• پای حرف های غلامرضا صنعتگر خواننده قطعه«میشه ضامنم بشی»

  روایت خواننده ای که صدایش را از دست داد

  مدت‌ها بود که قصد گفت‌وگوی مفصلی با غلامرضا صنعتگر را داشتیم، از زمانی که ماجرای بیماری‌اش برای اولین بار مطرح شده بود. اما هر بار به دلیلی این امر میسر نمی‌شد تا اینکه یکی-دو ماه پیش بالاخره این اتفاق افتاد و صبح یک روز تابستانی با این خواننده باسابقه هم‌کلام شدم. اما این بار به دلایل مختلف و عجیب امکان پیاده کردن این گفت‌وگو فراهم نشد. گویی که همه چیز دست به دست هم داده بود تا تاخیری طولانی مدت به وجود بیاید و گفت‌وگو با خواننده قطعه «میشه ضامنم بشی» درست در روز تولد مُرادش -امام رضا(ع)- منتشر شود.

 • مجید اخشابی، خواننده، در گفت و گو با جام جم آنلاین:

  ولنگاری یعنی بی تعهدی و بی مسئولیتی در تولید هنر

  متولد بیست و هفتم دی ماه هزار و سیصد و پنجاه و یک است، مهندسی عمران خوانده است اما همه ما او را به عنوان یک خواننده و آهنگساز حرفه‌ای می‌شناسیم،‌ آلبومهای متعددی را با آهنگسازی، تنظیم و نوازندگی خود روانه بازار کرده است.

 • کافه‌ میرداماد

  محمد گلریز: مادرم گفت شیرم را حلالت نمی‌کنم اگر در جای ناصواب بخوانی

  خواننده خاطره‌ساز سال‌های بعد از پیروزی انقلاب. خیلی از مردم سرود‌هایی را که او در دهه 60 می‌خواند، زیر لب زمزمه می‌کردند. صدایش به عنوان میراث شفاهی ایران در سازمان میراث فرهنگی ثبت شده است.

 • چهره ماندگار موسیقی ایران:

  شاگردها همیشه تقلب می‌کنند/ تا می توانید شک کنید!

  سال‌های طولانی که معلم بوده را با هم می‌شماریم. مصطفی کمال پورتراب بیش از هفت دهه از عمرش را درس داده و کتابش «تئوری موسیقی» سال‌هاست یکی از مهم‌ترین مرجع‌های تدریس در هنرستان و دانشگاه هنر بوده است. او در سال 87 در همایش چهره‌های ماندگار به عنوان برگزیده تجلیل شد.

 • خواننده پالت:

  کنسرت خیریه برای همه مردم برگزار می کنیم/ خودخواه شده ایم!

  گروه موسیقی پالت از جمله گروه‌هایی است که در یک سال گذشته بسیار مورد توجه جوانان قرار گرفته و اجراهای زنده‌شان هم با اقبال بسیار خوبی همراه شده است. این گروه برخلاف بسیاری از آثار تولید شده در فضای موسیقی کشور چندان عاشقانه نیست، بلکه بیشتر به موضوعات اجتماعی می‌پردازد.

 • حسام‌الدین سراج در گفتگو با جام جم:

  هنرمند دروغگو نداریم/ دینم را یکی دو روزه به دست نیاورده‌ام که یکی دو روزه رهایش کنم

  باید نشست اینجا و زل زد به پنجره تا بهاری را دید که آرام و بی‌صدا در همه جا رخنه می‌کند، درختان خسته و خشکیده را دوباره پربرگ و بار می‌کند تا نشان دهد هیچ زمستانی ماندگار نیست. اینها را از قاب پنجره دفتر کار حسام الدین سراج نگاه می‌کنم و برای یک گفت‌وگوی متفاوت با او آماده می‌شوم. خیلی طول نمی‌کشد که سینی چای در دست بازمی‌گردد و با شیرینی خانگی شیرازی و گز اصفهان از ما پذیرایی می‌کند.

 • گفت‌وگو با کامبیز روشن‌روان، آهنگسازی که برنده کتاب سال شد

  بسیاری از کتاب‌های موسیقی بدآموزی دارد

  کامبیز روشن‌روان را به عنوان آهنگسازی برجسته می‌شناسیم، اما وقتی در فهرست برترین‌های این دوره از جایزه کتاب سال، نام او را دیدیم، شگفت‌زده شدیم.

 • رضا یزدانی از حضورش در فضای مجازی می‌گوید

  دور حاشیه‌بازی را خط کشیده‌ام

  رضا یزدانی، خواننده‌ای است که در میان هم‌صنفان و دوستانش به کسی معروف است که در فضای مجازی حضوری گسترده دارد. حضور او با سایت رسمی، اینستاگرام و تلگرام در فضای مجازی همیشگی است. از انتشار عکس‌ تا منتشر کردن بخش‌هایی از آهنگ‌های جدید همیشه راهی برای حضور یزدانی در فضای مجازی بوده و هست.