• 223 6
  • 24

ضارب شهید خلیلی به قصاص محکوم شد

دوشنبه 7 مهر 1393 ساعت 14:35
شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران امروز - دوشنبه - با صدور حکمی ضارب طلبه شهید امربه معروف و نهی از منکر شهید خلیلی را به قصاص نفس محکوم کرد.

ضارب شهید خلیلی که جلسه رسیدگی به پرونده اش در آخرین روز از شهریور ماه سال جاری در شعبه 1113 دادگاه کیفری استان تهران و به ریاست قاضی اصغرزاده برگزار شده بود، به قصاص نفس محکوم شد.

علی خلیلی تیر سال 1390 هنگام بازگشت به منزل توسط افراد شرور مورد ضرب و جرح قرار گرفت که پس از دستگیری ضارب و مطرح شدن شکایت، خلیلی در نهایت رضایت داد.

چهارم فروردین سال 1393، علی خلیلی در بیمارستان درگذشت و یک ماه بعد رییس سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد که ضربات وارده به خلیلی با مرگ او بی ارتباط نبوده است، از این رو با شکایت اولیای دم، رسیدگی به پرونده وی دوباره در دستور کار قرار گرفت.

نخستین جلسه دادگاه ضارب شهید خلیلی 12 خرداد سال جاری در شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی اصغرزاده برگزار شد و در نهایت این پرونده برای رفع نقص به دادسرا بازگردانده شد.

دومین جلسه دادگاه در آخرین روز از شهریورماه سال جاری برگزار شد که نماینده دادستان با حضور در جایگاه پنج دلیل مباشرت به قتل عمدی متهم را بیان کرد.

متهم که در حال حاضر یک جوان 22 ساله است، در دفاع از خود گفت: در آن زمان مست بودم و در حال خودم نبودم و از آنجا که شهید خلیلی عینک خود را درآورده بود و به سمت من حمله ور شده بود و من نیز مست بودم به قصد ترساندن به سوی او چاقو پرتاب کردم.

اولیای دم شهید خلیلی نیز در ادامه جلسه دادگاه بر اجرای حکم قصاص خود پافشاری داشتند.

وکیل مدافع اولیای دم شهید خلیلی در این جلسه دادگاه با اشاره به انتقاد وکیل تسخیری متهم نسبت به رضایت قبلی مرحوم و اولیایش گفت:رضایت و گذشت علی خلیلی در رابطه با جرح وارده بوده اما اعمال حق قصاص از حقوق حقه اولیای دم است.

حامد صفری ریزی با اشاره به اینکه نوع عمل متهم در وارد کردن ضربه چاقو به گردن در همه اقشار جامعه کشنده است، افزود: ادعای مستی متهم کذب است بنابر این با توجه به نظریه ثانویه کمیسیون پزشکی قانونی مبنی بر اینکه ضربه وارد شده باعث مرگ علی خلیلی شده قتل عمد توسط متهم محرز است.

از آن سو وکیل تسخیری متهم با بیان اینکه موکلم هیچ آشنایی و عداوتی با شهید خلیلی نداشته، وارد کردن ضربه چاقو را غیرعمدی دانست و مقصر اصلی در مرگ شهید خلیلی را قصور بیمارستان ها در پذیرش و درمان شهید خلیلی عنوان کرد.(ایرنا)

به اشتراک گذاری
کد خبر : 1662810919849952723
لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی:

نظرات شما ( 24 نظر )

موارد مشابه این همیشه متهمان به راحتی دستگیر می شوند ، ولی افرادی مثل اسید پاشها هرگز دستگیر نمی شوند?? چرا?!!!!!!!!!!
بخشش همیشه مطلوب نیست. آدمهای بی شرافت و بی غیرتی که تا انسان شدن فاصله زیادی دارند و چون علفهای هرزی در اجتماع رو به رشد فزاینده هستند جایی نخواهند داشت و باید به سزای کارهای زشت خود برسند. جوان 22 ساله با این وضعیت قطعا ریسک بزرگی برای جامعه و آینده محسوب می شود.
آقا موسی عزیز علی(ع) هم به امام حسن(ع) بخشش در قتل غیر عمد و بدون عداوت قطعاً لذت بخش تر از قصاص است ولی نه در این مورد كه یك 22 ساله به خود جرات ضربه زدن به گردن طرف مقابل بده و قطعاً میدونسته این ضربه براحتی می تونه كشنده باشه
منم با نظر نوری موافقم
آقاموسی حضرت علی علیه السلام قاتلش مرادی راقصاص كرد كسی كه به ناموس مردم تجاوز می كنه رو باید بخشید كه مزاحم یه ناموس دیگه بشه؟؟؟؟ بخشش بعضی گناهان درسته لذت بیشتری داره ولی این جورآدمهاروبایدزجر كش كرد نه قصاص....
بخشش باعث یک عمر عذاب وجدان قاتل است واین برای او ازاعدام بدتر ....
ما در جامعه شاهد اعدامهای زیادی بودیم ام همانگونه که ملاحظه میفرمایید تاثیر گذار در جلوگیری ازارتکاب جرم نبوده پس بهتر است همانطور که شهید علی خلیلی ضارب را بخشیده خانواده محترمشان هم از او طبعیت کنند و مطمئن باشن که در عفو لذتیست که در انتقام نیست
احتمالا شهید خلیلی اگر در سن 60سالگی هم فوت میکردن مقصر چاقو بوده وقتی که رضایت دادن دیگه قصاص یعنی چه
چی باید گفت اخه اون موقع 18 یا 19 سالش بوده این قاتل که مزاحم دختر مردم شده چاقو هم داشته .....شاید هم اشتباه کرده شاید هم نه ذاتش خراب باشه .....
گذشت افراد شرور را شرورتر میکند
باید اعدام بشه کاملا با نظر مهندسی پزشکی موافقم
اعدام بهترین مجازات برای اوست .
شهید خلیلی که رضایت داده بود و واقعاقصور بیمارستانها هم موثر بوده در شهادتشون. باید به تصمیم شهید در مورد رضایت احترام گذاشته شود و درغیراینصورت باید بیمارستانها و ریساشون هم اعدام بشن.
این مساله خیلی رسانه ای شد وغوغا به پا کرد به نظر من قاضی دادگاه تحت تاثیر بوده ورای اون درست نیست
ببینیم اینجا ببخششی در کار هست یا نه فقط بخشش مال مردم عادی....!میگن لذتی که در ببخشش هست در انتقام نیست