• 0 2
  • 0

وزیر کشور:

انتخابات با شکوه و سالم برگزار می کنیم

شنبه 5 اردیبهشت 1394 ساعت 19:48
وزیر کشور گفت : در سال ۹۴ در پی برگزاری انتخاباتی با شکوه، سالم و قانونی هستیم.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رحمانی فضلی در همایش سراسری فرماندهان، رؤسا و مدیران ناجا افزود: نیروی انتظامی یکی از ارکان برگزاری انتخابات در همه مراحل آن در کشور است؛ بنابراین شما باید آمادگی داشته باشید که این موضوع را به نحو احسن مدیریت کنید.

وی با اشاره به اینکه در طول 36 سال انقلاب اسلامی، انتخابات متعددی برگزار شده که همیشه بهتر از سال قبل و با شکوهتر و با مشارکت بیشتر مردم بوده است، گفت: در انتخابات با برخی عوارض و حواشی نیز مواجه بوده ایم که این‌ها اگر مدیریت و کنترل نشود می تواند مانند حوادث سال 88 برای کشور هزینه داشته باشد.

رحمانی فضلی افزود: با توجه به اینکه در تبلیغات انتخاباتی هدف این است که افراد توانمندی ها و اراده خودشان و پاسخگویی به مطالبات مردم را مشخص و تبیین کنند بنابراین در خیلی از موارد بیش از حدی که قانون برای آنان وظیفه تعیین کرده و حتی بیش از آنکه توانمندی دارند به علت اینکه مطالبه مردم است، مطالب خود را مطرح می کنند.

برخی مطالبات ما را به حاشیه های تنش اجتماعی می برد

وی گفت: در برخی موارد به مطالباتی دامن زده می شود که ما را به حاشیه های تنش اجتماعی می برد.

وزیر کشور افزود : جدای از اینکه امر انتخابات امر مبارک و معقولی است، مدیریت آن، موضوع بسیار مؤثری است که خود به خود می تواند دامنه تنش ها یا خدای ناکرده تضادها را بیشتر کند که می توان با آمادگی کامل از اتفاق چنین مسائلی جلوگیری کرد.

رحمانی فضلی در ادامه به روند موضوع مذاکره در زمینه انرژی هسته ای به عنوان مسئله دیگری که امسال با آن مواجه هستیم اشاره کرد و گفت: این موضوع با توجه به ابعاد جهانی و بین المللی، و اهداف، مصالح و منافع گوناگون کشورهای مختلف، تحلیل می شود و نسبت به آن حساسیت نشان می دهند.

وی افزود: در منطقه، عربستان، رژیم صهیونیستی و حتی ترکیه که در همجواری ماست حساسیت زیادی نسبت به این موضوع دارند که این امر طبیعی است.

رحمانی فضلی گفت: ایران با توانمندی ها و قدرتی که دارد اگر بتواند مواضع خود را در مسیر حرکت های بین المللی در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی هموار بکند حتماً می تواند گام های بسیار بسیار بلندی بردارد.

وی افزود: ما در هر حالت باید آمادگی لازم را داشته باشیم تا بتوانیم پاسخ مناسبی به عوارض و آثار این مذاکرات چه منجر به توافق شود و چه منتج به نتیجه نشود، بدهیم.

وزیر کشور گفت: ما در این زمینه با برخی از مباحث، موضوعات و آثاری مواجه می شویم که می تواند بر روند کلی حرکت داخلی کشور تأثیرگذار باشد که باید برای روبرو شدن با این مسئله آمادگی لازم را داشته باشیم.

ایران در مبارزه با جریانهای افراطی

وزیر کشور در ادامه گفت: ایران، تنها کشوری است که در منطقه با جریان فرقه های انحرافی، تروریسم و افراطی گری مبارزه واقعی می کند.

رحمانی فضلی افزود: فقط ما هستیم که به کمک ملت ها شتافتیم و احساس مسئولیت کرده ایم و همین مسئولیت موجب شده است اقتدار ایران اسلامی در منطقه توسعه بیشتری پیدا کند.

وی گفت: توجه ملت ها به ما بیشتر شده و به نسبت توجه بیشتر ملت‌ها، توجه دشمنان هم به ایران زیاد شده است.

رحمانی فضلی افزود: بنابراین اگر دشمنان همه اقدامات و برنامه هایشان برای ضربه زدن به ایران باشد نباید نسبت به این مسئله هیچ تردیدی به خود راه دهیم.

به اشتراک گذاری
کد خبر : 1919168954477504135
لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی: