• گفت‌وگو با امید نعمتی خواننده گروه پالت

  با بچه‌های چارتار و بمرانی فوتبال بازی می‌کنیم

  در سال‌های اخیر برخی از گروه‌های موسیقی که در سبک تلفیقی فعالیت می‌کنند، توانسته‌اند خوش بدرخشند و خود را در دل طرفداران موسیقی جا کنند.

 • گفت‌وگو با مانی رهنما، خواننده

  20 سال است دوچرخه سوارم

  مانی رهنما از جمله خوانندگان موسیقی فاخر است که تجربه همکاری با مرحوم بابک بیات را در کارنامه دارد و اتفاقا با آهنگ «پرنده» از ساخته‌های این آهنگساز به شهرت رسید.

 • گفت‌وگو با افشین یداللهی، ترانه‌سرای «معمای شاه»

  پشت ترافیک عصبی نمی شوم، شعر می گویم!

  «ایران، فدای اشک و خنده تو، دل پر و تپنده تو، فدای حسرت و امیدت، رهایی رمنده تو، رهایی رمنده تو». این روزها که سریال «معمای شاه» پخش می‌شود، این آهنگ با صدای سالار عقیلی توانسته ارتباط خوبی با مردم برقرار کند و خیلی‌ها آنقدر این آهنگ را دوست دارند که آن را زنگ پیشواز تلفن‌های همراه خود قرار داده‌اند.

 • گفت‌وگو با کیوان ساکت، آهنگساز

  نگاه غرب به موسیقی شرقی است

  کیوان ساکت از آن دست آهنگسازانی است که طرفداران زیادی دارد و اجراهای ماندگاری از خود در خاطر علاقه‌مندان به یادگار گذاشته است.

 • گفت‌وگو با حمید غلامعلی، خواننده:

  هر کس ته صدایی دارد ادعای خوانندگی می‌کند

  دهه70، تازه تلویزیون آهنگ‌های پاپ پخش می‌کرد و در آن روزها که هر کسی ادعای خوانندگی نداشت، محمد اصفهانی، خشایار اعتمادی، حسین زمان، علیرضا عصار و حمید غلامعلی ستاره‌های این عرصه بودند. خیلی از آن نسل سال‌ها بعد هم به فعالیت خود ادامه دادند.

 • خواننده آلبوم تمنای وصال در گفت و گو با جام جم آنلاین؛

  مختاباد: موسیقی کوچه بازاری منبع برخی نوحه خوان ها شده است

  ابتدای دهه هفتاد بود که علاقه مندان به موسیقی و عموم مردم آهنگ « تا کی به تمنای وصال تو یگانه» را با صدایی تازه و دلنشین از رادیو و تلویزیون آن هم با تکرار بسیار در شبانه روز می شنیدند. صاحب آن صدای ماندگار، هنرمند جوانی بود که امروزه و در سن 50 سالگی همگان او را با نام دکتر سیدعبدالحسین مختاباد می شناسند.

 • کافه‌ میرداماد

  رضا یزدانی: پرچم شهدا بالاست

  صدای پرهیبتی دارد که در نوع خودش کم نظیر است.رضا یزدانی وقتی تیتراژ فیلم حکم را خواند خیلی‌ها گفتند، مسعود کیمیایی می‌خواسته یاد و صدای فرهاد را زنده کند.اما وقتی او به خواندنش ادامه داد، به همه ثابت شد صدای او شباهتی به صدای فرهاد ندارد.

 • گفت‌وگو با کامبیز روشن روان، آهنگساز

  موسیقی فیلم درحال سقوط آزاد است

  اگر بخواهیم چند آهنگساز موفق را در تاریخ موسیقی کشورمان نام ببریم که هم به لحاظ دانش آکادمیک و هم به لحاظ تنوع کار دارای کارنامه پرباری هستند، قطعا یکی از این چهره‌ها کامبیز روشن روان است.

 • گپی با حسام‌الدین سراج، خواننده ای که روز گذشته 58 ساله شد

  فضایی که در کشور ایجاد شده فضای موسیقی تفننی و تفریحی است

  به روایت رسانه‌ها و شناسنامه‌اش روز گذشته 58 ساله شد و به روایت سر رسید منتشر شده خانه موسیقی که ما را به اشتباه انداخت امروز 58 ساله می‌شود. وقتی این اشتباه را با حسام‌الدین سراج در میان می‌گذارم می‌خندد و می‌گوید: خیلی فرقی ندارد. دوست دارید تولدم را می‌گذاریم 27 مرداد.