• 7 5
  • 5

فراسوی خبرها

مطهری: بعضی وقتها، کف گرگی لازم است

شنبه 4 بهمن 1393 ساعت 17:22
علی مطهری نماینده تهران در پاسخ به یکی از منتقدانش، از رفتار خود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی دفاع کرده و حتی مدعی شده است که استفاده از "کف گرگی" در چنین شرایطی لازم است.

علی مطهری در پاسخ به آقامحمدی نماینده خرم آباد در نامه ای بااشاره به اتفاقات اخیر در مورد نطق خود در مجلس آورده است: گفته‌اید در گزارش من از ماجرای نطقم، آنجا که رفتار هیاهوکنندگان را که می‌خواستند صدای من به گوش کسی نرسد به رفتار لشکر عمر سعد در روز عاشورا تشبیه کرده‌ام، پس خودم را هم به امام حسین تشبیه کرده‌ام. این برداشت درست نیست زیرا از نظر ادبی و فن بلاغت، در یک تشبیه لازم نیست که از همه جهات میان مشبّه و مشبّه‌به شباهت وجود داشته باشد بلکه شباهت از یک جهت کافی است.

فرموده‌اید با توصیه آقای احمدی‌نژاد در لیست سی‌ نفره تهران قرار گرفتم. این مطلب واقعیت ندارد. در زمان انتخابات مجلس هشتم آقای مصلحی رئیس ستاد بزرگداشت سالگرد شهادت آیت‌الله مطهری بودند و همکاری داشتیم. من طبعاً اولین بار آمادگی خود برای کاندیداتوری را به ایشان اعلام کردم و آنها خودشان مرا در فهرست قرار دادند. به احتمال قوی اگر به دو شاخه دیگر اصول‌گرایان نیز اعلام می‌کردم همین اتفاق می‌افتاد. علاوه بر این، در انتخابات مجلس نهم در هیچ یک از دو فهرست اصول‌گرایان یعنی جبهه متحد و جبهه پایداری حضور نداشتم و در واقع به صورت مستقل و انفرادی شرکت کردم اگرچه در مدت کوتاه بیست روزه فهرستی از همفکران تحت عنوان «صدای ملت» منتشر کردیم که از نظر امکانات مختلف قابل قیاس با آن دو فهرست نبود و در مجموع رأی قابل قبولی آورد، خودم به خاطر رشد اجتماعی مردم تهران، ری، اسلام‌شهر و شمیرانات جزو نفرات اول شدم که در این حوزه انتخابیه کمتر کسی می‌تواند به صورت مستقل چنین نتیجه‌ای بگیرد، آقای محجوب هم انتخاب شدند و چند نفر نیز تا دور دوم پیش آمدند.

آخرین مطلب این که شما و دوستانتان که مزاحمت برای نطق من ایجاد کردید و جناب‌عالی حتی اوراق نطق مرا پاره کردید و البته با مدیریت ضعیف رئیس جلسه باعث تعطیلی جلسه علنی مجلس شدید، موجب انعکاس چندین برابر نطق من در داخل و خارج کشور شدید، یعنی درست برخلاف هدف خود که می‌خواستید حرف من به گوش کسی نرسد عمل کردید و نقض غرض نمودید. علاوه بر این، برخلاف توصیه‌های خودتان خوراک برای رسانه‌های خارجی درست کردید. در حالی که اگر طبق تعلیم قرآن و اصول 84 و 86 قانون اساسی و توصیه رهبر گرامی انقلاب، آرام می‌نشستید و گوش می‌دادید، سخنان من چنین انعکاسی نداشت. کل حرف من این بود که حکم شورای عالی امنیت ملی برای مدت موقت و شرایط اضطراری است، اکنون که کشور در شرایط عادی است حصر خانگی نیاز به حکم قضایی دارد. آیا یک نماینده حق گفتن چنین سخنی را ندارد؟ گفته‌اید چرا از پشت تریبون پایین نیامدید؟ می‌گویم برای این که این بلا به سر شما و سایر نمایندگان نیاید. اگر باب شود که به صرف مخالفت رئیس جلسه یا تعدادی از نمایندگان و حتی اکثر نمایندگان با یک نطق، مانع ادامه آن نطق شوند، علاوه بر وهن مجلس، فردا این بلا سر یک نماینده دیگر می‌آید. لذا من اصرار داشتم که نطق من باید تمام شود، هرچند که دو دقیقه از آن از رادیو پخش نشد. همچنین گفته‌اید کجای قرآن اجازه – به قول شما - «کف‌گرگی» داده است؟ می‌گویم اولا «کف‌گرگی» در کار نبود، ثانیاً گاهی برای کسانی که می‌خواهند خفقان ایجاد کنند «کف‌گرگی» لازم است و ثالثاً می‌توانید به آیه 15 سوره قصص (فوکزه موسی فقضی علیه) مراجعه نمایید. با همه این احوال از کسانی مانند جناب عالی که از روی اعتقاد و به خیال دفاع از نظام دست به این کار زدید بابت ظلمی که بر من رفت گذشتم اما چند نفری را که برای خودنمایی یا پیام دادن به برخی نهادها دست به این کار زدند به خدا واگذار می‌کنم.

خیز قوه قضاییه علیه حلقه خیابان فاطمی

نخستین روزهای بهار ۸۹ بود که الیاس نادران نماینده مجلس هشتم دست به افشاگری پیرامون «حلقه خیابان فاطمی» زد و امروز این پرونده در گام نهایی خود قرار دارد.

خبرگزاری فارس در تحلیلی در مورد اخبار مربوط به محکومیت معاون اول محمود احمدی نژاد نوشته است که الیاس نادران نماینده مجلس هشتم اولین بار دست به افشاگری پیرامون «حلقه خیابان فاطمی» زد وگفت:« ... رحیمی رئیس حلقه خیابان فاطمی است که در مورد منابع فاسد و توزیع آنها تصمیم‌گیری می‌کرد. تقریباً تمام اعضای این حلقه به جز وی دستگیر شدند و اینکه کسی را به دلیل مسئولیت اجرایی مستثنی کنند نه عادلانه است و نه اقدام درستی محسوب می‌شود... دستگاه قضایی باید به وظیفه خود عمل کند و رأس حلقه فاطمی را دستگیر کرده و مبارزه با مفاسد اقتصادی جنبه جدی و واقعی بگیرد... »

اظهارنظر نادران در آن ایام سرمنشأ طرح و پیگیری پرونده‌ای شد که اکنون آخرین مراحل خود را سپری می‌کند و طبق آن محمدرضا رحیمی باید 5 سال و 91 روز را پشت میله‌های زندان سپری کند.

پرونده‌ای که نماینده اصولگرای مجلس در بهار 89 دست به افشاگری پیرامونش زد، در نهایت در زمستان 93 با حکم دستگاه قضا به گام آخرین خود رسید.

شرکت بابک زنجانی به وزارت نفت واگذارشد

مدیرعامل منطقه آزاد قشم با بیان آنکه فراز قشم برابر اعلام دادستانی بابت بدهی هایش به وزارت نفت واگذار شد، گفت: اگرچه قشم ایر در زمان حاضر متعلق به وزارت نفت است اما با مدیریت قبلی اداره خواهد شد.

به گزارش بولتن نیوز، علی اکبر شعبانی فرد افزود: جدا از واگذاری اراضی ایرلاین فراز قشم به ارزش 36 میلیارد تومان بابت بدهی بابک زنجانی به سازمان منطقه آزاد قشم، هتل 150 میلیارد تومانی که بابک زنجانی از سازمان خریداری کرده بود نیز به سازمان عودت داده شد.

وی درباره بازگشت زمین هایی که توسط سرمایه گذاران در دولت قبل از سازمان دریافت شده اما سرمایه گذاری در آنها صورت نگرفته بود، گفت: بنابر دستور دولت تدبیر و امید و دستور اکبر ترکان دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری و اقتصادی مناطق آزاد قرار بر این شد به کسانی که در دولت های قبل، از سوی سازمان برای سرمایه گذاری و ایجاد واحدهای تولیدی و فعالیت های اقتصادی زمین اهدا شده اما زمین ها بدون انجام فعالیت های اقتصادی به تصرف سرمایه گذاران درآمده اند باید به سازمان عودت داده شوند.

شعبانی فرد ادامه داد: با برخی از این سرمایه گذاران مصالحه کردیم و به برخی هم مهلت برای راه اندازی و ادامه کارهای اقتصادی در زمین اعطا شده، البته 400هکتار زمین تصرف شده نیز به سازمان برگشت.

پنتاگون: «داعش» یک درصد از مناطق اشغالی خود را از دست داده است

وزارت دفاع امریکا می‌گوید، از زمان آغاز حملات هوایی ائتلاف به رهبری آن کشور و حملات زمینی نیروهای نظامی عراقی، طی پنج ماه گذشته، گروه «حکومت اسلامی» (داعش) تنها یک درصد از مناطقی را که اشغال کرده بود از دست داده است.

رادیو فردا گزارش داد جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، سوم بهمن ماه، به خبرنگاران گفت طی زمانی که حملات هوایی و زمینی آغاز شده و شدت گرفته است، پیش‌مرگه‌های کرد عراقی و نیروهای نظامی دولتی، ۷۰۰ کیلومتر مربع از مناطق -عمدتا در شمال- را از کنترل نیروهای حکومت اسلامی خارج کرده‌اند.

پیشتر نیز پنتاگون رقم مشابهی را، اما بدون ارائه رقمی از آنچه در کنترل شبه‌نظامیان داعش است، اعلام کرده بود. ولی اکنون ژنرال کربی می‌‌گوید ۵۵ هزار کیلومتر مربع همچنان در دست «حکومت اسلامی» است.

تروریست کشی راه می افتد !

فاکس نیوز در گزارشی به بررسی نبرد پنهان میان القاعده و داعش بر سر راه اندازی خلافت جهانی (جنگ مقدس) پرداخته است. این گزارش معتقد است که شاید این رقابت موجب ضربه زدن این دو گروه به یکدیگر شود، اما این خطر بزرگ هم وجود دارد که رقابت میان این دو، مانند فعالیت های تجاری، منجر به شکوفایی قابلیت ها! و قوی تر شدن آنها شود.

شفاف نیوز در انعکاس این گزارش به نقل از فاکس نیوز نوشت:دولت اسلامی که قبلاً با نام داعش (دولت اسلامی عراق و سوریه) شناخته می‌شد، رقیبی سرسخت برای گروهک القاعده که سابقه بیشتری داشته گردیده است. رهبران آن نمایندگانی از نسل جدید شبه‌نظامیان تندرو هستند که در دعوای قدرت بر سر سوریه و آینده‌ خلافت خود از القاعده جدا شدند.

بر اساس این گزارش، هر دو گروه یک هدف نهایی را دنبال می‌کنند: برقراری یک خلافت جهانی تحت نسخه خشنی از شریعت اما آنها بر سر اینکه کدام تاکتیک و راهبرد بهترین است و همچنین بر سر اینکه چه کسی باید جهاد را به منظور ایجاد خلافت رهبری نماید با یکدیگر درگیر هستند.

القاعده‌ امروز سازمانی بسیار متفاوت‌تر از دوران شکوفایی اسامه بن لادن است. این شبکه در حال حاضر بسیار گسترده‌تر و غیرمتمرکز است. توسعه‌ این گروهک تا اندازه‌ای با جذب دیگر گروه‌های افراطی سنی تشدید شده است.

به اشتراک گذاری
کد خبر : 1806940733127150345
لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی:

نظرات شما ( 5 نظر )

امان ازدست آقازاده ها اینها با حقوق 12میلیونی ورانت های آنچنانی کجا جهاد مغنیه ها کجا........
فكر كنم عقلم قد بدهد كف گرگی یعنی جه وكاربردش چیست اگر نشدازیكی میپرسیم.
جناب اقای علی مطهری فرزند استادشهید مطهری هستند وقطعا استاد شهید در تربیت ورسیدگی به فرزندانشان سنگ تمام گذارده اندوهمانند سایر شاگردانشان در تعلیمات واموزش باظرافت ونكته سنجی ودقت عمل كرده اند.اقای علی مطهری را از بسیاری از نمایندگان باسوادتر ودلسوزتر به انقلاب ومهمتر از ان به مقام معظم رهبر عظیمالشان میدانم ووجود ایشان در صحنه برای تداوم انقلاب لازم است.
خیز قوه قضاییه علیه حلقه خیابان فاطمی !!!! كدوم خیز ؟؟ شورش در اومد دیگه تو این كشور 200 میلیارد دزدی كرده ولی همش به 3 میلیارد رد مال محكوم شده ... بقیش چی میشه؟ كجا رفته ؟
درود بر مطهری