• 6 3
  • 2

فراسوی خبرها

تهدید خلیفه داعش برای اشغال کویت

چهارشنبه 15 مرداد 1393 ساعت 14:53
در پی تهدید سرکرده گروه تروریستی داعش برای اشغال کویت، منابع امنیتی این کشور از کنترل بعضی کاربران شبکه‌های اجتماعی خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، روزنامه "السوسنه" چاپ اردن اعلام کرد، "ابوبکر بغدادی" سرکرده گروه تروریستی داعش که خودش را "خلیفه مسلمانان" نامیده است، تهدید کرده است که برای جنگ با آمریکا، کویت را اشغال خواهد کرد.

سایت شبکه عراقی "سومریه نیوز" به نقل از این روزنامه اردنی نوشت: بغدادی در صفحه توییتر خود اعلام کرده است که ما با آمریکا حسابهایی داریم که باید تصفیه شود.

سرکرده داعش با ادعای اینکه دست این گروه تروریستی به آمریکا نمی رسد، خاطرنشان کرد: ما نمی توانیم به آمریکا برویم، پس خود آمریکا نزد ما می آید؛ و این کار با گرفتن کویت انجام می‌شود، پس از آن آمریکا می آید و ما با آن می جنگیم و انتقام می گیریم.

در همین راستا، منابع امنیتی کویتی اعلام کرده‌اند که وزارت کشور کویت در حال کنترل کاربرانی است که در شبکه اجتماعی توییتر از داعش حمایت می کنند و مردم را به ضربه زدن به امنیت و ثبات این کشور و فتنه انگیزی تشویق می کنند. این منابع تأکید کرده اند که پس از جمع آوری مدارک لازم، به صورت قانونی با این افراد برخورد خواهد شد.

ادعای سرکرده گروه تروریستی داعش برای جنگ با نیروهای آمریکایی درحالی است که پیشتر گزارشهای بسیاری در خصوص آموزش وی توسط آمریکا و رژیم صهیونیستی منتشر شده است.

سرکرده گروه تروریستی داعش، در زمان حضور اشغالگران آمریکایی در عراق، زندانی نیروهای آمریکایی بود و پیش از خروج آنها، به همراه شماری از سران و اعضای القاعده آزاد شد.

همایش رنگین تامین اجتماعی در هتل دیزین!

شنیده ها حاکی از آن است این روزها هتل دیزین تهران میزبان مدیران تامین اجتماعی است و مسئولان این سازمان عریض و تحویل در این هتل همایش برگزار کرده اند.

سایت ناطق نیوز گزارش داد:گفتنی است در ماه های اخیر با مطرح شدن اقتصاد مقاومتی یکی از مسائلی که بسیار به آن پرداخته می شود مهمانی ها و همایش های پرهزینه سازمان ها و وزارت خانه هاست ولی متاسفانه باز هم شاهد برگزاری چنین مراسماتی از سوی سازمان ها هستیم.

هنوز مشخص نیست موضوع این گردهمایی مدیران تامین اجتماعی چه چیزیست و دلیل برگزاری آن در یکی از هتل های مجلل و چند ستاره تهران چیست؟

قابل ذکر است در ایام ماه مبارک رمضان مراسم افطار سازمان بازنشستگان تامین اجتماعی در برج میلاد با واکنش تند برخی نمایندگان مجلس مواجه شد و نادر قاضی پور در این باره به خبرنگار ناطق گفت: مسئولان تامین اجتماعی باید بجای برگزاری افطاری های سنگین و پرهزینه قدری به فکر ارتقاء کیفیت بیمه هایشان باشند تا هر از چندگاهی شاهد بروز اعتراضات اقشار گوناگون در سراسر کشور نباشیم.

حساب مالی شبکه‌های ماهواره‌‌ای اسلام آمریکایی در بانک‌های ایران!

پس از تعطیلی دفاتر تعدادی از شبکه‌های غیرقانونی ماهواره‌ای در شهرهای کشور توسط وزارت اطلاعات، این شبکه‌ها ضمن اعلام شماره حساب در بانک‌های ایرانی درخواست کمک مالی می کنند.

به گزارش جهان، این شبکه های به ظاهر دینی که در راستای ایجاد تفرقه میان مذاهب اسلامی به تولید برنامه می‌پردازند، علاوه بر اعلام شماره حساب‌هایی از بانکهای ایرانی برای دریافت کمک مالی، از سامانه‌های پیامکی داخلی برای ارتباط با مخاطبان خود بهره‌گیری کرده و به معرفی دامنه‌هایی با پسوند «ir.» که با مجوز «پژوهشگاه دانش‌های بنیادین» ثبت می‌شود، می‌پردازد.

باید از دستگاه‌های امنیتی پرسید اگر این اقدامات توسط شبکه‌هایی نظیر BBC و VOA و دیگر شبکه‌های ضد انقلاب ریز و درشت انجام می‌شد که اهدافی همراستا با همین شبکه‌های به ظاهر اسلامی اما تکفیری و وحدت‌شکن دارند، چه برخوردی با آنان صورت می‌گرفت؟

گفتنی است وزارت اطلاعات اخیرا در اطلاعیه‌ی اعلام کرد: با اقدامات اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) دفاتر تولید تعدادی از شبکه‌های ماهواره‌ای که در چهار استان کشور به طور مخفیانه و غیرقانونی در راستای ایجاد اختلافات مذهبی و تشدید تفرقه در جهان اسلام و تخریب وجهه تشیع فعالیت می‌کردند، شناسایی گردیده وبا حکم قضایی تعطیل و عوامل آنها بازداشت شدند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: این شبکه‌ها در راستای اهداف برخی سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه و تأمین اهداف استکبار جهانی فعالیت نموده و در جهت مخدوش نمودن وحدت و مصالح جهان اسلام در پوشش برنامه های مذهبی و شعائر اسلامی فعالیت می‌کردند.

حجت الاسلام غرویان:راه برای انصار حزب الله باز شود، سنگ روی سنگ بند نمی شود

حجت السلام و المسلمین محسن غرویان معتقد است که در صورت باز شدن راه برای جریان های خودسری چون انصارحزب الله، در جامعه هرج و مرج ایجاد شده و سنگ روی سنگ بند نمی شود.

محسن غرویان استاد حوزه و دانشگاه در واکنش به بیانیه های انصار حزب الله در مورد حضور گشت های ویژه امر به معروف و نهی از منکر و خطر فعالیت مجدد گروه های خودسر به «انتخاب» گفت: مقام معظم رهبری با هشدارهایی که داده اند افراطیون را نسبت به انجام کارهای افراطی و خلاف قانون نهی شدید کرده اند.

وی افزود: به هر حال کشور دارای نظم و قانون است و هرج و مرج نباید اتفاق بیافتد، چون اگر راه برای گروه های خودسر و هرج و مرج طلب باز شود سنگ روی سنگ بند نمی شود و به همه ی ملت ضرر خواهد رسید.

این استاد حوزه اضافه کرد: کسانی که خود را پیرو ولایت و ذوب در آن می دانند و مدعی بصیرت هستند، باید رهنمودهای رهبری را سرلوحه کار خود قرار داده و دست به کارهای خلاف قانون نزنند.

وی در ادامه اقدامات اخیر گروه های تندرو را در جهت عصبانی کردن و عرض اندام در مقابل رئیس جمهور دانست گفت: اینها کسانی هستند که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته را برنمی تابند و روحیه اطاعت از قانون و رای ملت ندارند.

وی ضمن اشاره به به تلاش انصار حزب الله برای حضور مجدد در کشور گفت: کاملا پیداست که این حرکت های سیاسی و تحریک امیز در جهت ایجاد تشنج و تفرقه در ملت است.

حجت الاسلام و المسلمین غرویان افزود: مقام معظم رهبری به شدت با این مسائل مخالفند، ایشان در 14 و 15 خرداد گفتند، قدرت برخواسته از رای ملت محترم است و هرگونه مخالفت با ان حرام شرعی است، بنابراین هرگونه حرکت و اقدام خلاف قوانین و مقررات دولتی و حکومتی خلاف شرع است و حرام بین است.

وی در ادامه گفت: اخیرا یکی از افراطیون گفته است که ما حتی از مقام معظم رهبری جلوتر حرکت می کنیم و اسم این را گذاشته است، «فدای رهبری شدن» و «دفاع از رهبری».

غرویان اضافه کرد: اینها به خود اجازه می دهند حتی جلوتر و تندتر از مقام معظم رهبری حرکت کنند و در توجیه آن می گویند «می خواهیم فدایی باشیم» و اقدام خود را فداکاری می نامند. این گروه ها خطر بسیاری بزرگی به شمار می آیند، چراکه اگر این باب بار شود که ما احتیاج به قانون، وزارت کشور نداریم، انوقت همه ی اینها زیر سئوال می رود و هرج و مرج زیاد می شود.

وی همچنین ورود گشت های انصار حزب الله به حوزه ی امر به معروف و نهی از منکر را مضر دانست و گفت: این اقدامات اصلا نتیجه ی عکس دارد، وقتی به حضرت امام حمینی خبر دادند که چنین حرکات تندی می شود، گفتند خود این کسانی که این اقدامات تند را انجام می دهند، بگیرید و تنبیه کنید.

به اشتراک گذاری
کد خبر : 1596338581311518772
لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی:

نظرات شما ( 2 نظر )

ابوبکر البغدادی فردی است که گویا فیلمهای تخیلی خیلی دیده !
شایدامریکا بیادهمشون دست به یکی بشن ...