• 2 6
  • 21

عناوین برگزیده روزنامه های صبح چهارشنبه

جزئیات ثبت‌نام اینترنتی یارانه نقدی از 20 فروردین

چهارشنبه 28 اسفند 1392 ساعت 09:22
روزنامه های صبح امروز در مهمترین عناوین خود مطالبی همچون؛ «رونمایی از نقشه راه ۹۳ در پایتخت معنوی ایران»،«پوتین:دوران یکه تازی غرب به پایان رسیده است»،«کریمه رسما به روسیه ملحق شد»،«همه دیدنی های نوروزی تلویزیون»،«ثبت دادخواست ها در مراکز استان ها الکترونیکی می شود» و«جزئیات ثبت‌نام اینترنتی یارانه نقدی از 20 فروردین» را منتشر کردند.

جام جم:جزئیات ثبت‌نام یارانه نقدی

معاون اجرایی رئیس‌جمهور گفت: متقاضیان مرحله دوم هدفمندسازی یارانه‌ها می‌توانند از طریق اینترنت بر اساس جدول زیر از 20فروردین93 ثبت‌نام کنند.

محمد شریعتمداری در مصاحبه با واحد مرکزی خبر گفت: اگر پیش از این قرار بود گام نهایی اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها در دو مرحله برداشته شود، اکنون دولت قصد دارد به دلیل برخی موارد گام نهایی را طی چند سال بردارد و در مدت طولانی‌تری حامل‌های انرژی را به قیمت واقعی برساند.

شریعتمداری با تأکید بر این‌که افزایش قیمت حامل‌های انرژی در سال آینده محدود خواهد بود، افزود: برای اجرای مرحله دوم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها لازم بود، هماهنگی‌های لازم با بخش‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی رسانه ملی که مسئولیت تولید و پخش برنامه‌های مختلف را دارد، انجام شود تا ضمن کمک به دولت در اجرای مرحله دوم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، آگاهی‌های لازم هم به مردم داده شود. شریعتمداری با قدردانی از برگزاری نشست مشترک مسئولان و برنامه‌سازان رسانه ملی با دست‌اندرکاران دولتی اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، پیش‌بینی کرد با تدابیر اندیشیده شده و هماهنگی‌های لازم، گام دوم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها بخوبی برداشته شود.

در این نشست علاوه بر آقای ضرغامی رئیس رسانه ملی، آقای صادق مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهور و شماری از کارشناسان و متخصصان اقتصادی رسانه ملی نیز حضور داشتند.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور همچنین ابراز امیدواری کرد با اجرای مرحله دوم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها در سال 93 مردم بتوانند خدمات بهداشتی و درمانی مطلوب‌تری نسبت به سال 92 دریافت کنند. وی گفت: با وجود همه تلاش‌های نهادهای خدماتی و بیمه‌ای کشور برخی قشرهای جامعه در شرایط مطلوبی زندگی نمی‌کنند و دولت در تلاش است در مرحله دوم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها قدمی در جهت حل مشکلات و تأمین امنیت غذایی اقشار هدف بردارد. شریعتمداری افزود: همچنین تلاش شده است در حوزه حمل و نقل عمومی خدمات مطلوب‌تری ارائه شود. معاون اجرایی رئیس‌جمهور تصریح کرد: در گام دوم اجرای قانون خوب هدفمندسازی یارانه‌ها به ارائه خدمات حوزه تولید، حمل و نقل، بهداشت و درمان و تأمین امنیت غذایی توجه بیشتری خواهد شد که در گام نخست تا حدودی مغفول مانده بود. وی درباره زمان آغاز توزیع پرسش‌نامه‌های مربوط به متقاضیان دریافت یارانه نقدی و مدت دریافت این پرسش‌نامه‌ها گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و قانون مصوب مجلس از بیستم فروردین 1393 به صورت خوداظهاری افرادی که خود را نیازمند دریافت یارانه نقدی می‌دانند باید به صورت اینترنتی نام‌نویسی و تقاضای خود را ارائه کنند.

زمان ثبت‌نام شهروندان براساس کد ملی

شریعتمداری گفت: نام‌نویسی از متقاضیان دریافت یارانه نقدی به صورت اینترنتی است و در روستاها نیز افراد می‌توانند به دفاتر خدمات پست و پیشخوان دولت و همچنین شوراهای اسلامی محلی، فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها، استانداری‌ها، مراکز کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و کافی نت‌ها مراجعه کنند و فرصت کافی نیز برای این کار در نظر گرفته شده است. معاون اجرایی رئیس‌جمهور با بیان این‌که نام‌نویسی بر اساس شماره ملی افراد خواهد بود، افزود: از بیستم فروردین 93 افراد متقاضی دریافت یارانه نقدی که رقم نخست سمت راست شماره ملی آنها صفر است، برای ثبت‌نام مراجعه می‌کنند.

وی گفت: روز بیست و یکم فروردین نیز افراد متقاضی که نخستین رقم سمت راست شماره ملی آنها عدد یک است نام‌نویسی می‌کنند و به همین ترتیب تا افرادی که رقم سمت راست شماره ملی آنان 9 است ادامه می‌یابد.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور با بیان این‌که متقاضیان دریافت یارانه نقدی از منازل هم می‌توانند نام‌نویسی کنند، تصریح کرد: ثبت‌نام این بار با ثبت‌نام دفعه قبل تفاوت دارد و این دوره مختص کسانی است که نیازمند و متقاضی دریافت یارانه نقدی هستند. وی گفت: البته برخورداری مردم از خدمات ناشی از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها عمومی است اعم از افراد غنی و کسانی که استطاعت مالی کافی ندارند مانند استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی.

شریعتمداری افزود: طبیعی است دولت در حد توان هم بر افزایش سطح خدمات مشمول بیمه تدریجاً خواهد افزود و هم پوشش بیمه همگانی را گسترش خواهد داد و تمامی اقشار مردم را که به هر دلیل از پوشش بیمه برخوردار نیستند از دریافت خدمات بیمه برخوردار خواهد ساخت.

وی با بیان این‌که امیدواریم این مرحله از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه بتواند نقاط مغفول در اجرای قانون مذکور در دوره اول را تا حدودی مورد توجه قرار دهد و به قابلیت اجرا درآورد، گفت: پایین بودن سطح قیمت‌ حامل‌های انرژی در کشور مصرف بی‌رویه را ترویج کرده و به آن دامن می‌زند و در شهر و روستا اسراف در مصرف این منابع فوق‌العاده است، البته در عین حال در برخی نقاط با محدودیت‌های جدی روبه‌روست.

وی افزود: شدت مصرف انرژی در کشور ما چهار برابر دنیا و سرانه مصرف انرژی در کشور ما دو برابر اروپاست.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور گفت: البته این نقیصه بزرگ تنها به رفتار مصرفی مردم شریف کشورمان برنمی‌گردد، بلکه به فناوری به کار گرفته در تولید و حمل و نقل و سیستم‌های گرمایش و سرمایش نیز مربوط می‌شود و دولت هم در این زمینه تکالیفی دارد که باید به تکالیف قانونی خود عمل کند و این کار مشترکی است که باید هر دو طرف پیش ببرند.

وی درباره کمک رسانه ملی به دولت گفت: رسانه ملی با تبیین اصل و ضرورت اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها که عمدتاً محور اصلی آن به اصلاح قیمت حامل‌های انرژی بازمی‌گردد می‌تواند کمک شایانی به اجرای مطلوب آن کند.

شریعتمداری افزود: یکی از خدمات خوبی که صدا و سیما تاکنون انجام داده است و با دقت بیشتری نیز انجام می‌دهد این است که اصلاح قیمت حامل‌های انرژی کاری ضروری و کمکی بزرگ به اقتصاد کشور است. معاون اجرایی رئیس‌جمهور گفت: دولت قصد دارد در اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها برنامه‌ای میان‌مدت را پیش گیرد و تا سال‌های آینده قیمت حامل‌های انرژی را به 95 درصد نرخ فوب خلیج فارس برساند.

وی افزود: تشریح این روند از سوی اقتصاددانان، مسیر روشنی را ترسیم می‌کند که سرمایه‌گذاران تکلیف خود را با فعالیت مختلف کشاورزی، خدماتی، صنعتی و معدنی می‌دانند و متوجه می‌شوند که در چه عرصه‌ای و با چه شرایطی باید سرمایه‌گذاری کنند و با چه محدودیت‌هایی مواجه هستند که گشایشی برای رفع ابهاماتی است که سرمایه‌گذاران مدت‌های مدیدی است با آن مواجهند.

شریعتمداری افزود: تشریح مبانی نیامدن و ثبت‌نام نکردن افراد به‌طور عام از باب تشخیص استغنای مردم و جایگاه و منزلتی است که دارند. وقتی بدانند این منابع در محل‌های مناسبی هزینه و موجب افزایش سطح رفاه عمومی می‌شود و بویژه در صورتی که این نیاز وجود نداشته باشد، برای عموم مردم بسیار مهم است. وی تأکید کرد: توضیح این‌که منابع مازاد حاصل از ثبت‌نام نکردن مردم به خزانه و پس‌انداز دولت نمی‌رود، بلکه به‌گونه‌ای دیگر در حوزه خدمات عمومی به نحو مطلوب‌تری به مردم ارائه می‌شود نیز حائز اهمیت فراوان است.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور گفت: تشریح همین مبانی توسط کارشناسانی که معتقد به این راه هستند با استفاده از توان رسانه ملی از کارهایی است که مورد انتظار است و بحمدالله صدا و سیما هم تا کنون در اجرای این هدف هم در مرحله اول و هم در مرحله دوم قدم‌های خوبی برداشته و در ادامه نیز برخواهد داشت.

وی درباره این‌که نتایج پرسش‌نامه ثبت‌نام مردمی چه زمانی اعلام می‌شود، افزود: قرار نیست نتایجی اعلام شود، هر فرد نیازمند یارانه‌ای ثبت‌نام می‌کند، بعد از این‌که کار ثبت‌نامش تمام شد پیامکی برایش ارسال می‌شود و در شبکه ثبت‌نام شده سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها قرار می‌گیرد.

شریعتمداری گفت: در اجرای قانون، دولت مکلف است بتدریج اطلاعاتی را که ثبت‌نام‌کنندگان در اختیار قرار می‌دهند با واقعیت‌هایی که دولت از طریق شبکه‌های مختلف اطلاعاتی به آن دسترسی دارد مقایسه کند و اگر مغایرت داشت نسبت به حذف و استرداد وجوه و جریمه اشخاص غیرواجد شرایط طبق قانون اقدام نماید. وی افزود: افرادی که اطلاعات نادرست ارائه کنند، سه برابر یارانه دریافتی جریمه می‌شوند و طبیعی است که این موضوع در ادامه مسیر است و در آغاز فقط ثبت‌نام به صورت عادی و با اعتماد به اظهارات متقاضیان نیازمند انجام می‌شود و مقایسه راستی‌آزمایی مربوط به مراحل بعد است که از طریق نهادهای ذی‌ربط بتدریج صورت خواهد پذیرفت.

جام جم

-انتخابات مجلس دهم الکترونیکی برگزار می شود
-آخرین توصیه ها به مسافران بهاری
-همه دیدنی های نوروزی تلویزیون
-جزئیات ثبت نام یارانه نقدی

خراسان

-الزام همه دستگاه ها و نهادهای کشور به همکاری آرشیوی با میراث فرهنگی
-زمان بندی ثبت نام اینترنتی دریافت یارانه در مرحله دوم هدفمندی اعلام شد
-رونمایی از نقشه راه ۹۳ در پایتخت معنوی ایران
-نیمه تعطیلی درمان در تعطیلات نوروزی

جمهوری اسلامی

-امروز در اوکراین، شرق و غرب برای منافع خود تلاش می کنند
-همه باید برای حل معضلات و مشکلا مردم تلاش کنیم
-ابزار رضایت ایران و 5+1 از پیشرفت مذاکرات
-پوتین:دوران یکه تازی غرب به پایان رسیده است

کیهان

-گاز طبیعی فاز 12 پارس جنوبی وارد شبکه سراسری شد
-ایران می تواند علیه گزارشگر ویژه سازمان ملل اقامه دعوی کند
-گفت و گوی فشرده ایران و 1+5 در روز اول مذاکرات وین
-کریمه رسما به روسیه ملحق شد

شرق

-محمد جواد لاریجانی رییس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه:باید مسیر رفع حصر را تسهیل کنیم
-ورود سپاه به عرصه مبارزه با قاچاق مواد مخدر
-پیوستن کریمه به روسیه رسمی شد
-ووشو ایران قهرمان جوانان جهان

ایران

-فهرست محکومان مشمول عفو تقدیم رهبری شد
-اعتدال و عقلانیت نسخه عبور از بحران ها
-آغاز تحریم غرب و روسیه علیه یکدیگر
-یک گام تا بازگشت با شکوه بهار

حمایت

-وصول بیش از 2 هزار میلیارد تومان از مطالبات بانک ها
-بیست اسفند زمان آغاز ثبت نام مرحله دوم هدفمندی یارانه ها /ثبت نام اینترنتی است
-ثبت دادخواست ها در مراکز استان ها الکترونیکی می شود
-تمهیدات قضایی برای محافظت از منابع طبیعی در ایام نوروز

تهران امروز

-غلبه حاشیه بر متن در آخرین گفت‌و‌گوی اتمی 92
-مدیریت جهادی ‌راهبرد اقتصاد مقاومتی
-تحریم روسی در برابر تحریم آمریکایی
-500 شهر کشور دچار بحران ‌کم‌آبی

سیاست روز

-سیاه‌نمایی غرب درباره حقوق بشر به خاطر شکست در مذاکرات هسته‌ای است
-اتهام به سلامت انتخابات، توهین به مردم
-نوروز امسال مراقب آثار تاریخی باشیم
-سالی که نکوست...

راه مردم

-سین مثل سرباز! /وزیر کشور:انشاءالله شاهد خبرهای خوش درباره 5 مرزبان ایرانی خواهیم بود
-دیدار با خانواده یکی از سربازان ربوده شده
-واکنش دایی درباره حمله به مازاراتی اش
-فساد 2/7 میلیارد دلاری در نفت

وطن امروز

-هاشمی رفسنجانی دولت خاتمی را متهم به تقلب در انتخابات 84 کرد /دروغ
-3 فیلم برتر سال 92
-عیدی دولت به منتقدان
-سال مخفی کاری

قانون

-افشای رقم بدهی 70 میلیاردی باشگاه پرسپولیس
-ای کاش سربازان ما به خانه هایشان بازگردند
-ریشه ها و دلایل ملی شدن صنعت نفت
-کجا ایستاده بود؟ کجا ایستاده است؟

به اشتراک گذاری
کد خبر : 1423672233301537710
لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی :

نظرات شما ( 21 نظر )

( 0 ) ( 0 )
سلام خواهش میکنم هرچی زودتر به خانواده های نیاز مند رسیدگی کنید. باتشکر
( 0 ) ( 0 )
چرا به بعضی خانواده ها اس ام اس نمیاید
( 0 ) ( 0 )
من خودم شش ماه است در شیراز بیمه بیكاریم تمام شده است و هنوز كاری نیافته ام شما بگویید بعد از 10 سال سابقه بیمه و سن 45 سال كدوم شركت منو استخدام می كند . ضمنا یكی از دوستانم می گفت این برج بیمه بیكاریش همان 470 هزار تومان واریز شده است و هیچ افزایشی نسبت به سال قبل ندارد ضمنا دوستم یك فرزند دارد و طبق مصوبات دولت باید ماهی 490 خوردهی بیمه بیكاری كه حقش بود می دادند نمی دانم چرا این 20 تومن كم كردن كسی كه جو.ابگو نیست لطفا بنویسید یكی شاید ببیند در شیراز هر چه غول بیكاری از نردبان بالا و پایین می رود مسئول عزیز هنوز بیكاری بیداد می كند
( 0 ) ( 0 )
اول همه چیز رو گرون كردن و بعد دارن میگن یارانه نگیرین؟؟ فردا هم یارانه رو كلا برمیدارن!! اونوقت معنای اجرای عدالت رو به هم نشون میدن چون فقط ما بیچاره هایی كه درامدمون یارانه هست كلا بدبخت میشیم!! بابا قیمت ها رو برگردونین به حالت قبل یارانه!!!! بعد بگین یارانه نخواین........
( 0 ) ( 0 )
همسر من بیکاره...وهیچ درامدی نداره.کاش توی فرمها برای کسانی که هیچ درآمدی ندارن هم جایی میزاشتن..درحالیکه نوشتن کسانی که کمتر از 600 هزار تومان حقوق میگیرن.
( 0 ) ( 0 )
چی باید گفت.فکر فقرا باشید
( 0 ) ( 0 )
چرا ما جوانهارو سركار خوب نمیزارید چرا باید بیكار باشیم بابا ما ادمیمممممممممممممم
( 0 ) ( 0 )
فقط فكر جوانای بیكار و ادمای فقیر جامعه باشید
( 0 ) ( 0 )
یارانه پیشكشتون مشكل ارز دانشجویی رو حل كنید كه ما بیچاره ها بتونیم برگردیم سر درس و زندگیمون.45000 ب چ دردم میخوره وقتی سالیانه مابه التفاوت تا 40.000.000 برای ارز ضرر میدیم
( 0 ) ( 0 )
با سلام .حركت خوبی هست اما!ایا اصولی به این موصوع فكر كردن !ایا دریافت یارانه ها فقط برای كالاهای خاصی هست؟خوب یارانه بنزیین و دیگر كالاهایی كه اتوماتیك بار رو به افزایش می باشد چی؟فاز دوم موقعی كار امد میشود كه قیمت ها ثابت یا حداقل درصد كمی بر انها افزوده شود چون تا الان هم قدرت خرید مردم كم و از نطر اقتصادی در شرایط نابسامان قرار دا یم و خواهشا در اخر بیشتر به فكر كار و امنیت كار برای جونان عزیز باشید با تشكر
( 0 ) ( 0 )
چرا به فكر ما نیستید چرا ما جوانهارو سركار نمیذارید مگه ما حق زندگی كردن نداریم ؟؟؟
( 0 ) ( 0 )
این كار روحا نی نیست مسله یارانه را اشتون حل می كنید
مخاطب گرامی با سلام لطفا نظر خود را واضح تر بنویسید و ارسال فرمایید. با تشكر
( 0 ) ( 0 )
من هم ازهموطنانمكه وضعیت مادی خوبی دارندونیازبه یارانه ندارندهرچندحق انهاهم هست، خواهش می كنم انصراف دهند و به فكرفقیر و فقرا باشند
( 0 ) ( 0 )
سلام از پولدار ها خواهش می كنم كه از یارانه انصراف بدهند كه كمكی به درمان ما بیچارها بشود
( 0 ) ( 0 )
اگر می خواهند یارانه ندهند چرا هزینه های اب برق وگاز 20درصد گران می كنند