمت دوره ضرورت را تشریح کرد.

سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، در خصوص مقررات احتساب انجام پروژه تحقیقاتی به عنوان بخشی از خدمت دوره ضرورت اظهار داشت:‌ بنابر مقررات، مشمولان کارشناسی ارشد و بالاتر می‌توانند پروژه تحقیقاتی در مورد مسائل دفاعی و امنیتی انجام دهند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: در این صورت مدتی به عنوان خدمت دوره ضرورت آنها محاسبه می‌شود که البته به غلط به کسر خدمت مشهور شده است؛ در حالی که مدت فوق به عنوان خدمت در کارت درج می‌شود.

این مقام ارشد ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به این مطلب که این روش رویکرد جدیدی از خدمت است، ذکر چند نکته را ضروری دانست و اعلام کرد: افرادی که تمایل دارند پروژه تحقیقاتی ارائه دهند، باید دقت داشته باشند که پروژه در زمان دانشجویی یا همان ابتدای فراغت از تحصیل انتخاب شود تا فرصت کافی برای تحقیق وجود داشته باشد.

وی افزود: افراد برای انجام پروژه تحقیقاتی باید به یکی از دانشگاه‌ها یا مراکز تحقیقاتی نیروهای مسلح یا سایت‌های آنها مراجعه کنند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: پروژه حتما باید در مورد نیروهای مسلح و مسائل دفاعی و امنیتی باشد؛ همچنین افراد دقت کنند که توانایی انجام پروژه را داشته باشند، چرا که در غیر این صورت با مشکل مواجه شده و چیزی به عنوان خدمت آنها محاسبه نخواهد شد.

سردار کمالی به کسانی که پروژه انتخاب می‌کنند توصیه کرد که حتما به مراکز فوق تأکید کنند که موضوع در سامانه وظیفه عمومی ثبت شود.

وی با اعلام این مطلب که هر فرد حداکثر می‌تواند دو پروژه را انجام دهد، گفت:‌ در این صورت هر دو پروژه باید برای یک سازمان باشد،‌ مثلا ارتش یا سپاه و... .

وی ادامه داد: کسانی که سابقه خدمت قبلی دارند حتما پروژه را باید برای همان سازمان انجام دهند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد: افرادی که پروژه می‌گیرند سعی کنند به محض فراغت از تحصیل، برگه اعزام گرفته ولی تقاضای اعزام بعد از پایان یک سال دهند.

این مقام ارشد ستادکل بیان داشت: کسانی که هشت ماه از فراغت از تحصیل آنها گذشته و در چهار ماه آخر هستند تقاضای پروژه ندهند.

وی با اعلام این مطلب که انتخاب پروژه در حین خدمت ممنوع است، تصریح کرد: اصل بر این است که مشمول قبل از تاریخ اعزام مندرج در برگ اعزام باید پروژه را به اتمام برساند؛ لیکن در موارد استثنایی، سازمان به کار گیرنده محقق می‌تواند تقاضای تعویق اعزام مشمول کند؛ تقاضای تعویق اعزام باید حداقل یک ماه مانده به اعزام صورت گیرد.

سردار کمالی با اشاره به اینکه تحقیق یک کار تخصصی است، اظهار د اشت‌:‌ موضوع تحقیق باید متناسب با رشته تحصیلی باشد و کسانی که برای سازمانی پروژه انجام می‌دهند حتما باید در همان سازمان خدمت کنند.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که پروژه می‌گیرند دنبال امریه به سازمان‌های غیرنظامی نباشند، مگر اینکه سازمان مذکور، امریه داشتن را بپذیرد.

به اشتراک گذاری
کد خبر : 3482722561065933720
لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی:

نظرات شما ( 1 نظر )

دانشجویان فعلی یا دانشمندان اینده 95در صد بیسواد وحتی نمیتوانند نامه ای راجع به چگونگی زندگی یا امرار معاششان بنویسند بنابراین انتظار پروژه از انان نمیرود.