• تصویر گروه چارتار

  چارتار نام گروهی است که بوسیله آرش فتحی (ملودی ساز)، احسان حائری (شاعر)، آیین احمدی‌فر (تنظیم کننده) و آرمان گرشاسبی (خواننده) اداره می شود. این گروه در حیطه موسیقی تلفیقی فعالیت می کند. اما نکته قابل تأمل این است که افراد این گروه از سن نسبتاً پایینی برخوردارند. آرش فتحی، احسان حائری و آرمان گرشاسبی متولد سال 1367 و آیین احمدی فر متولد سال 1363 هستن و می توان گفت این چهار نفر از آیندگان موسیقی تلفیقی ایران هستند.

 • تصویر محسن چاوشی

  محسن چاوشی متولد ۸ مرداد ۱۳۵۸ در خرمشهر است.از ۴ سالگی به همراه خانواده به مشهد مهاجرت کردند و تا ۱۴ سالگی در این شهر زندگی کرد و سپس به تهران عزیمت نمودند. فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه موسیقی در سال ۱۳۸۲ با آلبوم نفرین آغاز کرد.از وی تا کنون بیش از ۸۳ ترانه شنیده شده‌است که شامل ۹ آلبوم و نیز چندین تک ترانه‌است. او همچنین آهنگسازی و خوانندگی ترانه‌های فیلم سنتوری از ساخته‌های داریوش مهرجویی را نیز انجام داده‌است ، حضور صدای چاوشی در این فیلم یکی از دلائل توقیف فیلم توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تلقی می‌شد که بعدها مشخص شد فیلم سنتوری به دلیل مسائل و مضامین مورد استفاده در آن توقیف شده‌است. به دلیل سیاست کاری محسن چاوشی که زیاد اهل مصاحبه نیست و در سکوت کارهایش را انجام می‌دهد و از طرفی دیگر به دلیل سبک و صدای مخملی اش از او در مطبوعات، مجلات و رسانه‌ها به عنوان مرد خاص موسیقی پاپ کشور نام می‌برند.

 • تصویر پیوتر ایلیچ چایکوفسکی

  پیوتر ایلیچ چایکوفسکی موسیقیدان و آهنگساز روسی، در 7 مه سال 1840 (17 اردیبهشت 1219) در وتکینسک روسیه به دنیا آمد. برخلاف تقریبا تمامی هنرمندان ایرانی، چایکوفسکی از دوران کودکی به هنر نپرداخت. او از ابتدای نوجوانی از جانب خانواده اش به مدرسه شبانه روزی حقوق در سن پترزبورگ فرستاده شد تا به تحصیل یکی از رشته های مهم آن زمان که امکان یافتن شغلی دولتی برایش وجود داشت، بپردازد. چایکوفسکی در طول دوران تحصیلش به این مقوله علاقه چندانی نشان نمی داد. اما حضور در مهم ترین شهر هنر موسیقی در روسیه، یعنی سن پترزبورگ سبب شد تا بتواند وارد مدرسه عالی موسیقی روبین اشتایل شود و از 21 سالگی فراگیری موسیقی و نوازندگی پیانو را آغاز کند. شاید هنوز هم برای بسیاری این سن برای شروع یادگیری موسیقی بسیار دیر باشد، اما چایکوفسکی با استعداد و علاقه بسیار نه تنها توانست پس از مدتی کوتاه به یکی از معلمان پیانو در سن پترزبوگ تبدیل شود و از این راه امرار معاش کند، بلکه توانست آثاری خلق کند که در دنیای پررقابت و بی رحم موسیقی جهانی تا امروز پرارزش باقی بماند.

 • تصویر حسام چراغعلی
 • تصویر ناصر چشم آذر

  ناصر چشم آذر دی ماه 1329 در اردبیل دیده به جهان گشود. او از پنج سالگی به همراه خانواده به تهران می آیند و در سایه تعلیمات پدر، مرحوم اسماعیل چشم آذر از نوازندگان بنام موسیقی آذربایجان شروع به یادگیری موسیقی می نماید. در سال 1357 برای ادامه تحصیلات موسیقی مجددا راهی آمریکا شده و دوره موسیقی فیلم و jazz را به مدت 5 سال فرا می گیرد. وی پیشگام ورود و رواج سازهای الکترونیکی به ایران می باشد و تلفیق درخشان و هنرمندانه این سازها با موسیقی ایرانی او چهره ای متمایز در موسیقی به جای گزارده است . زبان گویای آثار او و تلفیق موسیقی و روح انسان از او آثاری فرا زمینی بجای نهاده که نگرشی متفکرانه از هستی نشان می دهد. وی درنهم اردیبهشت 1363 باعشق به وطن باز می گردد و ادامه فعالیت های خود رادرایران آغازمی نماید. پس از بازگشت چشم آذر به ساخت موسیقی فیلم می پردازد وچندین اثر جاودان خلق می نماید.

 • تصویر یاشار چوادپور