• تصویر پژمان جمشیدی و محمدرضا هدایتی
 • تصویر سید جلال الدین محمدیان

  سید جلال‌الدین محمدیان خواننده و استاد موسیقی ایرانی در سال ۱۳۲۵ در کرمانشاه و محله فیض‌آباد متولد شد.اثر معروف او تصنیف «مردان خدا» است.

 • تصویر حامد محمودزاده
 • تصویر مصطفی محمودی
 • تصویر دیدار محمودی

  دیدار محمودی از خواننده های خوش صدای بختیاری است. او چندین اثر منتشر شده محلی دارد اما یکی از بهترین‌آثارش در مجموعه «نغمه های ایران زمین» منتشر شده است.

 • تصویر عبدالحسین مختاباد

  سید عبدالحسین مُختاباد زاده یکم فروردین ۱۳۴۵ در روستای امره ساری استان مازندران، آهنگساز و خواننده مطرح و بنام موسیقی سنتی ایران است.
  وی در عرصه موسیقی تاکنون بیش از ۲۰ اثر تولید کرده‌است. او فارغ‌التحصیل کارشناسی علوم‌اجتماعی از دانشگاه تهران، کارشناسی زبان انگلیسی از دانشگاه یورک کانادا، کارشناسی موسیقی از دانشگاه اتاوا کانادا و دکترای موسیقی (آهنگسازی و اجرا) از دانشگاه گلداسمیت انگلستان می‌باشد. مختاباد در کنار تحصیل دانشگاهی اش سال ۱۳۷۰ بعد از بیش از یک دهه تعلیم و فراگیری ظرایف موسیقی ایرانی و غربی فعالیت رسمی هنری و موسیقیایی اش را با ارائه اثر معروفش به نام «تمنای وصال» با آهنگسازی و خوانندگی خودآغاز کرد.
  وی در سال ۱۳۷۸ بعد از حدود یک دهه فعالیت هنری و ارائه چندین آلبوم و نیز اجرای کنسرتهای متعدد در ایران، اروپا، آمریکای شمالی و... برای ادامه تحصیل در رشته موسیقی به خارج از ایران رفت. ابتدا در کانادا (دانشگاه اتاوا - مقطع لیسانس) و سپس در انگلستان (دانشگاه گلد اسمیت لندن- مقطع فوق لیسانس و دکتری) رشته آهنگسازی و اجرا زیر نظر استادان برجسته ای چون پرفسور جان بیلی به عنوان استاد راهنما، و پرفسور استانلی گلاسر به عنوان استاد آهنگسازی، تا سال ۱۳۸۶ به تحصیل مشغول بود. او علاوه بر اجرای موسیقی سنتی، به تحقیق و پژوهش در زمینه‌های جامعه‌شناختی موسیقی نیز می پردازد. وی به تدریس موسیقی در دانشکده صدا و سیما و دانشگاه تهران مشغول است.
  یکی از آخرین آثار وی اپرای آرش کمانگیر، بر اساس منظومه آرش کمانگیر سروده سیاوش کسرایی است. نوشتن این اثر پیش از پنج سال طول کشیده و در سال ۱۳۹۰ به پایان رسیده است و اکنون منتظر فراهم شدند مقدمات اجراست. زمان بندی این کار که برای دو خواننده و گروه کر نوشته‌شده، به صورتی است که یک ساعت و نیم تا دو ساعت طول می‌کشد و یک بخش از آن تئا‌تر است که کارگردان نمایش را در دست می‌گیرد و بخش دیگر هم موسیقی است که با دو خواننده و گروه کر به اجرا در می‌آید.

 • تصویر امیرحسین مدرس

  امیرحسین مدرس متولد شهریور ۱۳۴۹ در تهران است ، وی فارغ التحصیل رشته زبان و ادبیات فارسی و دانش آموخته بازیگری از مرکز آموزش فیلمسازی وزارت ارشاد است. او در زمینه‌های‌ بازیگری‌، اجرا،موسیقی‌ سنتی‌، خوانندگی‌، نویسندگی‌، شعر،روزنامه‌ نگاری‌ و… فعالیت دارد ، بعد از اجرای برنامه متفاوت نیمرخ به خوبی شناخته شد و بعد از آن شهرت خوبی به دست آورد ، او بیشتر در برنامه های رادیویی حضور دارد و فعالیت او در رادیو از سال ۱۳۷۰ آغاز شد و تا به امروز ادامه دارد ، وی در عرصه موسیقی هم فعالیتهای زیادی داشته از جمله خواندن تیتراژهای سریالهای متهم‌گریخت‌ ، عشق‌ گمشده‌ ، زندگی‌ به‌ شرط خنده‌ ، ترانه مادری ، یک وجب خاک ، شب نشینی ، زن بابا و… و همچنین انتشار چند آلبوم موسیقی.

 • تصویر سعید مدرس

  سعید مدرس متولداول مرداد سال پنجاه و شش است . او علاوه بر خوانندگی در زمینه آهنگسازی ، تنظیم و ساخت کلیپ و همچنین طراحی و نقاشی فعالیت دارد. وی دانش آموخته در مقطع کارشناسی مهندسی عمران است.
  او در سن 15 سالگی وارد دنیای موسیقی شد و در سال ۱۳۸۶ اولین آلبوم خود را با نام «زندگی» ارائه کرد که شامل ۸ آهنگ است. آلبوم بعدی وی با نام «یک اتفاق خوب» با ۹ ترانه در سال ۱۳۸۸ انتشار یافت.
  همچنین سعید مدرس بین سال های1386تا 1388 کارگردانی بیش از 40 موزیک ویدیو را برای تعداد زیادی از خوانندگان ایرانی بر عهده داشت که اکثرا آثار مورد توجهی بودند .

 • تصویر مهدی مدرس
 • تصویر مهران مدیری

  مهران مدیری (زاده دی ماه ١٣٤٠ از والدین اراکی در تهران) کارگردان، بازیگر و خواننده ایرانی است. از جمله مجموعه‌های تلویزیونی که وی در آن‌ها کارگردان و بازیگر بوده می‌توان این‌ها را نام برد: ساعت خوش، پاورچین، نقطه‌چین، شب‌های برره، باغ مظفر، مرد هزارچهره، مرد ۲ هزار چهره، قهوه تلخ، ویلای من و شوخی کردم است.