• تصویر گروه پازل

  گروه پازل در آبان ماه سال ۹۰ کار خود را آغاز نمود و هم اکنون یکی از گروه های موفق حال حاظر ایران به شمار می آید . این تیم از یک سرپرست و ۳ عضو تنظیم کننده و آهنگساز و ۲ شاعر اصلی برای اشعار و ویرایش اشعار دیگر تشکیل شده است . این گروه با هدف ایجاد سبکی نو در موسیقی پاپ کشور کار خود را شروع کرده و در سال گذشته کالکشن اول خود را منتشر کرده است .

 • تصویر مرتضی پاشایی

  مرتضی پاشایی متولد مردادماه 63 تهران است . او دانشجوی رشته گرافیک بوده و از کودکی به موسیقی علاقه داشته است. موسیقی را از چهارده سالگی با نواختن گیتار آغاز کرد.
  مرتضی پاشایی از دوران کودکی همیشه نسبت به موسیقی حس خاص و مبهمی داشت. او از سال ۱۳۸۹ با انتشار اینترنتی قطعات خود شروع به کار کرد، او با قطعه یکی هست به شهرت رسید. بسیاری و را از پیروان خواننده هایی همچون عقیلی و محسن یگانه می‌دانند.مرتضی پاشایی در پاییز سال ۱۳۹۱ باانتشار آلبوم یکی هست به جمع خوانندگان آلبوم دار پاپ ایران پیوست. ترانهٔ «یکی هست» از کارهای شاخص پاشایی دانسته می‌شود. در آذر سال ۹۲ پزشکان تشخیص دادند مرتضی پاشایی بیماری سرطان دارد.
  مرتضی پاشایی عصر جمعه ۱۶ آبان ۹۳ به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شد. علت انتقال این خواننده به بخش مراقبت‌های ویژه تب شدید عنوان شد. به دلیل شرایط خاص مرتضی پاشایی پزشکان ملاقات با وی را ممنوع کرده، با این حال عصر یکشنبه ۱۸ آبان تعدادی از هنرمندان برای ملاقات با او و افزایش روحیه مرتضی پاشایی در بیمارستان بهمن حاضر شدند و لحظاتی کوتاه در کنارش بودند، همچنین در ۲۰ آبان معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران و مدیرعامل انجمن موسیقی ایران از وی عیادت کرده بودند. پاشایی که در ۱۳ آبان ۱۳۹۳ به علت شرایط وخیم بیماری سرطان در بیمارستان بهمن تهران بستری شده بود، سرانجام پس از ماه‌ها تحمل درد بیماری سرطان، صبح روز جمعه بیست و سوم آبان ۱۳۹۳ (حدود ساعت ۱۰:۳۰) در بیمارستان بهمن، تهران از دنیا رفت.

 • تصویر مصطفی پاشایی
 • تصویر گروه پالت

  گروه موسیقی پالت پس از چند اجرای موفق (حداقل در جلب مخاطبان خاص این نوع موسیقی) با یک برنامه‌ریزی هوشمندانه اولین آلبوم‌شان را در آستانه سال 1392 شمسی در اسفند ماه گذشته منتشر کردند. روز رونمایی آلبوم، مراسم پرشوری اتفاق افتاد و جوانان بسیاری از علاقه‌مندان‌شان آنها را همراهی کردند. شنیده‌ها حکایت از آن دارد که آلبوم آنها مورد توجه قرار گرفته و در نوع خود فروش موفقی داشته است. همه اینها نشان دهنده ورود جدی یک گروه جوان به موسیقی ایران دارد. هرچند که برای ارزیابی مقبولیت عام هنوز زود است و نمی‌توان آنها را گروه پاپیولار در مفهوم عام آن دانست ولی هر چه هست آن گروه از مخاطبانی که می‌خواهند بگویند ما موسیقی مین استریم پاپ ایران را گوش نمی‌دهیم، که جمعیت کمی هم نیستند، پالت را پسندیده‌اند و تا اینجای کار پالت گام اول را موفق برداشته است.
  ویولنسل، کنترباس، گیتار، کلارینت و آکاردئون. این سازبندی گروه پالت است، سازهایی که برای این ملودی‌ها خیلی هم خوب نواخته می‌شوند. ترکیب خوش‌صدایی از آب در آمده اما برای این ترکیب چگونه می‌توان آهنگسازی کرد که یک خواننده‌یی که کمی هم متاثر از استاد محمدرضا شجریان است (و جاهایی هم رد پای شهرام ناظری در صدایش هست)، روی آن آوازی هماهنگ و در هم تنیده با موسیقی مربوطه بخواند. امید نعمتی، خواننده این گروه است. هنرمندی که سابقه همکاری با گروه دنگ شو را در کارنامه خود دارد.

 • تصویر مهدی پاکدل

  مهدی پاکدل در سال ۱۳۵۹ در اصفهان متولد شد. او دانشجوی انصرافی رشته گرافیک دانشگاه آزاد، واحد تهران مرکز است. او برادر کوچکتر حسین پاکدل نویسنده، مجری و کارگردان ایرانی است. عاطفه رضوی همسر برادر مهدی پاکدل نیز از بازیگران معروف سینما و تلویزیون میباشد. • تصویر سهراب پاکزاد

  سهراب پاکزاد در سال ۱۳۷۹ به طور خصوصی در کلاسهای استاد فیض الله مداح و به همچنین در کلاسهای خصوصی تکنیک خوانندگی و سلفژ استاد هومن جاوید بهره برد. اولین کار از سهراب پاکزاد در سال ۱۳۸۵ در کنار امیر طبری زیر باران نام داشت که اولین ترانهٔ فارسی زبانی بود که با سبکhause تنظیم شد,که مورد توجه و پسند شنوندها قرار گرفت,و پس از روند مراحل قانونی در ۲۵ آبان ماه ۱۳۸۸ روانه ی بازار شد.
  اولین آلبوم سهراب پاکزاد در کنار امیر طبری در سال ۱۳۸۸ زیر باران نام داردا با همکاری نیما وارسته و سدر الدین طاهری.که بخصوص ترانه (این چه حسه )مورد توجه شنوندگان قرار گرفت که کاری موفق از سهراب پاکزاد و تنظیم از نیما وارسته است.

 • تصویر فرامرز پایور

  فرامرز پایور در ۲۱ بهمن سال ۱۳۱۱ در تهران به دنیا آمد. پدرش علی پایور، هنرمند نقاش و استاد زبان فرانسه در دانشگاه تهران و پدربزرگش مصورالدوله، نقاش چیره‌دست دوره قاجار بود که با نواختن ویولن، سنتور و سه‌تار آشنایی داشت.
  وی در سن ۱۷ سالگی، آموزش موسیقی را نزد استاد ابوالحسن صبا آغاز کرد و همچنین در نزد استادانی چون عبدالله دوامی و نورعلی برومند به آموختن موسیقی پرداخت. او از سال ۱۳۳۳، کار خود را در وزارت فرهنگ و هنر آن زمان و از سال ۱۳۳۷ آموزش سنتور را در هنرستان عالی موسیقی ملی آغاز کرد. او اولین سنتورنوازی بود که روی سنتور، نواسازی می‌کرد و تنها در پی بداهه‌نوازی نبود. به بیان دیگر، نخستین آهنگ‌سازی بود که ساز تخصصی او، سنتور بود. کوشش‌های فرامرز پایور، پلی بود بین میراث صبا و محجوبی و جریانی که جوانان موسیقی‌دان و تحصیل‌کرده در دانشکده هنرهای زیبا از اوایل دهه ۱۳۵۰ به راه انداختند و الگوی موسیقی ایرانی امروزی شدند. در فاصله زمانی بین این دو، یعنی حدود پانزده سال، هیچ کس جز فرامرز پایور، کار جدی و پی‌گیر در زمینهٔ موسیقی اصیل انجام نمی‌داد. وی در اجراهای گروهی خود با شماری از نخبگان موسیقی ایرانی مانند جلیل شهناز و هوشنگ ظریف (تار)، رحمت‌الله بدیعی و علی اصغر بهاری (کمانچه)، حسن ناهید و محمد موسوی (نی)، حسین تهرانی و محمد اسماعیلی (تنبک) همکاری کرده‌است. در دههٔ ۱۳۶۰ به همراهی جلیل شهناز، علی اصغر بهاری، محمد اسماعیلی و محمد موسوی، گروه اساتید را سازمان داد و سرپرستی، آهنگ‌سازی و نوازندگی سنتور را در آن به دوش گرفت. این گروه، آثار ماندگاری با محمدرضا شجریان و شهرام ناظری اجرا کردند. او در 18 آذر 88 در تهران درگذشت.

 • تصویر بهرام پاییز

  بهرام پاییز هر چند تنها یک البوم رسمی روانه بازار کرده است اما با همان یک البوم توانستهاست طرفداران زیادی برای خود دست و پا کند. جنس صدای او بسیار شبیه خواننده های همچون فریدون فروغی و فرهاد مهراد است ، همین نکته باعث شد او گلچینی از آثار فریدون فروغی را بازخوانی کند و آن را در قالب البومی با عنوان «غم تنهایی» روانه بازار کند.

 • تصویر پرویز پرستویی
 • تصویر حسین پرنیا

  حسین پرنیا نوازنده سنتور و آهنگساز، سال ۱۳۴۸ در خرم‌آباد متولد شد و تا سن ۱۴ سالگی در اندیمشک نزد استاد ندایی نواختن سنتور را آموخت.پس از آن به تهران آمد و از سال ۱۳۷۳ گروه همایون را شکل می‌داد. علاقه‌مندی به آهنگسازی موسیقی ایرانی از دیگر تجربه‌هایی بود که پرنیا خود با کنجکاوی و علاقه‌مندی آموخت.
  حسین پرنیا به اتقاق گروه همایون کنسرت‌هایی در ایران و خارج از ایران از جمله در آلمان، فرانسه، اتریش، چک، اسلوواکی، ترکیه، هند، پاکستان، قطر و امارات اجرا کرد.
  پرنیا از سال‌های ابتدایی آشنایی با ایرج بسطامی چند کار مشترک با وی انجام داد که در قالب آلبوم‌های تحریر خیال، رقص آشفته وحال آشفته عرضه عمومی شد.