• وقتی پدر جورکش پسر می‌شود

  خیلی ساده ماجرا را روایت می‌کند. او قرار است جور پسرش را بکشد، کنسرت حافظ لغو شده و حالا برای این‌که خسارت کمتری را متحمل شوند خودش ناگهان آستین بالا زده و تصمیم گرفته روی صحنه برود و هفته آینده قطعاتی از آلبوم‌های «آتشی در نیستان» و «ساقی‌نامه» را اجرا کند.

 • خواننده‌ای موفق، پرکار و کم‌حاشیه

  جام جم نوا: می توان او را یک خواننده موفق، پرکار و کم‌حاشیه دانست. البته پرکاری او هرگز بر کیفیت کارش اثر منفی نداشته و به جرات می‌توان گفت همه کارهای او برای مخاطبان موسیقی گوشنواز است. او امروز خواننده‌ای است که به مرور زمان سبک خاص خود را یافته و به یک هنرمند شناسنامه‌دار تبدیل شده که آثارش مخاطبان زیادی دارد.

 • بیکاری کارگران هنرمند

  وقتی خط تولید یک کارخانه متوقف شود، کارگران تحصن می‌کنند. رسانه‌ها پیگیر ماجرا می‌شوند و پای وزارت کار و بیمه و ده‌ها نهاد دیگر به میان می‌آید که شاید عملا کاری انجام ندهند، اما دست‌کم ماجرا مورد بررسی و پرسش قرار گرفته و در اذهان عمومی این سوال شکل می‌گیرد که چرا عده‌ای کارگر بیکار شده‌اند و حالا برای امرار معاش و تامین هزینه‌های زندگی‌شان با مشکل مواجه می‌شوند.

 • بر مزار مردگان خویش نالیدن چه سود

  موضعگیری‌هایش با دیگران فرق داشت. مثل خودش فکر می‌کرد. مثل خودش حرف می‌زد. بی‌پروا و راحت. بدون ترس از طرد شدن. سال‌ها بود این‌گونه حرف می‌زد و این‌گونه می‌زیست و طبیعی هم بود که تنها باشد.

 • سازها در راه‌ها

  در دانشنامه ویکی‌پدیا در مدخل مربوط به سازهای ایرانی چنین می‌خوانیم: «سازهای نواحی ایران شامل دو بخش می‌باشد؛ بخش اول سازهای نواحی استان کرمان است که شامل جوغ، چوغرو، جاریگ، درک، انواع مختلف دایره و دف، انواع دهل و جره، انواع نقاره، تمبک محلی، کوزک، سنج انگشتی، کرپ، کرنا، انواع مختلف سورنا، سفید مهره، انواع نی محلی، نی لبک، فلوت محلی، نی جفتو، فیقو، سوتک، شاخ نفیر، بلبون، چنگ، چنگ قوطی و یروتی است.

 • اثر موسیقی بر ذهن کودکان

  اگر شما تصمیم دارید که فرزندتان نواختن یک ساز را یاد بگیرد، نیازی نیست که تا 8-7 سالگی او صبر کنید و آنگاه او را به کلاس بفرستید؛ مغز کودکان همیشه آماده دریافت اطلاعات جدید است.

 • درباره آلبوم «تمام تو» اثر مشترک هوشیار خیام و امیر اسلامی

  تلاش برای رسیدن به بداهه نوازی

  وحید افتخار حسینی: آلبوم «تمام تو» اثر مشترک هوشیار خیام (پیانو) و امیر اسلامی (نی) در سال 1389 توسط نشر موسیقی هرمس منتشر شد.

 • پیرامون آلبوم «و اینک بی‌کرانگی...»

  جسارت موسیقایی دهه 60

  سعید یعقوبیان شهریور‌ماه امسال و در آستانه 60 سالگی محمد‌سعید شریفیان 1، آلبومی از ساخته‌های این موسیقیدان و آهنگساز منتشر شد با نام: «کوه‌ها، رودها و اینک بی‌کرانگی...» این اثر ارکسترال، در دهه 60 و بین سال‌های 65 و 66 ساخته شده و مدتی بعد، ضبط و سپس به شکل محدودی منتشر شده بود و حال پس از گذشت سال‌ها، بازبینی و بازنشر شده است. با وجود اینکه نام سمفونی بر این اثر گذاشته نشده و در جلد آلبوم نیز این عنوان به‌کار ‌نرفته است‌ ولی این آلبوم در حقیقت یک سمفونی کامل در چهار موومان است که به ترتیب «کوه‌ها»، «رودها»،«دشت‌ها» و «و اینک بی‌کرانگی»... نامگذاری شده‌اند.