• 1 0
  • 0

رهبر جنبش انصارالله عنوان کرد:

آمریکا و رژیم صهیونیستی در صدر متجاوزان به یمن

یکشنبه 30 فروردین 1394 ساعت 23:12
رهبر جنبش انقلابی انصارالله یمن در سخنانی تصریح کرد آمریکا و رژیم صهیونیستی در صدر متجاوزان به ملت یمن قرار گرفته‌اند.

عبدالملک الحوثی به تجاوزات جنگنده های سعودی اشاره و اعلام کرد این تجاوزات، روستاها و شهرها و همه زیر ساخت ها و تاسیسات اقتصادی را هدف قرار داده اند، اما این تجاوزات، عزم این ملت را برای ایستادگی بیشتر کرده است.

وی تاکید کرد ثبات و ایستادگی ملت یمن بیشتر شده است و ملت یمن هرگز پرچم تسلیم را بالا نبرده است. هیچ ملتی نمی تواند در این سطح مقاومت کند، اگر ایمان به مسائل بر حق خود نداشته باشد.

الحوثی از همبستگی ملت های جهان با مردم یمن و از موضع متمایز جنبش حزب الله لبنان در حمایت از ملت یمن در برابر تجاوزات وحشیانه آل سعود تقدیر کرد.

رهبر انصار الله همچنین گفت: از مواضع تمام کشورها و ملت هایی که در کنار ملت یمن در مقابل این تجاوز قرار گرفتند، تقدیر می کنیم.

وی افزود: این جنگ، مدارس، مساجد، فرودگاه ها و مردم بی دفاع و بیگناه را هدف قرار داده است. چگونه ادعا می کنند که این جنگ به نفع ملت یمن است، در حالی که تمام زیر ساخت ها و تاسیسات اقتصادی و حیاتی آنها را ویران می کنند؟

رژیم صهیونیستی از بمباران مردم یمن خشنود است

الحوثی در ادامه گفت: این آمریکاست که این جنگ را مدیریت می کند و آمریکا در صدر متجاوزان به ملت یمن قرار دارد. آمریکا، دستان مزدوران متجاوز خود را برای این تجاوز باز گذاشته است، امروز کودکان یمن با موشک ها و بمباران و جنگنده های آمریکایی کشته می شوند.

این مقام ارشد انصارالله یمن با اشاره به خشنودی رژیم صهیونیستی از بمباران های اخیر علیه مردم یمن گفت: اسرائیل، هم موضع صریح و واضح دارد و این تجاوز را تایید کرده و از آن ابراز خوشحالی کرده است. اسرائیل از تجاوز به یمن شادمانی و از آن حمایت کرده است.

وی تاکید کرد: اسرائیل، این تجاوز را منافع مشترک خود و رژیم سعودی می داند. در صدر این تجاوز، آمریکا و در پس آن، اسرائیل قرار دارد

الحوثی همچنین با زیر سوال بردن تمامی ادعاهای مطرح شده در خصوص این جنگ گفت: آیا تجاوزی در این سطح و به این شکل، ممکن است برای حمایت از امنیت ملی عربی باشد. آیا آمریکا و اسرائیل از تجاوزی برای حمایت از امنیت ملی عربی حمایت می کنند؟

رهبر انصارالله در ادامه افزود: تجاوز به یمن، تجاوزی وحشیانه است که کودکان، سالخوردگان، مدارس و بیمارستان ها را هدف قرار داده است. توجیهات برخی در تلاش برای مشروعیت بخشی به تجاوز علیه یمن، بی پایه و اساس است.

وی واشنگتن را عامل شروع جنگ دانست و گفت: این آمریکاست که دستور آغاز این تجاوز به یمن را صادر و از آن حمایت کرده است و در تمام اتاق های عملیاتی این جنگ حضور دارد.

نظام سعودی حق مداخله ندارد

الحوثی همچنین گفت تجاوز به یمن، اقدامی تجاوزکارانه و نامشروع و غیر قانونی است، و هر کس از این تجاوز حمایت کند، شریک خون هایی است که در یمن ریخته می شود. تجاوز به یمن نشان داد که نظام سعودی، خطری برای ملت یمن است.

وی ریاض را از دخالت در یمن بر حذر داشت و گفت: نظام سعودی هیچ حقی ندارد که در امور داخلی ما دخالت کند، ما یمنی ها حق داریم که برای دولت و نظام و کشورمان تصمیم بگیریم.

عبدالملک الحوثی تاکید کرد نظام سعودی، به مثابه سرباز و نوکر آمریکایی هاست و اسرائیل از تجاوز به یمن حمایت می کند و آن را به نفع خود و نظام سعودی می داند.

وی گفت: کودکان یمن به دست نظام سعودی و با بمب ها و موشک های آمریکایی کشته می شوند. اهدافی را که نظام سعودی در حال بمباران و هدف قرار دادن آنهاست، از سوی آمریکا مشخص شده است.

رهبر انصارالله افزود: اسرائیل هرگز از مواضع حمایتی از حرمین شریفین دفاع نخواهد کرد. بهانه تراشی درباره دفاع از امنیت ملی عربی برای تجاوز به یمن، باطل و بی پایه و اساس است. عربیت واقعی این است که هیچ کس هرگز تحت هیچ شرایطی زیر سلطه و قیمومیت اسرائیل و رهبری آمریکا نباشد.

حامی تجاوز به یمن شریک جرم اسرائیل

الحوثی همچنین گفت: حقیقت مسلم و انکار ناپذیر این است که آنها می خواهند یمن را به آغوش(تحت سلطه) آمریکا و اسرائیل برگردانند. این تجاوز جنایتکارانه، کودکان، زنان، ارتش و نهادهای دولتی، کارخانه جات و تمام زیر ساخت ها و تاسیسات حیاتی یمن را هدف قرار داده است.

وی تاکید کرد: هر کس از تجاوز به یمن حمایت کند، در این جنایت با اسرائیل شریک است که از تجاوز حمایت کرده است. حقد و کینه نظام سعودی در گردن کشی و زورگویی و سرکشی و کشتار بی هدف و حمله همه جانبه به تمام یمن آشکار شده است.

الحوثی افزود: نظام سعودی هرگز حق ندارد در امور ما یمنی ها دخالت کند. گفت‌وگو در یمن تا پیش از تجاوز سعودی جریان داشت و انقلاب مردمی بر موفقیت آن و رسیدن به توافق سیاسی مشتاق و مایل بود.

وی همچنین گفت دخالت های خارجی مانع دستیابی گروه های سیاسی به راهی برای حل بحران یمن از راه گفت‌وگو شد و این دخالت ها به وضوح نمایان بود. رویارویی با القاعده یک مساله حتمی و ضروری است و اگر صحنه برای القاعده خالی می شد، تمام یمن سقوط می کرد.

مشکل سعودی‌ها استقلال‌خواهی مردم یمن است

رهبر انصارالله افزود: این نظام سعودی است که زمینه سیطره بر المکلا و لشکرهای نظامی موجود در آن را فراهم کرد. هدف اساسی از این تجاوز، کمک به القاعده برای سیطره بر یمن و مسلط کردن این گروه بر یمنی ها است.

الحوثی ادامه داد: ما آماده ایم تا دستان خود را به سوی برادرانمان در جنوب در همکاری با آنها برای بیرون راندن و سرکوب القاعده و دفع تجاوز خارجی دراز کنیم و این که آنها در این زمینه نقش اساسی داشته باشند و ما در کنار آنها هستیم تا کمک کنیم.

وی تصری کرد اسرائیل و آمریکا، بیشترین نفع را از نقش سعودی می برند. آل سعود به سبب کاهش نفوذشان در منطقه و شکستشان، عقده گشایی می کنند. مشکل آنها (سعودی ها) در یمن، با ایران نیست، بلکه مشکل آنها با گرایش استقلال طلبانه مردم یمن است.

قطعنامه شورای امنیت

الحوثی درباره قطعنامه اخیر شورای امنیت گفت: موضع شورای امنیت (صدور قطعنامه اخیر) غافلگیرکننده نبود، زیرا این شورا، شورایی برای تقسیم نفوذ و سلطه قدرت های بزرگ بر جهان است.

وی افزود: تجاوز سعودی با اهداف واقعی آن، هرگز مشروعیتی ندارد و نه با موضع شورای امنیت و نه مواضع دیگر مشروعیت پیدا نمی کند. ملت یمن حق دارد با تجاوز مقابله کند و با تمام وسایل و امکانات با متجاوز مبارزه کند و از تمام گزینه های موجود هم بهره ببرد و استفاده کند.

رهبر انصارالله همچنین گفت ملت یمن را به صبر و ایستادگی و ثبات و توکل بر خداوند و یکپارچه کردن صفوف و تقویت همبستگی و وحدت داخلی در مقابل این تجاوزگری توصیه می کنم. هر طرف سیاسی احمق یا کودنی که بر این تجاوز تکیه کند و به آن امید ببندد، به خاطر حمایت از ظلم و باطل، مرتکب خیانت ملی شده و این طرف ها، وجهه خودشان را خدشه دار می کنند.

وی در ادامه گفت: سعودی ها به دنبال تحقیر و به ذلت کشاندن یمنی ها هستند، اما ملت یمن هرگز در برابر تجاوز سعودی، تسلیم نخواهد شد و ثابت قدم و استوار باقی خواهند ماند. این حق ملت ما است که با تجاوزگری با تمام وسایل و امکانات و بر اساس شرایط نبرد مقابله کند.

الحوثی با بیان اینکه سعودی ها، یمن را پس از مرحله طولانی از شکست در منطقه، هدف تجاوزات خود قرار داده اند بر ضرورت افزایش تلاش ها در جبهه داخلی برای مقابله با تجاوز خارجی و تحرک در تمام زمینه ها و آمادگی برای تمام سناریوها تاکید کرد. (تسنیم)

به اشتراک گذاری
کد خبر : 1911955370952932694
لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی: