• 2 1
  • 0

دولت آبادی خبر داد

دستگیری ۲۰ نفر مرتبط با ترورهای هسته‌ای

سه شنبه 18 تیر 1392 ساعت 12:51
دادستان عمومی و انقلاب تهران از دستگیری ۲۰ نفر مرتبط با ترورهای هسته‌ای، صدور کیفرخواست برای متهمان پرونده ستار بهشتی و باز بودن پرونده خبرنگاران مرتبط با شبکه بی بی سی خبر داد.

عبارس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران صبح امروز سه شنبه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه سرپرست دادسرای جرایم رایانه‌ای در جمع خبرنگاران حاضر شده و درباره پرونده فوت ستار بهشتی یک وبلاگ‌نویس گفت: بازپرس پرونده تحقیقات خود را انجام داده و به زودی برای متهمان پرونده پس از اخذ آخرین دفاع کیفرخواست صادر خواهد شد.

دادستان تهران همچنین درباره رسیدگی به پرونده گودبرداری‌های غیراصولی منجر به حادثه نیز گفت: ما تلاش می‌کنیم تا در مرجع مورد نظر به این پرونده‌ها رسیدگی شود تا بتوان نتیجه بهتری از رسیدگی‌ها بگیریم.

وی گفت: در پرونده مرگ 3 زن در یکی از مساجد تهران هم خوشبختانه به نتایج خوبی رسیده‌ایم و افرادی در این پرونده در بازداشت به سر می‌برند.

جعفری دولت‌آبادی درباره پرونده «ف - ل» برادر یکی از مسئولان نیز گفت: از آخرین متهم این پرونده تحقیقات انجام شد و به زودی این پرونده نیز به سرانجام خواهد رسید.

جعفری دولت‌آبادی البته درباره پرونده برادر یکی دیگر از مسئولان به نام «ج - ل» سکوت کرده و گفت: نباید تا قبل از مشخص شدن پرونده‌ها اسم افراد برده شود.

 جعفری دولت‌آبادی درباره اقدام دادستانی تهران در برخورد با برخی از نشریاتی که اقدام به چاپ عکس‌های زننده می‌کنند، گفت: ما بارها به نشریات و مطبوعات تذکر داده‌ایم که باید در چارچوب قانون عمل کنند و اگر خود نشریات به این تذکرات توجه نداشته باشند و جرمی مرتکب شوند برای آنها پرونده تشکیل خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران درباره پرونده شرکت صدرا نیز گفت: متهمان این پرونده هنوز در داخل کشور هستند و ما از پلیس می‌خواهیم تا برای دستگیری آنها همکاری بیشتری داشته باشند.

جعفری دولت‌آبادی گفت: تاکنون فقط 600 نفر به عنوان شاکی در این پرونده شرکت کردند اما احتمال می‌رود تعداد شکات به 3هزار نفر هم برسد.

جعفری دولت‌آبادی درباره پرونده متهمان ترور‌های هسته‌ای نیز گفت: بیش از 20 نفر در این پرونده دستگیر شده‌اند و برای آنها کیفرخواست صادر شده که حدود 18 نفر از آنها در دادگاه محاکمه شده‌اند.

وی گفت: در سال گذشته دستگاه‌های امنیتی با همکاری دادستانی تهران اقدام خوبی برای دستگیری جاسوسان دستگاه‌های خارجی انجام دادند و خوشبختانه امروز پرونده مبسوط و خوبی از این افراد تشکیل شده است.

دادستان تهران درباره پرونده خبرنگاران مرتبط با شبکه بی‌بی‌سی پرسید که دادستان تهران گفت: این پرونده مفتوح است و رسیدگی به آن ادامه دارد.

وی در مورد اینکه آیا در زمان پیش از برگزاری انتخابات 92 نیز افرادی نظیر این افراد دستگیر شده‌اند یا خیر؟گفت: چنین اتفاقی نیفتاده و انتخابات سال 92 با بالاترین سطح امنیتی و کمترین حادثه برگزار شده است.

تعقیب ۵۰۰ نفر در پرونده فساد بزرگ سه هزار میلیارد تومانی

دادستان عمومی و انقلاب تهران از تعقیب ۵۰۰ نفر در پرونده ۳ هزار میلیاردی خبر داد و گفت: ۲۵۰ نفر از این افراد پرونده‌شان مختومه شد و رسیدگی به پرونده بقیه این افراد ادامه دارد.

وی گفت: رسیدگی به پرونده بقیه این افراد ادامه دارد و باید گفت در 60 پرونده برای متهمان کیفرخواست صادر شد و 25 درصد از این متهمان در دادگاه محاکمه شدند.

وی به محاکمه متهمان بانک آریا اشاره کرد و گفت: این پرونده 29 متهم داشت که 4 نفر آنها در بازداشت به سر می‌برند که البته رسیدگی به این پرونده به پایان رسیده است.

دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: در بحث اجرای احکام متهمان پرونده در حال حاضر 20 نفر در بازداشت به سر می‌برند که البته توافقاتی هم با بانک ملی، سپه، سامان و رفاه انجام شده تا مطالباتشان پرداخت شود.

وی با گلایه از رسانه‌ها درباره نپرداختن به کار بزرگ دستگاه قضایی در برخورد با این فساد گفت: رسانه‌ها اگر جایی کار منفی صورت بگیرد آن را منتشر می‌کنند اما به اقدامات خوب  نمی‌پردازند.

وی گفت: در پرونده آقای «ج» مدیرعامل سابق یکی از بانک‌ها هم پرونده به صدور کیفرخواست منجر شده و در نوبت رسیدگی در دادگاه است.

جعفری دولت آبادی به کار خوب دستگاه قضایی در زمینه رسیدگی به پرونده اخلال‌گران بازار ارز اشاره کرد و گفت: متهمان پرونده در بازداشت به سر می‌برند و از بانک‌ها تحقیقات و استعلامات خوبی انجام شده است.

جعفری دولت‌آبادی درباره سلطان پتروشیمی و پرونده آن هم گفت: متهم اصلی این پرونده بازداشت شده است و تحقیقات درباره آن همچنان ادامه دارد.

جعفری دولت‌آبادی همچنین درباره پرونده‌ای که اخیراً به دادسرای تهران ارجاع شده مبنی بر سوء استفاده برخی کارت‌های سوخت گفت: این پرونده به جریان افتاده اما هنوز تحقیقات اصلی آن آغاز نشده است.

دادستان عمومی و انقلاب تهران درباره پرونده شکایت دولت از علی مطهری و شهردار تهران نیز گفت: تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

آخرین اخبار از پرونده مهدی و فائزه هاشمی و ۱۵۰۰ قاچاقچی مواد

دادستان عمومی و انقلاب تهران آخرین اخبار مربوط به رسیدگی به پرونده فائزه و مهدی هاشمی، پرونده ۱۵۰۰ قاچاقچی مواد که استاندار تهران اعلام کرده بود و پرونده متخلفات تعاونی برق تهران را تشریح کرد.

 عباس جعفری دولت‌آبادی درباره سرنوشت ب.الف دیپلمات ایرانی بازداشت شده گفت: تحقیقات درباره این پرونده به انتهای مسیر رسیده است.

وی گفت: بر اساس اطلاعات بنده بازپرس پرونده به زودی در مورد این پرونده تصمیم لازم را خواهد گرفت و تعیین تکلیف خواهد شد.

 دادستان تهران درباره شکایت دولت از دو نماینده مجلس گفت: این پرونده به تازگی به دادسرا ارجاع شده و تحقیقات درباره آن آغاز شده است ولی این موضوع زمان‌بر است.

وی درباره پرونده مهدی هاشمی افزود: بازپرس پرونده در این زمینه تحقیقات خوبی را آغاز کرده است و تلاش شده است تا تمام نقایصی که قاضی پرونده به آن‌ها اشاره کرده را مرتفع کند.

دادستان تهران همچنین درباره پرونده ساخت تالارهای بین‌المللی کیش و ارجاع این پرونده از سوی سازمان بازرسی به دادسرای تهران گفت: این پرونده در دادسرای کارکنان دولت به جریان افتاده و تحقیقات در این رابطه ادامه دارد.

وی در مورد اظهارات  استاندار تهران مبنی براینکه هزار و 500 نفر قاچاقچی مواد مخدر  به دادستانی تهران تحویل داده شده و آیا به پرونده این افراد رسیدگی شده گفت: ما هنوز این اعداد و گزارش‌ها را ندیده‌ایم اما استقبال می‌کنیم از این اینکه در حوزه قضایی با قاچاقچیان مواد مخدر برخورد کنیم.

جعفری دولت‌آبادی همچنین درباره پرونده تعاونی برق و شایعه آزادی یکی از متهمان آن پرونده با قرار وثیقه 8 میلیاردی گفت: این پرونده از پرونده‌‌های مهمی بود که در حال حاضر تحقیقات مفصلی در خصوص آن در حال انجام است.

دادستان عمومی و انقلاب تهران همچنین درباره نتیجه بررسی پرونده بمب‌گذاری در مهدیه تهران نیز گفت: این پرونده پرونده کوچکی است که نمی‌توان از آن با عنوان بمب‌گذاری نام برد اما متهم بازداشت شده و در حال رسیدگی به آن هستیم.

جعفری دولت‌آبادی درباره پرونده فائزه هاشمی نیز گفت: پرونده‌ای که موسوم به اخلال در نظم زندان بود در مرداد ماه امسال نوبت رسیدگی دارد.

جعفری دولت‌آبادی همچنین درباره پرونده س.م دادستان سابق تهران نیز گفت: پرونده‌ها در دادسرای تهران در جریان است و هرگاه منجر به نتیجه شود درباره آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

جعفری دولت‌آبادی درباره اعتراض مداحان به احکام صادر شده نیز گفت: دادگاه تجدید نظر برای رسیدگی به این اعتراض مداحان در مردادماه تشکیل خواهد شد.

ارسال یک میلیارد پیامک در روزهای قبل از انتخابات

دادستان عمومی و انقلاب تهران با اعلام برگزاری انتخابات ریاست جمهوری با کمترین مشکل از تبادل یک میلیارد پیامک در روزهای منتهی به انتخابات و تشکیل دادسرای امور بین‌الملل برای رسیدگی به شکایت از اتباع خارجی خبر داد.

عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی انقلاب تهران افزود: حضور مردم در انتخابات سال 92 حضوری مثال زدنی بود و پس از انتخابات 88 دومین انتخابات پرشور کشور در سالهای اخیر بوده است.

دادستان عمومی و انقلاب تهران با اشاره به این مطلب که انتخابات با کمترین حادثه و مشکل امنیتی برگزار شد گفت: انتخابات ریاست جمهوری با کمترین حادثه و  مشکل امنیتی برگزار شدو در 5 حوزه رقابت، مشارکت، اجرا، سلامت و امنیت شاهد اقدامات مناسبی بودیم.

جعفری دولت‌آبادی در بخش دیگری از سخنان خود به تشکیل دادسرای امور بین‌الملل اشاره کرد و گفت: در مجتمع قضایی امور بین‌الملل قرار است به جرایم مربوط به اتباع بیگانه و همچنین به شکایت اتباع ایرانی از اتباع خارجی رسیدگی شود.

وی گفت: از آنجا که در این زمینه کاستی‌هایی داشتیم در پیگیری شکایت‌ها دچار نقص بودیم به رئیس قوه قضاییه پیشنهاد تشکیل این مجتمع قضایی را دادیم و او هم موافقت کرد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: امیدواریم با تشکیل این دادسرا و همچنین تشکیل دادسرای جرایم پولی - بانکی بتوانیم اضلاع مفقوده رسیدگی به پرونده‌ها را کامل کنیم.

جعفری دولت‌آبادی همچنین خطاب به رسانه‌ها و گردانندگان وبلاگ‌ها و سایت‌های خبری گفت: دادستانی تهران می‌تواند بهترین حامی شما باشد اما به شرط آنکه شما در چارچوب قانون حرکت کرده و تخلفی نداشته باشید.

دادستان عمومی و انقلاب تهران با اشاره به اینکه زمانی که در سایت‌ها و وبلاگ‌ها اخبار خلاف واقع منتشر می‌شود دادستانی موظف به برخورد است گفت: ما نمی‌توانیم نسبت به هتک حرمت و همچنین تخریب‌ها ساکت باشیم و اقدامی انجام ندهیم.

وی همچنین به آماری درباره تعداد پیامک‌های انتخاباتی اشاره کرد و گفت: بر اساس آمار موجود در روزهای آخر انتخابات حدود یک میلیارد پیامک رد و بدل شده که نشان می‌دهد تبلیغات از شکل محیطی به شکل مجازی تبدیل شده است.(فارس)

به اشتراک گذاری
کد خبر : 1112301928158669013
لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی: