• تصویر ابراهیم عالمی
 • تصویر سید خلیل عالی نژاد

  سید خلیل عالی‌نژاد (۱۳۳۶، کرمانشاه - ۱۳۸۰ گوتنبرگ، سوئد) نوازنده، خواننده و آهنگساز. سید خلیل عالی نژاد در سال ۱۳۳۶ و در صحنه متولد شد. پدرش سید شاهمراد عالی‌نژاد، نوازنده تنبور بود.
  سید خلیل مشق تنبور را با سید نادر طاهری آغاز کرد و پس از ۲ سال نزد سید امرالّه شاه‌ابراهیمی رفت. همچنین از درویش امیر حیاتی نیز بهره برد و بعدها به محضر استاد عابدین خادمی راه یافت؛ در این دوره و به صورت همزمان سرپرستی گروه تنبورنوازان صحنه را نیز بر عهده گرفت. وی در سال ۱۳۷۵ در رشته موسیقی از دانشگاه هنر فارغ التحصیل شد.

 • تصویر غلامعلی نی نواز عباس نی نواز
 • تصویر سیامک عباسی

  سیامک عباسی در تهران و در خانواده ای ادبی به دنیا آمد، پدرش شاعر بود. دوران کودکی وی غرق در دنیای شعر و موسیقی گذشت به طوری که در طول دوران تحصیلی یک شنونده ی حرفه ای موسیقی محسوب می شد. سلیقه شنیداری او (که تاثیر مستقیم بر خلق آثارش دارد) در همین دوران شکل گرفت.
  از نوجوانی در دنیای شعر قدم می زد، ترانه سرایی را خیلی زود شروع کرده و زبان خود را نیز زود به دست آورد. در ابتدای ورود به دبیرستان، توسط یکی از دوستانش با ساز گیتار آشنا شد و پس از آن به نوازندگی گیتار در گروه های موسیقی تلفیقی پرداخت.همزمان با ورود به دانشگاه موسیقی و فراگیری موسیقی آکادمیک؛ به عنوان صدابردار در استودیو های حرفه ای به صدابرداری مشغول شد. موسیقی الکترونیک را نیز به صورت حرفه ای، علمی و عملی دنبال کرد، به طوری که به مدت دو سال این عنوان درسی را (در رشته ی موسیقی) در دانشگاه علمی – کاربردی تدریس کرد.
  پس از فراغت از تحصیل در رشته ی موسیقی و از آن جا که همیشه مقوله ی فرهنگ و مشتقاتش یکی از دغدغه های اصلی سیامک عباسی محسوب می شد، به تحصیل در رشته ی مدیریت فرهنگی پرداخت. رشته ای که مجموعه ای از علایق او، اعم از ادبیات، موسیقی، جامعه شناسی، رسانه، مخاطب شناسی و... را در خود جای می داد. ترانه سرایی، آهنگسازی، تنظیم و خوانندگی؛ زمینه های فعالیت هنری وی محسوب می شود. سیامک عباسی در حال حاضر در کنار تحصیل در رشته ی علوم ارتباطات اجتماعی در مقطع کارشناسی ارشد، در حال تهیه و تولید اولین آلبوم رسمی خود می باشد که به زودی به گوش علاقه‌مندان وی خواهد رسید.

 • تصویر ناصر عباسی
 • تصویر علی عبدالمالکی
 • تصویر نامی عبدالهی
 • تصویر رامین عبدالهی
 • تصویر ناصر عبدالهی

  ناصر عبداللهی در دهمین روز از دی ماه سال ۱۳۴۹ در محله سید کامل شهر بندرعباس زاده شد. پدرش عبدالرحمن عبداللهی کارگر بازنشسته بود و مادرش مهرنگاربندری نیایی خانه دار است. از ۱۳ سالگی به موسیقی علاقمند شد. فعالیت‌های هنری خود را از سال‌های نوجوانی در صدا و سیما و حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی استان هرمزگان آغاز کرد.
  وی کار حرفه‌ای را به طور جدی از سال ۱۳۷۴ خورشیدی آغاز کرد. در سال ۱۳۷۵ همراه با همسرش به تهران آمد. محمدعلی بهمنی وی را به انتشارات دارینوش معرفی کرد. پس از آن آلبوم‌های عشق است و دوستت دارم ناصر را این انتشارات ضبط و منتشر کرد. ناصر با انتشارات فوق دچار اختلافاتی شدند. پس از آن آلبوم های بوی شرجی، هوای حوا و ماندگار توسط انتشارات آوای نکیسا و آلبوم رخصت توسط انتشارات آوای مهر میهن به بازار روانه شد. ناصرعبداللهی در سوم آذرماه ۱۳۸۵ در بندرعباس به دلایل نامشخصی بی هوش شد و به کما رفت. او پس از گذراندن ۲۷ روز در کما سر‌انجام در بیمارستان هاشمی نژاد تهران در روز ۲۹ آذر ۱۳۸۵ و در سن ۳۶ سالگی درگذشت.اطرافیان و دوستان او مرگ وی را مشکوک میدانند.

 • تصویر نوید عبدالهی