• 105 31
  • 9

رئیس قوه قضاییه:

جای دولت بودم اجازه نمی دادم وزیر اقتصاد آلمان وارد کشور شود

دوشنبه 12 مهر 1395 ساعت 15:41
رئیس قوه قضاییه با انتقاد شدید از اظهارات اخیر وزیر اقتصاد آلمان مبنی بر لزوم به رسمیت شناختن اسرائیل و طرح برخی ادعاهای حقوق بشری علیه ایران، گفت: اگر به جای دولت محترم و وزیر امور خارجه بودم قطعا اجازه نمی دادم چنین شخصی وارد کشور شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی ضمن تسلیت فرارسیدن ایام شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) تصریح کرد: ما باید همواره خود را برای دریافت پیامها و عبرتهای همیشه زنده عاشورا آماده کنیم، چون حادثه عاشورا یک حادثه معمولی نبود، یک فعل ساده نبود.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه حادثه عاشورا عرصه تجلی جلوه های بی نظیر انسانی مانند صبر، ایثار، عفو و مبارزه با ظلم است، خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین جلوه های عاشورا که متأسفانه کمتر به آن توجه شده و برخی مواقع مورد غفلت قرار گرفته، جلوه توحیدی و عبودیت است . این عبودیت در سخنان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) موج می زند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به روایتی که ابن قتیبه از علمای اهل سنت نقل کرده است، تصریح کرد: این متن که گفته می شود نامه امام حسین (ع) به شیعیان بصره است، در عین موجز بودن، معانی و مضامین بسیار بلندی دارد. حضرت خطاب به شیعیان بصره می فرمایند «فانی ادعوکم الی احیاء معالم الحق و اماته‌البدع فان تجیبوا تهتدوا سبل الرشاد و السلام.» در این جا نیز ماهیت دعوت اباعبدالله(ع) مشخص می شود و آن چیزی نیست جز دعوت به معالم الهی یعنی ایشان می فرمایند هدفشان احیای نشانه های حق است.

آیت الله آملی لاریجانی تأکید کرد: همه ما در مراسم محرم و روز عاشورا باید به دنبال همین معنا باشیم و توجه کنیم که مقصود اباعبدالله از این حرکت عظیم، قرب به حق، عبد صالح خدا و تسلیم بودن در برابر حق بوده است. در این صورت باید از خدا بخواهیم که طعم این عبودیت و تسلیم را به ما بچشاند و قلبمان آماده پذیرش شود.

تقدیر از تلاشهای نیروی انتظامی

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک هفته نیروی انتظامی و تقدیر از زحمات تلاشگران ناجا اظهار کرد: از شهدا و جانبازان نیروی انتظامی و همچنین خانواده های معظم آنان تقدیر می کنیم و یادشان را گرامی می داریم چرا که این عزیزان و همه کارکنان محترم نیروی انتظامی برای برقراری امنیت همواره تلاش می کنند و ما می دانیم که امنیت و در کنار آن احساس امنیت، از ضروریات حیات انسانی است و بویژه در کشور ما این امنیت ارزان به دست نیامده است و حاصل مجموعه تلاشهای نیروهای انتظامی، نظامی، امنیتی و قوه قضاییه است.

آیت الله آملی لاریجانی با تأکید بر لزوم تقدیر از تلاشهای نیروی انتظامی توسط آحاد جامعه، ابراز امیدواری کرد که ناجا در راستای رسیدن به اهداف خود جدیت و نظم بیشتری به خرج دهد و در کنار آن همانگونه که همواره تلاش کرده است، رابطه خوبی با مردم داشته باشد تا مردم نیز دلگرم شوند و به عنوان مثال شاهد برخی گلایه ها نظیر آنچه که گاهی در مورد بعضی تحت نظرگاه ها مطرح می شود، نباشیم.

سخنان غیرمنطقی وزیر اقتصاد آلمان

وی در بخش پایانی سخنان خود با انتقاد شدید از اظهارات اخیر وزیر اقتصاد آلمان، تصریح کرد: وزیر اقتصاد آلمان در سخنانی نادرست، غیرمنطقی و غیرصحیح گفته است اگر ایران می خواهد راه تعاملات تجاری باز شود باید اسرائیل را به رسمیت بشناسد. ظاهراً ایشان در خواب گرانی به سر می برد و نمی داند که ایران سی و چند سال است که برای مقاومت در برابر چنین خواسته هایی فشارهای زیادی را در مسیر اعتقاد خود تحمل کرده است.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به ادعاهای حقوق بشری وزیر آلمانی و همچنین اتحادیه اروپا علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: این شخص و اتحادیه اروپا آیا کشته شدن مردم بی گناه یمن به دست عربستان و پشتیبانی آمریکا را نمی بینند؟ آیا این کودکان چند روزه و چند ماهه که خود سازمان ملل کشتارشان را تایید کرد اما با فشار دلارهای سعودی مجبور به عقب نشینی شد، حقوق بشر ندارند؟ آیا پناهجویانی که به اروپا رفته اند و علت آوارگی شان نیز دقیقا اقدامات جنگ طلبانه اروپا و آمریکا بوده است و امروز نیز تلاش می شود که قوانین سخت گیرانه ای علیه آنان تصویب شود، حقوق بشر ندارند؟ آیا سیاه پوستان آمریکا که همواره از سوی پلیس این کشور هدف تهدید و کشتار قرار می گیرند، حقوق بشر ندارند؟

رئیس دستگاه قضا همچنین با اشاره به تجهیز صدام به بمب های شیمیایی توسط آلمان در طول جنگ عراق با ایران اظهار کرد: اینکه وزیر اقتصاد آلمان و امثال او پیش از رسیدگی به موارد متعدد نقض حقوق بشر از سوی خودشان و متحدانشان بر اساس اطلاعات کاملا خلاف واقع و ساختگی، کشوری مانند ایران را متهم به نقض حقوق بشر می کنند سخنی نامربوط و ناسنجیده است.

مجری قوانین مربوط به مجازات اعدام هستیم

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به اظهارات این قبیل افراد در مورد اعدام ها در ایران نیز خاطرنشان کرد: هیچکس در کشور، از اعدام خوشش نمی آید و از آن دفاع نمی کند اما در مقابل این مجازات باید دید که موادمخدر چگونه به جان جوانهای ما افتاده و اگر سهل انگاری در این زمینه صورت گیرد تخریب نیروی جوان کشور و خانواده های آنان شدت خواهد گرفت. یک معتاد چندین خانواده را درگیر و قربانی می کند، بنابراین ما باید با اتخاذ سیاستهای لازم مقابل این موضوع بایستیم و این نکته را نیز باید در نظر داشت که قوه قضاییه در این امور مجری قوانین مربوط به مجازات اعدام (در باب مواد مخدر یا غیر آن) است و خود نمی‌تواند تصرفی در آنها داشته باشد. برخی از این قوانین مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام است و برخی هم مجلس. انتظار تخلف قانونی از دستگاه قضا نیز انتظار نابحق دیگری است.

رئیس قوه قضاییه افزود: برخورد با مقوله موادمخدر در بسیاری از کشورهای دیگر از جمله کشورهای شرق آسیا به مراتب سخت تر از برخورد جمهوری اسلامی است.

آیت الله آملی لاریجانی تأکید کرد:مقامات جمهوری اسلامی به امثال وزیر آلمان اجازه دخالت در امور داخلی خود را نخواهند داد و بنده به دولت و وزیر خارجه پیشنهاد می کنم که اجازه ندهند چنین افرادی وارد کشور شوند؛ افرادی که کشورهایشان در طول چندین سال به بهانه های واهی از جمله موضوع سلاحهای هسته ای که رهبر معظم انقلاب بارها فرمودند "آن را حرام می دانیم"، کشور ما را مورد تحریم قرار دادند و در حال حاضر برای حضور در بازارهای ما به جای آنکه عذرخواهی کنند با لحن طلبکارانه سخن می گویند.

رئیس قوه قضاییه در عین حال تأکید کرد: بنده بنا ندارم در کار دولت محترم و وزارت امور خارجه دخالت کنم. طبیعتاً هر قوه‌ای وظایف مختص به خود دارد اما اگر به جای آنها بودم اجازه نمی دادم این وزیر وارد کشور شود. به هرحال دولت و وزیر محترم امور خارجه باید عزتمندی مردم را حفظ کنند و راه را بر این قبیل افراد ببندند تا بفهمند که باید در بیان خود ادب دیپلماتیک را رعایت کنند و با عذرخواهی قدم به پیش بگذارند.

آیت الله آملی لاریجانی با تأکید بر لزوم پاسخگویی قاطع و جدی مسئولان به سخنان مزبور برای جلوگیری از تکرار چنین رفتارهایی اظهار کرد: ذلت و عزت، دو راهی است که انسان می تواند انتخاب کند. مردم ما بیش از سی سال به دلیل استقامت خود انحاء مشکلات را تحمل کرده اند و نباید فراموش کنیم که اگر اتکایمان تنها به خدا باشد خداوند راههای بسیاری را بر انسان می‌گشاید.

به اشتراک گذاری
کد خبر : 2567796469733372580
لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی:

نظرات شما ( 9 نظر )

باعرض سلام . بهتره هر كسی حواسش به كار خودش باشه . خلافكاران هیچ ابایی از زندان رفتن ندارن از بس كه زندان بهشون خوش میگذره و خلافهای جدید یاد میگیرن تازه بعد از مدت كوتاهی حبس كشیدن و پرروتر شدن به جامعه برمیگردن و روز از نو روزی از نو تازه میخوان مجازات حبس رو هم حذف كنن....
خود قوه قضائیه هم دچار كند كاری و ..می باشد اما از دولتی كه وزیرش كنار وزیر بدبخت كشور همسایه زانو می زند چه انتظاری میشه داشت.یعنی جرات داره به وزیر آلمانی بگه نه .كدخدا ناراحت میشه.
آقای لاریجانی اگر من هم جای شما بودم آنهایی كه باعث به وجود آمدن بابك زنجانی ها و رضا ضراب ها شده بودند را محاكمه می كردم . اگر جای شما بودم مرتضوی را محاكمه می كردم اگر جای شما بودم آقازاده ها رو بدون تعارف محاكمه می كردم اگر جای شما بودم خیلی كارهای دیگر می كردم
ادب میزبانی حكم میكنه كه احترام كنیم حتی پیامبر خدا با اسیران جنگی با احترام رفتار میكرد حالا این كه برای ما نفع سیاسی اقتصادی داردو همیشه با سیاسون كشورها با سیاست رفتار نمود
اگر"روحانی"هم بجای رئیس قوه قضابود،حالاحكم مرتضوی صادرشده بود،احمدی نژادتوقیف شده بود، اماخوب شد كه هرچیزسرجای خودش قراردارد.
مرگ بر آلمان.
حالا كه نیستی .بابا مهمان حبیب خداست .! اون كه نیامده چیزی ازماببره حتما نفعی برای مادارد كه اجازه دادند اینجاباشد .
از این دولت بیش از این نمی توان انتظار داشت و...
فعلا كه شما جای خودتان هستید.البته دولت هم اگر جای شما بود خیلی كارها را نمیكرد!!!!!!!!!پس بهتره هركس كار خودش را به نحو شایسته انجام دهد شاید این كشور روی خوش هم ببیند!!!!!!!!