• تصویر حسین علیزاده

  حسین علیزاده سال ۱۳۳۰ در منطقه سید نصر الدین بازار تهران متولد شد. پس از تحصیل در هنرستان موسیقی به دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران رفت و هم‌زمان در مرکز حفظ و اشاعهٔ موسیقی به یادگیری و اجرای کنسرت پرداخت. او نزد هوشنگ ظریف، حبیب‌الله صالحی، محمود کریمی، علی اکبر شهنازی، داریوش صفوت، نورعلی برومند، سعید هرمزی، یوسف فروتن و عبدالله دوامی موسیقی آموخته‌است و در سال‌های آغازین دههٔ ۱۳۶۰ خورشیدی در دانشگاه آزاد برلین نیز تحصیل کرده‌است.
  علیزاده در سال ۱۳۴۷ عضو ارکستر رودکی بود. دو کنسرت او در جشن هنر شیراز آغاز راه او به عنوان یکی از وزنه‌های موسیقی ایرانی بود. او با عضویت در گروه چاووش همراه با دیگر استادان موسیقی ایران از جمله محمدرضا لطفی و پرویز مشکاتیان آثار جاودانه‌ای در موسیقی ایران اجرا کرد و نیز با آموزش به هنرجویان موسیقی تأثیر مهمی در تربیت موسیقی‌دانان و نوازندگان پس از انقلاب گذاشت. علیزاده در اوایل دههٔ هفتاد ریاست هنرستان موسیقی را بر عهده داشت. علیزاده هم اکنون عضو هیأت علمی دانشگاه تهران است و تا سال ۱۳۸۴ با شجریان در قالب گروهی چهار نفره همراه با کیهان کلهر و همایون شجریان به برگزاری کنسرت و اجرای برنامه در کشورهای مختلف مشغول بود.
  حسین علیزاده دارای دو فرزند به نام‌های صبا (نوازندهٔ کمانچه) و نیما (نوازندهٔ رباب و تار) است که هم اکنون در گروه هم آوایان زیر نظر علیزاده فعالیت دارند.

 • تصویر محمد علیزاده

  محمد علیزاده متولد 23 دی ماه 1360 است. در کرج به دنیا آمده ودر حال حاضر در تهران زندگی می کند و برای اولین بار در 4 سالگی خوانده است. تحصیلاتش ربطی به موسیقی ندارد، او مهندس کشاورزی است اما علاقه شدیدی به موسیقی دارد. محمد علیزاده سه سال پیاپی مقام اول قرائت قرآن را در سطح اول کشور بدست آورد و مقام ها و عنوان های بسیاری در زمینه ی قرائت قرآن و اذان در سطح کشور بدست آورده است. با ترانه هایی که خودش گفته ارتباط بیشتری برقرار کرده است چون ترانه ها را با توجه به شرایط روحی خودش گفته است.

 • تصویر مهیار علیزاده
 • تصویر حسین علیشاپور
 • تصویر محمدرضا علیقلی

  محمدرضا علیقلی به سال 1339 در تهران متولد و از 14 سالگی زیر نظر وانکو نایدنف بلغاری شروع به آموختن نوازندگی ترومبون و آهنگسازی کرد.چند سال بعد فعالیت حرفه ای خود را با ساخت موسیقی برای چند سریال تلویزیونی و تئاترآغاز کرد.
  علیقلی موسیقی متن بیش از 140 فیلم و سریال را آهنگسازی کرده که برای فیلم‌های خیلی دور، خیلی نزدیک به کارگردانی رضا میرکریمی، نرگس به کارگردانی رخشان بنی اعتماد و قدمگاه به کارگردانی محمدمهدی عسگرپور، سه بار برنده سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن فیلم از جشنواره بین المللی فیلم فجر شده است. او هم چنین تهیه کنندگی فیلم مجنون و حضور در فیلم مرد عوضی را در کارنامه دارد.

 • تصویر کیوان علیمحمدی

  گروه روناک (نواحی ایران) به سرپرستی کیوان علی محمدی در سال 1380کار خود را در زمینه موسیقی محلی آغاز کرد. به گفته علی محمدی هدف روناک احیای موسیقی کهن اقوام مختلف وهمچنین آداب ورسوم قوم های مختلف ایرانی می باشد. که هر کدام از این آداب ورسوم ها بیانگر ملیت همگی ما ایرانیان میباشد که شاید در عصر حاضر با پیشرفت علم و تکنولوژی کم کم به دست فراموشی سپرده می شود.یکی از دلایق موفقیت گروه روناک و استقبال مردم از این گروه رنگ اجراهای مناطق مختلف است طی نظر سنجی به عمل آمده از اقوام مختلف ترک و لر و کرد و جنوبی و...... اذعان داشتند که اجراها رنگ ولعاب حقیقی مناطقشان را داشته . علت اجرای موفق مناطق مختلف ایران عزیزم انتخاب خوانندگان ونوازندگان گروه روناک میباشد یعنی خواننده لر و کردو ترک و....... خود متعلق به همان قوم پر افتخار می باشند.به همین دلیل گویش مناطق در آوازها سلیس و روان و موسیقی مناطق مختلف از ابعاد شنونده دلنشین است.

 • تصویر محمدرضا علیمردانی
 • تصویر حمید علیمی
 • تصویر میلاد عمرانلو
 • تصویر مهدی عیوبی