• فرج علیپور، سرپرست گروه موسیقی تال:

  کمانچه عشق من است

  موسیقی لرستان از تنوع و پیشینه‌ای کهن برخوردار است و به دو بخش کلی، موسیقی‌ آوازی (کلامی) و موسیقی ‌سازی تقسیم می‌شود.

 • با نیما علامه به بهانه انتشار موزیک‌ ویدئوی ضدصهیونیستی «دولت کاریکاتور»

  لس‌آنجلسی‌ها دارند مجوز می‌گیرند، ما نه

  همیشه موسیقی عاشقانه انتخاب اغلب مردم بوده و عاشقانه‌خوان‌ها در جامعه مورد توجه خاصی قرار داشته‌اند؛ اما چندی است نسل جوان موسیقی کشورمان برخلاف نسل پیشین خود، ژانرهای دیگری را هم در موسیقی جدی گرفته و در حال بازگشتی دوباره به سوی خواندن از چیزهایی بجز عشق نیز است.

 • با رضا شایسته سرپرست و رهبر ارکستر چکاوک

  ارکستر گل‌ها زنده می‌شود

  ارکستر چکاوک قصد دارد هفته آینده کنسرتی را در تالار وحدت برگزار کند؛ اجرایی که به رهبری و سرپرستی رضا شایسته روی صحنه رفته و به بازخوانی آثار ارکستر گل‌ها می‌پردازد.

 • پژوهشگر موسیقی نواحی کرمان:

  موسیقی محلی از هیچ محلی به‌گوش نمی‌رسد

  سید فواد توحیدی، موسیقیدان و از پژوهشگران حوزه موسیقی نواحی است. کسی که برای نخستین بار موسیقی نواحی مختلف کرمان را به علاقه‌مندان معرفی کرد.

 • از بداهه با سرخ‌‌پوستان آمریکا تا کنسرت در ایران

  جام جم نوا: متولد 1342 در شهر ارومیه است. نوازندگی را با ساز تار شروع می کند و بعدها در کنار نواختن سازهایی مثل سه تار و عود، خوانندگی را هم به تجربیات موسیقایی خود می افزاید. او و هنرمندانی مانند مسعود شعاری، کیهان کلهر، محمدعلی کیانی نژاد و... در زمره نوازندگان موفق بعد از نسل طلایی موسیقی ایران و استادانی چون محمدرضا لطفی، پرویز مشکاتیان ، حسین علیزاده و .. به شمار می آیند.

 • همکاری یداللهی با محمدرضا فروتن

  اگر بخواهیم به چند نمونه از ترانه‌سرایان موفق بعد از انقلاب در کشور اشاره کنیم که سابقه همکاری با خوانندگان بسیاری را در کارنامه دارد، قطعا یکی از آنها افشین یداللهی است. جالب این است که ترانه‌سرایی شغل یداللهی محسوب نمی‌شود، بلکه کاری ذوقی برای اوست.

 • گفت‌و‌گو با فریدون آسرایی:

  بیشتر از هر کسی برای شهدا خوانده‌ام

  فریدون آسرایی پس از بازگشتش به ایران در اوایل دهه 80، در میان برترین خوانندگان پاپ کشور مطرح شد. قطعات «گل‌ هیاهو» و «شهیدان» اولین آلبومش در ایران سریع گل کرد و نام فریدون را سر زبان‌ها انداخت و آلبوم «غریبه»، به یکی از پرفروش‌ترین آلبوم‌های موسیقی پاپ داخل کشور تبدیل شد.

 • امین‌الله رشیدی، خواننده:

  خلاقیت در موسیقی مرده است

  امین‌الله رشیدی از خواننده‌های قدیمی و پیشکسوت موسیقی کشورمان است که سال‌هاست در این عرصه فعالیت می‌کند.

 • علی رهبری، سکاندار ارکستر سمفونیک تهران:

  هرگز شوالیه نخواهم شد

  علی رهبری از روزهای پایانی سال گذشته که به ایران آمده به‌عنوان رهبر ارکستر سمفونیک تهران و همچنین مدیر هنری این ارکستر و ارکستر ملی فعالیت می‌کند. با همه حواشی که برخی نوازندگان پیش آورده‌اند او هنوز بر سر برنامه‌های خودش مانده و قصد دارد ارکستر را به سطح جهانی نزدیک کند.

 • ماجرای کنسرت رهبر ارکستر ایرانی در اسراییل!

  جام جم نوا: علی رهبری مدتی است که درگیر حاشیه‌های یک اجرای سال‌های گذشته خود در سرزمین‌های اشغالی است. او حالا تحریم اسرائیل را تصمیم بزرگ خود می‌خواند و می‌گوید: من با افتخار هر اجرای ارکستر سمفونیک تهران در فلسطین را رهبری می‌کنم.